Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
28. mar 2012

@abriela este neni hotova mam len tu z burizonov hmotu vytvarovanu len to neni moc vidiet ja ju potrebujem az na sobotu len som si chcela tu hmotu spravit skor ak by sa to nepodarilo aby som nieco ine vymyslela a nohy a ruky budu z smartflexu iba telo som spravila je to vysoke 15cm

dada2007
28. mar 2012

@marci2305 nie je najlacnejšia parížska s bielou čoko? .........jedna šlahačka, jedna čoko na malú tortu-čiže cca 1,50eur........dve šlahačky+dve čoko na väčšiu-čiže cca 3eur......

miciatko
28. mar 2012

@marci2305 joj za 15 eur to ani trubu a mycku s hmotou nezaplatis a nieto este krem ci??, ja by som si vybrala asi pudingovy, vanilkovy

katy1979
28. mar 2012

@marci2305 za 15eur babovku v potahovke. urobila by som iba ak by to bola naozaj super znama ci rodina. ja ani take male neviem robit 😀

dada2007
28. mar 2012

@miciatko @katy1979 jj.......fakt také malé torty so sa naozaj neoplatí 😝

yokralovnayo
28. mar 2012

@dm1 hmm tak to sa bude trhať určite ☹ idem s malou von a poobede idem na korpusy a spravim teda hmotu bielu .... nebudem nič farbiť ... dufam že mi stačí 3/4 balíka cukríkov na potah .. toto červené nechám na ozdoby ... aspon nejaké guličky z toho pojdu hadam spraviť 😝

miciatko
28. mar 2012

@yokralovnayo no ja robm potah na 26 cm z dvoch balikov, ale este m kus ostane, ale neak neviem to vyvylkat aby mi to presne sadlo, tak potrebujem radsej viac 😀

yokralovnayo
28. mar 2012

@miciatko a ake používaš?? tie z Lidla? 😕

miciatko
28. mar 2012

@yokralovnayo ano tie co sa umyvaju

marci2305
28. mar 2012

@katy1979 No to ja viem. Ani ja by som za 15 Eur nič nerobila..To mi nevyjde ani na základy. Ale sľúbila som iba takú malú mini...Čo mám robiť? 🙂 😒

marci2305
28. mar 2012

@dada2007 Ďakujem..Uvažovala som nad takou jednoduchou. Ale chcú ovocnú. Keby som urobila s bielou čoko a dala do nej nejaké? To by mohlo byť. Ani by som sa do toho nepúšťala, ale sľúbila som sa jej.. 😒 , že jej upečiem.

katy1979
28. mar 2012

@marci2305 no uz ked si jej slubila tak uz upec.

marci2305
28. mar 2012

@miciatko Veď to ani ja...😀 Ale som iba začiatočníčka. Zatiaľ som urobila 3 na objednávku pre cudzích. Učím sa modelovať, tak beriem aj takéto prkotinky. Aspoň som si urobila krtka.. 😉 Ale na druhú stranu, nechcem zase na tom prerobiť. Tak aspoň za suroviny,energie...
Pudingové sa mi veľmi nedaria...Vždy sa mi zrazia, keď nie hneď, tak potom na korpuse... 😖

dm1
28. mar 2012

@marci2305 tak urob len taky slahacka+tvaroh alebo kysla smotana a ovocie ine ma nenapada veru.

marci2305
28. mar 2012

@dm1 Ďakujem...Urobím asi na spôsob takéhoto niečo 😉

dm1
28. mar 2012

@marci2305 teraz ma napadlo ze lacne su iste aj tie kremy nastavovane kasou teda take kde sa muka v mlieku vari + maslo ale to som veru este nikdy neskusala

dm1
28. mar 2012

@marci2305 ono nevyhoda pri takych malych tortach je ze ti vzdy z kremu zostane lebo sa neminie ani cela davka..... najlepsie robit krpce popri nejakej velkej to sa aj do truby da spolu aj plnka sa da riesit rovnaka

pristela
28. mar 2012

@marci2305 ja byt tebou, ked chcu ovocnu najlacnejsia je asi ta slahacka+biela coko a do toho moze ist vsetko ovocie, naj je cervene ovocie, mozes tam dat hocico maliny, jahody , visne....

