Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
17. mar 2012

@lencza škoda té fotky, klavír by mě zrovna zajímal!

mizulienka
17. mar 2012

Dobre ranko, tak moja posledna tohtotyzdnova

inac @zlatat neskutocne obidve torty, ta kvetinkova je nadherna a ten slonik ma uplne dostal, vsetky tie detaily, uplne nadherna.
@janula.h perfektna je ta torta, ty pecies len kratko, ze? a mas take krasne torty.
@njonja prenadherne a tie detaily 😕 😕 😕no fakt uplne prepracovane, krasne.

reruna
17. mar 2012

@njonja to auto je super nápad, to jsem ještě neviděla🙂

yamahafazer
17. mar 2012

@njonja @79zuzana ja tiez presne tak robim stale,ze si suroviny preratam a kazdemu dopredu poviem cenu a nikedy som nepiekla podla vahy kazda torta je ina a ma aj ine plnky a niektore su ovela drahsie a niekde sa minie viacej hmoty aj na postavicky a potom sa uplne zmeni cena
@njonja teda to auto je perfektne 😉

yamahafazer
17. mar 2012

@dm1 tebe stale zabudam napisat o tie velkonocne medovnicky tie su tak nadherne no uplne dokonale na nezaplatenie 😵 fakt nadhera

reruna
17. mar 2012

@yamahafazer a kolik si bereš za práci? máš nějakou taxu za hodinu? já ani nevím, jak dlouho jsem třeba ten koš dělala, 14 dní jsem si po chvilkách chystala kvítky, pak 2 dny pečení, krémy atd...

alenv
17. mar 2012

@yamahafazer
@reruna holky děkuji moc.. no zdobila jsem od osmi do půlnoci 😀 😀

alenv
17. mar 2012

@reruna tak krásné kytky.. to jsem ještě nikdy nezkoušela nádhera

reruna
17. mar 2012

@alenv s tou ledničkou, já mám tak na poloviční výkon stále, jen v létě přidávám a dorty se mi nerosí, nedávám je ale dolů, ale spíš do horní části ledničky. minule ségra měla dort úplně dole a dala větší výkon a celý potah měla mokrý a lepivý.

artepf
17. mar 2012

@zlatat krásné "vymakané" dortíky do detailů
@njonja nechápu, jak můžeš být nespokojená s tak dokonalými dorty 😀 , nevidím tak nic nepovedeného 🙂

alenv
17. mar 2012

@reruna no já je mám taky nahoře.. ale jak dám na hodně tak se mi orosí.. jenže nám pak spíš už mrazí 😖 ale ten je pro nás.. naštěstí tenhle s tím lyžařem je na dnes a nic mu na ní jelikož jsem dala ledničku na málo 😕

artepf
17. mar 2012

@janula.h jé ta je pěkná, to by měl můj malý radost, miluje Pepu 😵
@alenv teda, to je perfektní dortík, takový jsem ještě neviděla 😵
@reruna krááásný košík, s dovolením si ho uložím, nějaký takový bych chtěla před Velikonoci taky udělat 🙂

artepf
17. mar 2012

@mizulienka krásné dortíky všechny, úplně dokonalé 🙂

artepf
17. mar 2012

@pristela to mi je jasné, že to sušené mléko mají předražené, když ale mně i všem, co jsem dorty dělala, chutná nejvíc právě mléčný marcipán a já ho kupuju v Kauflandu min. za 75,-, to je tak 3 eur u vás 😠

alenv
17. mar 2012

@artepf děkuju 😵 no já vždycky improvizuju 😀

reruna
17. mar 2012

@artepf jé klidně si ulož, to je pro mě pocta 🙂

artepf
17. mar 2012

moje včerejčí dorty, jen takové jednoduché 🙂

balazica26
17. mar 2012

ahojte, šikuľky! Zavítala som sem, lebo hľadám inšpiráciu na tortu... je to až v septembri, ale je to pre mňa ťažký oriešok, lebo môj malý synček bude mať 1 rôčik v ten istý deň, ako jeho tatko 30. Narodili sa v rovnaký deň, len s 29ročným rozdielom 😀. Myslím že je to skvelý spôsob na "voľnú tvorbu", ale hľadám niečo, čo by ich dvoch spojilo, a zároveň odlíšilo, aby každý mal časť torty, ale aby to bola len jedna torta... Hlavne neviem aký tvar mám zvoliť... budem vďačná za každú radu 😅

zlatat
17. mar 2012

dobré ráno kočky - ďakujem vám všetkým za pochvaly aj like 😉

janula.h
17. mar 2012

baby bré ránečko 🙂 ĎAKUJEEEEEM za všetko "páči sa mi" a pochvaly zlepšujem sa vďaka vám 🙂

janula.h
17. mar 2012

@mizulienka jeeeeeeej krásna tortička a tie kaktusyyyyyyy 😀

jakelina
17. mar 2012

@zlatat já jenom úžasem mrkám na monitor, moc krásné oba dorty. 😉

jakelina
17. mar 2012

Tak a moje noční a už můžu užívat krásného počasí venku a mám volnooooooooooooo, jupííííííííí.
Ty technické dorty mě vůbec nebaví. Paní to chtěla jenom jendoduše, udělat tvar telefonu a na to napsat čokoládou Mirek a 20. To bych teda nedala, to bych se styděla i odevzdat, tak jsem alespoň pár detailů udělala.

zlatat
17. mar 2012

@njonja som si podľa tvojho prerátala, koľko by stála moja torta, ktorú dnes odvzdávam ... ešte som ju tu nepriložila, musím ju stiahnuť z foťáku.
Takže je pre 15 osôb -čiže 75 € plus mám tam 2 postavičky a jeden 22 cm vysoký strom - keby som si len všetky tri zarátala ako jednu teda 35 € už by stála 110 € ... akože nehrozí, že by niekto tu toľko dal za 4,5 kg tortu.
Ja ju dáam za 50 €
Nuž, musíme sa presťahovať do zahraničia 😀 😀 😀

zlatat
17. mar 2012

tak tu je moja posledná

mizulienka
17. mar 2012

@zlatat nadherna 😉

dm1
17. mar 2012

@njonja spicove torty a detaily!
@yamahafazer supeeeeeeeeer a ten Gargamel 😵
@jakelina ani ja nerada robim take torty veru 😝 . Ale mas ju perfektnu!
@artepf super a tie okuliare na mackovi aky pohodacik 😀
@mizulienka @alenv krasne 😵
@reruna nadherny kosik 😵 . A to poznam clovek modeluje 2 tyzdne a potom sa mi to zda aj tak malo.... tieto kose a vodopady kvetov to je nezaplatena robota 🤐 . Ale zase to ma baviiiiiiiiiiii 😵
@janula.h ta je podarena

janula.h
17. mar 2012

@njonja akože už asi 5 x pozerám na ten Tvoj bourák a nechápačka waaaw tie detaily

dm1
17. mar 2012

@zlatat krasna je! Ono jasne ze tie ceny nemozu byt take ako v zahranici ono skor ide o ten system ocenenia nie na kila kde bude stat rovnako kilo korpusu ako kilo tyzden modelovanych kvetov.... 😒 . Ja som tiez nad tym rozmyslala aspon tak ze pri veeeela dratkovani dam +10 eur. Raz som taku cenu povedala na kos ruzi a uz sa neozali 🤐

zlatat
17. mar 2012

@mizulienka ďakujem, inak prvýkrát sa mi podarili celkom ostré hrany na torte 😅 😅 😅