Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
14. apr 2010

ahojte

lucula listky prilepis len cistou vodou... a praskove bud zamiesat priamo do potahovky, rozmiesane v troske vody, alebo mozes nimi malovat,ak ich rozmiesas v troske bieleho alkoholu

babule mam otazku..robila som puncovu tortu,len ju nechcem potahovat, tak neviem ako ju nazdobit.. nemate nejaky tip?

sse
14. apr 2010

martinex ja by som boky potrela lekvárom a niečím obsypala a na vrch by som dala klasickú polevu na punčový zákusok

petaba
14. apr 2010

martinex a čo tak poleva?

lucula73
14. apr 2010

martinex dík - ,už som si dnes vytlačila aj postup na poťahovku z cukríkov,aj tú varenú hmotu,čo tu bola spomenutá...len sa nachystať na to,musím však mať doma aj mangelíka,lebo pri mojom prckovi toho veľa nespravím.. 🙂

martinex
14. apr 2010

sse s tym lekvarom je super napad..ja som aj premyslal ze hore polevu,ale som nevedela co s bokmi... tak dakujem,teraz uz viem 😀
a ta poleva, co tam ide? cukor,rum a farbivo? lebo v obchode som ju nevidela a pravdupovediac nemam ani cas ju ist zajtra kupit

lucula ja po veceroch vacsinou peciem, resp. cez den si stihnem len korpus upiect a ostatatne robim vecer.. niekedy aj do druhej rana sedim pri tom 😀

henikav1
14. apr 2010

martinex, ja som kupila v tescu polevu original na puncovy, taky ten ruzovy cukor

martinex
14. apr 2010

heni len ja zajtra uz idem gratulovat a do tesca nestihnem ist..som bez auta 🙂

lucula73
14. apr 2010

martinex - ja vás všetky tu obdivujem,ako pri tých malých deťoch pečiete..aj ja pečiem,ale len k sviatkom a väčšinou na nedeľu,ale na toto potrebujem čas a klud,lebo som to nikdy nerobila 😉

henikav1
14. apr 2010

martinex, tu je aj poleva, ale len z netu, cize neodskusana

PUNČOVÁ TORTA
cesto:
7 vajec rozdeliť na žĺtky a bielky (sneh)
35 dg prášk. cukru
14 PL vody
35 dg polohrubej múky
1 bal. vanilkového cukru
1 bal. prášku do pečiva
punč:
7dg masla
1 bal. vanilkového cukru
1,5 dl rumu
10 dg cukru
5 PL červeného lekváru
1 dl vody
8 dg mletých orechov (balíček lieskovcov)
5-10 dg kandizovaného ovocia
poleva:
buď punčová od Dr. Oetker 2 bal., alebo takto:
20 dg prášk. cukru
2 PL horúceho mlieka
2 PL rumu
červené potravinárske farbivo
cesto:
Pripravíme piškótové cesto a dáme piecť do vyhriatej rúry nasledovne: 1/2 cesta na rovný plech a 1/2 cesta do okrúhlej tortovej formy. Cesto na plechu po upečení pokrájame na malé kocky a dáme do rúry usušiť pri slabej teplote. Okrúhly korpus po vychladnutí prerežeme na dve časti (nožom nakrojíme po obvode a niťou prejdeme cez stred). Obe polovice na rezanej časti natrieme lekvárom.
Z tortovej formy použijeme obvodovú časť s upínacím patentom. Tú položíme na podnos (tanier), na dno vložíme spodnú polovicu korpusu, naň dáme pripravenú punčovú masu, na vrch položíme druhú časť korpusu a zaťažíme na noc v chladničke.
Pri podávaní formu odstránime.

punčová masa:
Najprv uvaríme punč. Do kastrólika dáme cukor, vodu a lekvár. Zohrievame, kým sa cukor neroztopí. Odstavíme, pridáme maslo a miešame, kým sa neroztopí. Potom pridáme rum, nadrobno pokrájané ovocie a mleté orechy. S vychladnutým punčom zmiešame usušené piškótové kúsky - musia byť šťavnaté.