dm1
28. mar 2012

ono ak je biela coko rovnako draha ako tmava radsej by som volila tmavu kvoli lepsej chuti. Teda aspon mne osobne samotna slahacka a coko biela nejako vobec nesmakuje 🤐

anicka26
28. mar 2012

Maminy,poradíte mi?Idem piecť futbalovú tortu(bude to moja prvá poťahovaná torta,tak si trúfam,čo? Čím mám nalepiť tie päť a šesťuholníky aby tam držali? A ešte som sa chcela spýtať,mám nerezovú misku,ale zdá sa mi moc maličká na tortu,nemôžem upiecť 2 korpusy v miske a jeden v okrúhlej forme?Len tá okrúhla forma má väčší priemer,to by som potom zrezala.Myslíte,že sa to dá? Ďakujem za pomoc

pristela
28. mar 2012

@dm1 ja ju zas milujem 😀 😀 ja coko plnky uz nejak moc nemusim 😅

dm1
28. mar 2012

@pristela 😀 😀 😀. Inak teraz na stretu robila aj Jozka tu coko prezentaciu a robila aj kremy do dezertov cokoladove. Ona do roztopenej cokolady len varechou vzmiesala slahacku zevraj sa to nesmie mixovat ale uz si nepamatam preco 😝 . Uvidim na DVD. boal aj ochutnavka ten s tmavou coko bol fantasticky a ten biely nam veru nechutil s babami. Vidis si mala prist by si si dala do nosa cela miska tam zostala 😀

pristela
28. mar 2012

@dm1 😀 😀 no mne ta biela coko sama o sebe nechutila vobec, si pamatam, ze som naddavala ze som ju robila , ale ked sme to jedli na oslave spolu s kakaovym korpusom a malinami isli sa po nej zabit vsetci, druha bola tvarohova/ten pribinacik/ a nechutila im tak ako ta s bielou -vidis vzdy je to o tom 100ludi100chuti 😀

jaaj inak esteze som nesla na stretko, vsak my sme mali v nedelu tu oslavu by som to asi nestihla, alena druhej stran, ked si tu opisala co bolo ☹ ☹ ☹ naj ma mrzi ta prednaska o čoko ☹

misa1982
28. mar 2012

Ahoj holky PROSIM O RADU napiste mi nektera recept na puncovy dort kamaradka chce puncovy dort potazeny marcipanem nahore krtecka a mysku vymodelovanou chci se zeptat nemate nektere fotopostup na krtka a mysku?a ten recept na cely puncovy dort !Jinak tady delate fakt krasne dorty ja vim ze sem chodim jen pro rady a budu rada kdyz nektera pisnete jeste jednou dekuji predem!

miciatko
28. mar 2012

baby poslali mi foto chcu upiect tortu, je to okruhla torta s ktortj trcia babatkovske rucinky, nozinky a hlavicka a ta torta je ako brusko a zadocek , ze nech stoji co stoji, ze je to ku jednemu roku , tak som im povedala ze ani za milion im taku neupecem, ze moje babo nik krajat nebude a ze sa mi to zda morbidne, navrhla som ze im take babatko vymodelujem a dam na vrch a ze bude trebas na celu tortu, odpisali ze to nebude mat uz tie grady, tak ja som asi fakt na hlavu .. .

mamina1978
28. mar 2012

@pristela ta puncova vyzera fantasticky 😵 😵 😵 ...uz si ju aj skusala ?
A to vazne 16 vajec a tri korpusy ?To je potom aky priemer tej hotovej torty,nevies prosim ? 🙂

jania023
28. mar 2012

@anibas a to si ho otislka na hmotu a vsetko??