Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
21. mar 2012

@yokralovnayo cisto veeelmi teoreticky by si to s tym mozno aj potiahla ale bolo by to uplne tenucke a nevyzeralo by to dobre 😒 . ked chces mat pekne potiahnute isto potrebujes viac a zostane ti aj na ozdoby

yokralovnayo
21. mar 2012

@jakelina
@dm1 kočky a vy s čím pracujete?? 😉

eliska22
21. mar 2012

@jakelina @anibas ďakujem kočky veľmi ste mi pomohli, tak zajtra môžem rezať 😀

yokralovnayo
21. mar 2012

@dm1 booože dofrasaa 😠 a ja som sa tak tešila... to zas musím dokupit další.... ved len tento malý stál 50 kč .... a 2 balenia by mi stačili? alebo to asi spravím z marschmallow a marcipán si nechám na postavičky... 😝

jakelina
21. mar 2012

@yokralovnayo Já s MMF a postavičky ze Smarflexu.

yokralovnayo
21. mar 2012

@jakelina a čo je smarflex ? 😀

dm1
21. mar 2012

@yokralovnayo ja MMF a ked som mooooc leniva pomaham si RDI, smartflex alebo PDT special 😝

dm1
21. mar 2012

@yokralovnayo vsetko su to kupovane hmoty v e-shopoch. kazda je roznej ceny, chuti a tvrdosti. este je ich daleko viac 😉

alenv
21. mar 2012

děvčata poradte mi .. na sobotu dělám dort pro hokejistu k 18 narozeninám.. nechali to komplet na mě..
co by jste zvolili radši klasicky ledni stadion a hráče nebo něco takového.
já osobně nejsem pro hřiště.. ale nevím jestli to po mě nečekají.. já bych radši volila něco v tom duchu těchto fotek co myslíte?

dm1
21. mar 2012

@alenv mne sa paci ta s tou korculou a pukom len by som mozno dole po obvode urobila sal vo farbach timu za ktory hra nech je to take zivsie

alenv
21. mar 2012

@yokralovnayo no hlavně ten marcipán co jsi koupila je šílenej.. jednou jsem ho koupila, že zkusím postavičku.. no už nikdy víc.. a dle mě s tím snad ani potáhnot nejde..a je takovej žlutej

alenv
21. mar 2012

@dm1 taky jsem myslela to nějak zkombinovat.. zítra mi pošlou fotky jeho dresu atd.. jen přemýšlím jak na tu brusly 😀 😀 😀

ikula2
21. mar 2012

@vera_vila gratulujem k tehu, veeela zdravicka nech sa dobre citis 🙂

anibas
21. mar 2012

@alenv žiadny štadion - neznášam torty ihriská, tú s korčuľou urob 😉 😉 😉

yokralovnayo
21. mar 2012

@alenv no tak to si ma potešila 😠 uvidím ako pojdu aspon tie postavičky, alebo písmenká ... to by som snáď mohla zvládnuť 😀 😀

yokralovnayo
21. mar 2012

@alenv mne se páči ten prvý dort s hokejkou a pukem 😉

alenv
21. mar 2012

@yokralovnayo 😀 😀 😀 promin.. já s ním dělala jen kokosy na palmě a ani to skoro nešlo 😀 😀 😀 a vím, že tu někdo psal, že se pokoušel potahovat.. a nadával a i to nevypadalo dobře 😅 na kdy to potřebuješ.. já dělám mléčný marcipán a to je rychle hotové..

alenv
21. mar 2012

@anibas jéé díky 😀 😀 já taky hřiště nechci dělat.. za prvé mi to přijde takové jednoduché.. že bych se na tom ani nevyřádila.. a radši dělám dort co trošku překvapí.. holky a jak by jse udělali tu brusly?

alenv
21. mar 2012

@vera_vila no dloho jsi tu nebyla 🙂 a také graguluju k těhotesntví 😉

yokralovnayo
21. mar 2012

@alenv tortu potrebujem mať hotovú buducu sobotu ráno ... a odviesť ju SVK. ešte 2 a pol hod cesta v aute 😖 a ako sa robí ten mliečny? 😀 a kde nájdem farby na to? 😅 v potravinách? 😕

alenv
21. mar 2012

@yokralovnayo můžeš použít i potravinářské barvy.. nebo gelové (kupují se na netu)
recept: 200 moučkového cukru, 200 g suš. mléka, 2-3 lžíce oleje, 2-3 lžíce kukuřičného sirupu (zdravá výživa) nebo může být rýžový či pšeničný, pokud neseženeš dá se med, 1 lžíce mandlového aroma a teplá voda.. dej 3 lžíce a pak si namáčej ruce do teplé vody tak aby měl správnou konzistenci.. najdeš všude na netu 😉

dm1
21. mar 2012

@alenv ja by som ju urobila klasika z platov najskor vyrezala tvar korcule a naplnila a puncovinou dotvarovala. to spodne ostrie by som urobila 2 oplatky tortove spojene coko a potiahnute a zapichnute do potiahnutej korcule. Puky by som urobila tiez minitorticky predsa su vacsie tak nech to nie je sama hmota

alenv
21. mar 2012

@yokralovnayo já si dneska večer zadělala 2 kila marcipánu.. a byl za 15 minut.. ale já dělám v dom. pekárně

alenv
21. mar 2012

@dm1 díky za radu.. jen nemám dortové oplatky.. kde se dají koupit prosím..

dm1
21. mar 2012

@alenv klasika v potravinach to su normalne tortove oplatky co sa grilazky z toho napr. robia

mamina1978
21. mar 2012

@alenv ja by som teda aspon nedala biely potah ale taky ladovy ako je na tej prvej torticke a na tej druhej torticke su tie korcule mensie a myslim si , ze aj jednoduchsie, vsak kuk 😉 .......fotky su z internetu na inspiraciu.... 🙂

mamina1978
21. mar 2012

@alenv nasla som aj tu stranku , kde uvidis väcsi ten obrazok korculiek.... 😉 lebo tu na MK je ta fotka taka prtava... 😀
http://simona751.rajce.idnes.cz/DORTY_III./#dor...

79zuzana
21. mar 2012

ahojte cukrarocky. teda vas docitat, na to potrebujem dve hodiny 🙂 Ale poctivo som docitala, dolajkovala a tu je moja dnesna 🙂

alenv
21. mar 2012

@dm1 super díky.. já to omrknu.. ale nemám užmoc času😀 je to na sobotu.. já to kdyžtak nějak vymyslím..

marci2305
22. mar 2012

@zlatat Jéééj, toho šaška je škoda...Bol nádherný... 😒 ☹