Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
16. mar 2012

@daducha no já taky nevím, čím to, nikdy se mi nesrazil a teď 2X za sebou, ale nahřívala jsem ho a snad jsem ho spravila, no už je v dortu, tak se budu děsit toho, až to budeme krájet, aby se to nesrazilo v dortu znovu...
karamelový jsem udělala nový a pudink už jsem tam nedávala raději...

anibas
16. mar 2012

@reruna Vierka už sa Luki kamaráti s nočníčkom ?

reruna
16. mar 2012

@anibas už ano, chodí už bez plinek od ledna a občas sice nehody jsou, ale jde to...a chodí i na WC ve stoje "jako velkej" 😀

anibas
16. mar 2012

@reruna my sme dnes skúšali postojačky, ale ešte je nízky, musel by stáť na stupienku 😀 😀 😀 ináč aj v noci je suchý, len tak 1 z 10 trochu cvrkne v noci - takže supéééééééééééééééér

reruna
16. mar 2012

@anibas tak to je super, Luki ještě v noci a přes den spí v plence a stupínek my máme k WC i k umyvadlu plastový z Ikey

mailli
16. mar 2012

tohle byl jeden z dortů, kterých jsem se ani moc nechtěla vzdát, jak se mi líbil 😉

kamarádka mě dostala svojí objednávkou: "chtěla bych tam mít kupku sena, malou ovečku a kůzlátko. jo a v tý kupce sena by mohly být zapíchnutý vidle!" 😀

mamina1978
16. mar 2012

Tak baby......mam vas konecne docitaneeeeeeeeeeeee!!!! 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 aj olajkovane!!!!!!
A idem s detmi von ,u nas je krasne teplucko a svieti slniecko a ideme grilovaaaaaat 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵
Jar sa uz blizi...konecne juj ako sa tesim . 😎 😀

vlada111
16. mar 2012

@mizulienka Luci a čo sa ti nezdalo na tej želatíne. Ja milujem robiť so želatínou, ešte ma nesklamala 😉

vlada111
16. mar 2012

@reruna juj to ti nezávidím, mňa by asi porazilo. Asi aj preto som sa nedala na komerčné pečenie, to by bolo nervov 😠

vlada111
16. mar 2012

@alenv a to je aký nemaslový čoko krém? 🙂

mizulienka
16. mar 2012

@abriela v tej zelatinovej je jedna vrstva tvarohvoy krem a broskyne, drua vrstva jogurtovy krem broskyne a zaliate zelatinou a dakujem 😉

aj vam vsetkym zenicky dakujem za lajky, juj ci som len rada 😀 😉

abriela
16. mar 2012

@mizulienka mnam, mnam - ta musi byt uzasna 😵 😵

mizulienka
16. mar 2012

@vlada111 Vladi no na prvy krat mi krem nestuhol, tak potom moj muz rozhodol, ze treba este jednu zelatinu, ale to sme z tohourobili skalu 😀 a na treti krat som znova urobila krem, stuhol ok, ale ja som cakala nieco ine...ja by som to chcela take kremove, take ako ked robime napr tu mascarpone plnku, toto mi pride take penove, akoze chutilo to, ale tak ja neviem...

vlada111
16. mar 2012

@mizulienka ten pat mat super, ale ako inak, u teba sú tie detské tip top 😉

mizulienka
16. mar 2012

@abriela uvidime aky bude feedback 😉

vlada111
16. mar 2012

@mizulienka je pravda, že aj ja som musela prísť na správne pomery želatíny. Ale krémové to nebude nikdy, tá želatína urobí svoje. Ale musím vyhrabať recept mužovej babky, ktorého pokračovateľkou som len ja v rodine. Volá sa pavúková torta, je tiež so želatínou, ale je to niečo superské. A tú marlenku som doteraz nenašla. Bola lepšia oproti ostatným v tom, že tam nešiel len ten salkový krém, ale každá druhá vrstva bola potretá kyslou smotanou s cukrom a bola super vláčna, nebola suchá.

eliska22
16. mar 2012

pridávam svoju práve dokončenú, ten bicykel ma pripravil o dva dni života 😖 no des 😝 😝 😝 dva krát letel do koša a aj tak som nie úplne spokojná 😅
ani odfotiť mi to akosi nešlo 😝

mizulienka
16. mar 2012

@vlada111 Vladi mne sa strasne paci take, ze knizka po babicke, recepty po babicke, to je uplne super, stale som take chcela mat, ale moja babka zrejme vstko nosila v hlave, lebo sa nic nezachovalo 😀 skoda...
tak, ked budes mat niekedy cas a budes sa chciet podelit o tie recepty, rada si ich napisem do zositka 😉

alenv
16. mar 2012

@vlada111 myslím, že mu tu říkáte pařížský.. jen šlehačky a čoko

alenv
16. mar 2012

holky při jaké teplotě skladujete dorty.. já jsem zapoměla stáhnou ledničku.. muž to musí mít všechno ledový 😠 a on se mi zezadu spotil vrrrr... naštěstí ten pro nás.. jinak marcipán jsem určitě nepřelila jen spocený jen na té zadní straně.. kde máme na ledničce až led 😠

vlada111
16. mar 2012

@alenv aha, jasné ja trúba 😀

abriela
16. mar 2012

@vlada111 Vladi ja osm minuly tyzden robila marlenku bez valkania. Tento tyzdne robim znovu. Bola uzasna a pritom medove kolace nemusim.
Plnku som robila pudingovu. Sprazila som cukor, dala mlieko, karamelove pudingy - uvarilo sa to a do tepleho pudingu som dala maslo. Plnka od @anibas. Plnka bola uplne ina, ako ked zmiesas maslo a studeny puding. Este teple som natrela. Vcera tuto marlenku bez valkanie zo stranky TOM robili dalsie 2 kocky.
@mizulienka uz len kombinacia je uzasna, no podla mna ti ju do nebeies vychvalia 🙂

vlada111
16. mar 2012

@mizulienka Luci si predstav, že ja mám taký zošiť po mojej babke. Podarilo sa mi ho uchovať, hoci bol o neho záujem aj od iných sesterníc. A tam je teda všeličo. Musím sa v tom pomrviť. A tú pavúkovú nájdem a hodím sem. Princíp je ten, že hmota so želatínou a šľahačkou a s vajíčkami šľahanými nad parou je super ľahunká po stuhnutí, ako pena.

mizulienka
16. mar 2012

@abriela nevime, mam z toho take zmiesane pocity, no uvidime 😉 😎

vlada111
16. mar 2012

@abriela aha, super, problém je u mňa ten, že nemám rada karamelové pudingy. Ja zjem nanajvýš karamelové salko. ☹

vlada111
16. mar 2012

@abriela a to bez valkania je aké cesto? To sa leje?

ajka82
16. mar 2012

tak dobojovane...vecer pokracujem s dalsou na zajtra... teraz ideme s babami na dvor, nech sa vyvetraju na slniecku 😉

mizulienka
16. mar 2012

@ajka82 krasne sa ti podarila 😉

lienika
16. mar 2012

Ahojte žienky, dnes som dokončila moju 2 poťahovanú tortičku. Viem že k vašim výtvorom to má ešte veľmi ďaleko, ale snáď sa to časom zlepší 🙂

mizulienka
16. mar 2012

@lienika je krasna 😉