poleva:
Prášk. cukor preosejeme, pridáme vriace mlieko, farbivo, dobre vymiešame a pridáme rum. Poleva musí byť hladká, aby bola po stuhnutí lesklá.,

henikav1
14. apr 2010

Alebo este aj takato:

Punčová torta

Potrebujeme: 7 vajec, 150 g práškového cukru, 1 vanilínový cukor, 140 g krupicovej múky, 20 g kakaa, 150 g kryštálového cukruna sirup, 100 ml rumu, malinová šťava, 150 g vlašských orechov, 80 g malinového džemu, tuk na vymastenie formy, múka na vysypanie formy

POLEVA: 200 g práškového cukru, 2 lyžice rumu

Postup: Žĺtky, práškový a vanilínový cukorn vymiešame a zľahka pridáme tuhýsneh z bielkov. Prisypeme múku a všetko dobre premiešame. Z cesta odoberieme jednu tretinu, pridáme k nej kakao, nalejeme ju na plech vyložený papierom a upečieme vo vyhriatej rúre. Zvyšné cesto nalejeme do vymastenej, múkou vysypanej tortovej formy a tiež upečieme.

Kým sa pečie korpus, vychladnutý kakaový plát pokrájame na malé kocky, polejeme ich pripraveným sirupom (kryštálový cukor rozpustíme v 150 ml vody), pridáme rum, pomleté orechy a toľko malinovej šťavy, aby vznikla vláčna vlhká masa. Všetko spolu dobre premiešame. Upečený korpus potom pozdæžne rozkrojíme, na spodný diel navrstvíme kakaovo?rumovú plnku a zakryjeme ju druhou polovicou korpusu.

Povrch torty natrieme malinovým džemom a rumovou polevou,ktorú pripravíme z práškového cukru, 1 lyžice vriacej vody a rumu miešaním nad miernym ohňom do zhustnutia (asi 30 minút)

martinex
14. apr 2010

heni dakujem,ta bez mlieka sa mi paci viacej 😀

lucula no teraz ked je dadik vacsi tak sa vie hrat aj sam,takze v pohodicke..ale samozrejme ma svoje dni a vtedy sa od neho nesmiem ani pohnut 😀

hejdita
14. apr 2010

tak dievcata som hotova......a to dneska este nieje dnu koniec od pol 10 peciem a plnim a staram sa o deti a je to uuuuplne narocne v jeden den nachystat 4 torty ..... este si musim urobyt MMF som cela bolava a hlavne este mi chyba potiahnut torty kremom a uhladit aby tam neboli hrby.....hlavne na jednej lebo zdala sa mi taka akasi kriva tak som ju puncovinou dorobyla narovno.....tak dufam ze to nicomu nebude vadit......deti mi neustale pomahali tak ze bolu mi pod nohami alebo mi roztahovali po celom byte uplne vstko....a este mi Klarka stratila neviem kam rucku od sterky .....chudatko moje som sa jej pytala ze kde to je a bola taka zufala aj plakala a to som jej nic neurobyla len som sa jej pytala ze kde je.....i ked po polhodine uz som skoro plakala aj ja....fakt netusim kam to dala tu silikonovu cast som si nasla ale tu rucku nie no az nebudem potrebovat najdem 😀 no nic musim ist nech nestracam cas ja len som chcela informovat trocha 😅 😔 😕 a isla by som spaaaaat...no nemozem este 😝 este len teraz mozem konecne nieco porobyt 😀

henikav1
14. apr 2010

hejdi, drzim palceky, aby sa ti darilo a uz sa tesim na fotky tvojich vytvorov

martinex
14. apr 2010

hejdi no sikovna si... a deticky su zlate,ze ti pomahaju 😉 tiez sa tesim na fotky

zdenallicka
14. apr 2010

Petaba, kolacky se namaceji cele do smesi 250g rozpusteneho masla (rouzpustit, az zacne vonet lehce oriskove), do toho pridat par lzic rumu.. Cely kolacek jeste horky tam ponorit a pak na nej dat drobenku.. Je to otazka vterin - fuk tam, fuk ven..

