Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
26. mar 2012

@irriss na tom linku je poťahovka Satin Ice - túto predávajú aj u nás - je to hotová poťahovka, a aj Gum Pasta na kvety je tam 😉

irriss
26. mar 2012

@anibas
ten link mi ukazuje jen auta a opravdove, ne cukrove 😀 😀 😀

jinak o marshmallow uz jsem take slysela a cetla hned tu na pocatku.. 😉
ale netroufam si, preferovala jsem neco skoro "hotoveho"

dadka212
26. mar 2012

@irriss ak chceš niečo jedlé tak napríklad čokoládová poťahovka... http://www.tortyodmamy.sk/cokohmota-cokoplastel...
alebo čo si dala link tam je poťahovka aj gum pasta to je zas na postavičky, z toho modelujú na videách na youtube 😉

zlatat
26. mar 2012

@anibas skúšala si tú Satin ice poťahovku? Vraj je dosť mäkká

irriss
26. mar 2012

@dadka212
@anibas
a co se vam nejvice osvedcilo, neco pro zacatecnika neni?

Ja mam dvojcatka - bude jim 9 let..chtela bych dort domu..na oslavu doma a dalsi aspon 2 do skoly do tridy 😉

dadka212
26. mar 2012

@irriss no tak vezmi hotovú poťahovku napríklad tú satin ice...ak som dobre pochopila tak nejaké 3 torty tak určite asi 3kg podla toho aké velké ich budeš robiť

anibas
26. mar 2012
zlatat
26. mar 2012

@adka_praha si jej mala povedať, že keď sa jej nepáči cena 1 € za kus, tak nech si spraví sama, poráta si suroviny, energie, prácu,... potom zistí, že je to takmer zadarmo 😠

anibas
26. mar 2012

@zlatat neskúšala - necháme @irriss nech vyskúša a bude nám referovať, že aká je 😀 😀 😀 😀

irriss
26. mar 2012

@dadka212
3 kg?
tady 250 gr stoji 6 Eur 😨 😨 😨 😨 😨 😨

adka_praha
26. mar 2012

@zlatat no mam pocit, ze asi jej budem musiet nieco take mile uz povedat, lebo henta vecne vymysla a mensiu a malicku a to je mooooc... asi pridem o zakaznicku, ale uz toho mam plne zuby... ona mi napise, ze tak do 15 eur a chce na to este 3 postavicky vymodelovat a neviem co este... 🙄 som ju s tym poslala, ze bud viac, alebo nech si ide inde... 🙄 akoze, kolko som mala aj "chudobnejsich" zakaznikov a nikto nevymyslal, ako tato pani... 😖

dadka212
26. mar 2012

@irriss tam máš 500gramov za 6,50....je to síce o polovicu drahšie ako tu na sk...alebo skús tú stránku čo ti dala @anibas

irriss
26. mar 2012

@dadka212
@anibas

Strasne moc dekuju, zkoumam ten link...
ale hledam presne toto:
1.potahnout dort
2. obohatit postavickama(kde je najdu?) to vazne vsechno delate rucne?

koupila jsem si ted pred par dny formu na dort, ktera mi da moznost rozkrajet na tusim 8 dilu maximalne..
mate nejaky recept, kdy testo pekne vybehne a muze se uplatnit tato forma - rozkrajovac?

miciatko
26. mar 2012

baby ked som potrela teraz torticku po vrchu farbou, mozem ju dat do chladnicky ??, uschne tam??

irriss
26. mar 2012

@dadka212
super..to uz je lepsi cena, nez u nas v obchode.. 😉
Tady jsem prosila v cukrarne kdekoho...a predstavte si, ze neudelaji mi dort na zakazku.prinesla jsem jim nekolik tady od Vas..a bylo mi receno, ze jsem blazen..
No ja ne..ale VY 😀 😀 😀
ach jo..

