Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
27. mar 2012

Baby, prosim Vas, piping gel skladujete v chladnicke, ci moze byt pri izbovej teplote?

dadka212
27. mar 2012

@dm1 no ja som blbá, že som sa na to dala...ale je to pre kamšku čo brala už kopu toriet a velkých, tak som nemohla odmietnuť....ale poviem ti už nikdy viac takú vysokú tortu poťahovať a hlavne kocka musela som dolu spraviť aspoň lem lebo to bolo nechutné, neviem či ma s tým niekam nepošle 😀 chcela to len kocky čisté a na modrej nápis to je na firemnú akciu....

zdenallicka
27. mar 2012

Jak se to dělá??

mmaammiinnaa
27. mar 2012

@simasa v lednici být nemusí 😉

mmaammiinnaa
27. mar 2012

@larah používáš olej? Ono je mléčná hmota vždy lepkavá, některá víc, jiná míň. Dělám ho ihned před potahováním, ale pokud mi ztvrde, tak dám prohřát do mikrovlnky a krásně změkne 🙂

larah
27. mar 2012

@alenv ja som to už medzitým šupla do chladničky a idem to vytiahnuť a je to jak kamen, takže ked s tým pojdem robiť tak do mikrovlnky? a treba to držať v chladničke a kolko to vydrží keby to nespotrebujem?

larah
27. mar 2012

@mmaammiinnaa takže dá sa poťahovať hned a netrhá sa? nemusí odstáť? asi blbé otázky ale doteraz som robilaMMF

alenv
27. mar 2012

@larah jj pak do mikrovlnky🙂 a pak si to propracuješ a uvidiš zda tomu něco chybí.. tuším, že tu holky psali 2-3 měsíce.. já to většinou spotřebuju nebo pak na další dort

ladydia
27. mar 2012

@pristela pozerala som tuto stranku, je tam straaasne vela sabloniek, roznych ale ked som videla tieto papučatka male tak si ma napadla ty 🙂 možno to už mas, ale aj snaha sa cení 🙂

alenv
27. mar 2012

@larah hned nepotahuje.. mléčný marcipán by měl být alespon 2 hodky odležený.. a pokud nemá správnou konzistenci tak se může trhat.. já už jsem to vše vychytala a mám ho krásně jak modelínu

ladydia
27. mar 2012
alenv
27. mar 2012

@simasa já ho mám mimo ledničku

larah
27. mar 2012

@alenv dík ,tak to spotrebujem, a pri práci potom treba ruky mastiť a možem kludne modelovať?

larah
27. mar 2012

@alenv tak sa idem učiť 😅

alenv
27. mar 2012

@larah já nemastím.. to by bylo pak cele lesklé a nevím jak by to drželo k sobě teda.. ale normálně nahřeju a modeluju 😉

larah
27. mar 2012

@alenv ok vdaka 🙂

mmaammiinnaa
27. mar 2012

@larah právě naopak 😉 jak ho vypracuji, jde ihned na dort. Čím déle ho mám na stole, tvrdne a potom se s ním špatně dělá. To potom musím nahřívat a propracovávat, šíleně se u toho nadřu. Tak klidně ihned potahujte 🙂

larah
27. mar 2012

@mmaammiinnaa idem sa učiť a vychytať klady i zápory 🙂

larah
27. mar 2012

@alenv ešte jedna otázočka prosím, kedy farbiť?

alenv
27. mar 2012

@larah kdy chceš.. já si třeba na potah barvím hned.. a pak jak potřebuju před modelováním

alenv
27. mar 2012

@mmaammiinnaa tak to nevím z jakého důvodu všude píšou nechat hmotu alespon dvě hodiny v ledničce odležet 😉

larah
27. mar 2012

@alenv vdaka

alenv
27. mar 2012

@larah není zač.. já s ním dělám od začátku co dělám dorty

dajna11
27. mar 2012

@zdenallicka aj ja som po tom kukala že aké krásne lízanky🙂

pristela
27. mar 2012

@larah ja tiez ked som robievala s mliecnym potahovala som hned bo sa mi s nim pak zle robilo a namakala som sa 😝

druhy korpus s Caro upeceny, ale este neochutnany 😀 😀 no na "dizajn" vypada rovnako ako to pred tym 😅

@ladydia ach ja cakala ze na mna vyskocia nejake púčiky z poťahovky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
27. mar 2012

@dadka212 si sa riadne namakala. Ale musia byť mňamkové 😝

simasa
27. mar 2012

@mmaammiinnaa
@alenv
Vdaka za odpoved.

janula.h
27. mar 2012

@dadka212 mňaaaaaaaaaaam tá piškótováááá 😝 samo že aj tie malé ale tá jahodovááááá 😝 krásna

dadka212
27. mar 2012

@vlada111 no škoda, že tá námaha nie je vidno...vyzerajú ako keby som to mala za 5 minút hotové ☹ a neviem mne už torty nechutia 😀 už aj odrezky vyhadzujem, čo ich nikto nechce jesť, predtým sa išli zadrhnúť 😀

dadka212
27. mar 2012

@janula.h dík 🙂 no tá vyzerá jedlá 😀