Kdyby se ti to nechtelo delat, cely kolacek potri toutez smesi a na to drobenku.. je to odzkousene nekolikrat znamymi, ja se na to teprve chystam...-)

petaba
15. apr 2010

Zdeni ďakujem skúsim a dám vedieť ako to dopadlo 🙂

martinex
15. apr 2010

no tak torta hotova, len asi som niekde spravila chybu s tou polevou,lebo je krystalicka,ked zatuhla... 😖

hejdita
15. apr 2010

ahojte chystam sa potahovat ....myslite mam si nechat chvilku MMF vonku aby samo zmaklo teplom alebo ho mam ako som zvyknuta roztopit v mikrovlnke????? a rozpracovat?? 😕

dievcata aj ja sa tesim na tie moje vytvory ako to dopadne vsetko :D

vinka
15. apr 2010

Ahojte baby.Dnes mi prišiel balík s hračkami na moje torty.Bože ale mám ohromnú radosť. 😀 😀 Obzerám si to a robím si miesto kam si to uložím.No som zvedaVá či aj torty budú šikovnejšie. 😀 😀 😀
Martinex pekná torta mnam by som si dala.Ja som taká sladká riť. 😀 😀

vinka
15. apr 2010

Hejdi ja som si nechala vonku chvýlu a som rovno válkala a bolo lepšie ako z mikri.Išlo to ťažšie ale dalo sa to zvládnuť. 🙂

martinex
15. apr 2010

vinka ja tiez 😀 som zvedava ako bude chutit, vecer kostujeme 🙂

vinka
15. apr 2010

A akú si robila?Lebo farbu ma krááásnu. 😀

daniz
15. apr 2010

Tak dobrú chuť aj ja prajem. Mne tiež prišiel balík s pečeniehrou, a mm vypleštil oči, 😲 😲 😲 keď zbadal tú sumu. Našťastie mám zajtra meno, tak má darček dobré nie? 😀 😀 😀

daniz
15. apr 2010

Aešte raz, keď mám malinovo -červenú, a chce dostať takú krvavočervenú asi treba objednať red že? Lebo s tou malinovou to nepôjde 😨 😨 😨teda asi....

daniz
15. apr 2010

Babulky, skúšali ste niekto robiť s tou varenou hmotou? ☹ ☹

vinka
15. apr 2010

Daniz a kolko si platila?No prezrad 😀 😀 Aj náš účet začne teraz asi trpieť lebo sa mi to začalo páčiť. 😀 😀 Ale ja som dostala na narodky 50 eur od mojej starkej,že nech si objednám čo potrebujem tak som bola aktívna. 😀

martinex
15. apr 2010

vinka puncova je ta torta 🙂
ja idem zajtra nakupovat, ale len K2 a nejake somarinky.... 🙂

daniz
15. apr 2010

Asi tak presne 48,50 € aj s poštovným /dobierkou/ a už sa neviem dočkať kedy pre to pôjdem. 🙂 🙂

vinka
15. apr 2010

Martinex som si myslela.No fakt dobre vyzerá na zjedenie. 😀 N
Daniz supeeer 😀 😀 Ja 40 som minula 1é som si odložila na bábatko. 😀 😀

boldy
15. apr 2010

vinka> to si viem predstavit tu radost 🙂
martinex> mnam torta ja punc mozem kedykolvek
hejdita> ja som minule nechala mmf len tak samu a sa s nou lepsie robilo ako ked davam do mikrovlnky... uz som zvedava na ten tvoj poschodak... drzim palce 😉