dadka212
26. mar 2012

@irriss všetko robíme ručne...z pasta dama top sa dá aj poťahovať aj modelovať...ja ale radšej modelujem z inej hmoty

dadka212
26. mar 2012

@irriss alebo nemáš niekoho kto by ti mohol v ČR kúpiť poťahovku a poslať...moja mama žije vo FR a ja jej posielam občas balíčky s potravinami čo tam nezoženie 😀

zlatat
26. mar 2012

@anibas je tu ale malý háčik, lebo @irris nemá s čím porovnávať 😀 😀 😀 😀

anibas
26. mar 2012

@dadka212 Ta mi nehovor, že sme krajina neobmedzených možností !!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zlatat
26. mar 2012

@adka_praha radšej prísť o takú zákazníčku, ako stratiť pri nej kopec nervov.
Aj ja som teraz robila maličkú 1,7 kg tortu ... keby to nebolo pre kamošku, čo si každú chvíľu dáva u mňa piecť torty, tak veru odmietnem - jak som nadávala pri tej torte - ešte aj korpus sa mi zle upiekol v tej malej forme, vybrala som ho z ráfika a na kraji diera jak svet - nechápem, ako sa mi tam mohla spraviť diera dovnútra, lebo som pekne všetko uhádzala ... tak som musela piecť nový korpus ... ešteže bol bezlepkový, tak som spravila koláčik pre nás

anibas
26. mar 2012

@zlatat ja čím viac pečiem tak mám pocit, že sa mi menej darí - a stále mám dilemu, že z koľkých vajec korpus !! 😅 😅 😅 😅 a to mám cca 300 torty napečené

dadka212
26. mar 2012

@anibas no to veru sme 😀 napríklad vegetu tam nezoženie 😅

irriss
26. mar 2012

@dadka212
ono posilat balicky se aspon do IT nevyplaci..a nakonec je to jedno, protoze s postou je to mozna jeste drazsi..
ale ted vazne..ta cena i kdyz je dvojita, je mi jedno..
Vsak to znate, kdyz potrebujete splnit detske prani, nejde o penize, ale o rozzarene oci..
..
ja v rijnu modelovala z mandlove pasty..kralik lehnul, aniz by po nem nekdo strilel.. 😒 ☹

mandlove testo si umim i sama vyrobit, mame na zahrade mandle a delame mandlove testo bezne..ale je to velmi jemna a vlacna hmota..jednoduse pada...a rozehriva se mi v ruce..(nejen na jazyku) 😎

zlatat
26. mar 2012

@irriss jasné, všetky postavičky robíme ručne-stručne 😀 😀
Ja ich najradšej robím z gumpasty - teda kombinujem ju s White icingom - lebo samotná gumpasta je moc drahá

Doma robená mandľová hmota na modelovanie nie je dobrá - aj ja som si ju kedysi robila ( tiež máme mandle v záhrade ), ale ani na poťahovanie nebola dobrá - moc mi praskala a nedalo sa mi to zakamuflovať ... ale možno je to aj tým, že nemám doma taký mlynček, ktorý by mi na veeľmi jemnúčko pomell tie mandle

dadka212
26. mar 2012

@irriss no najlepšie je kúpiť teda tú satin ice alebo inú na poťah a gum pastu na postavičky 😉

miciatko
26. mar 2012

baby ked nafarbite potah na torte, kde ju nechavate vyschnut??, v ladnicke , ci niekde mimo??

dadka212
26. mar 2012

@miciatko ja dávam do chladničky, aj keď celú tortu som ešte nepotierala farbou

zlatat
26. mar 2012

@miciatko v chladničke ale ani raz som ju úplne celú nepotierala farbou - iba keď som niečo na poťah maľovala

irriss
26. mar 2012

@zlatat
no uz to sluvko "kombinace" je pro mne jako zacatecnika dost velky teror..nemuzu kombinovat..nevim jak.. ☹ 😉
kouknu na gumpastu.. 😉