Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. mar 2012

@hejdita ty už zase pečeš, to je malý asi hodné miminko 😉

ajka82
30. mar 2012

babule, moje dve a ficime k rodicom na otcovu oslavu 😉

mizulienka
30. mar 2012

@pristela Zanetka ty si robila tu marlenku, ze? chcem ju terz na velku noc vyskusat, chcem sa spytat, ty si to robila na plech alebo tak ako oni popisuju pomocou taniera? a ked si robila na plech z akej davky si davala?
dakujem 😉

yamahafazer
30. mar 2012

dakujem vam baby dufam,ze to budem zvladat vsetko a pridavam moju dnesnu pre moju dcerku a aj muffiny a taka je natesena 😀 hovori taka som rada,ze mam taku tortu aj muffiny oveckove 😀 a sama si vyberala ako to chce mat tak ma taku pestru farebnu 😀 a natesena je znej aj ovecku uz pusinkovala a zajtra budem este slanu robit

pristela
30. mar 2012

@mizulienka robila som ju na formu 20x20 , vystrihla som si štvorce z papiera na pecenie 20x20cm polozila na plech na to natrela cesto, a dala piect do rury, ono sa to este tak rozpilo 😅 tak som pak este zrezavala do rovna , robila som ale z dvoch dávok a mala som z toho 8 plátov 20x20cm + odrezky , z jednej davky je strasne malo, to mne by vyslo dla toho receptu asi orezavat tak jedine mini dezertný tanierik 😀 😀 žijem medzi móóócžravcami 😀

eliska22
30. mar 2012

@yamahafazer krásna a dcérke gratulujem 🙂

jakelina
30. mar 2012

@yamahafazer Evičce k dnešním narozeninám jenom to nejlepší, posíláme pozdrav od tet z koníka 😉

jakelina
30. mar 2012

@pristela a tu čokoládovou dortu, ten bok jsi dělala na pás papíru, nalila čokoládu a po ztuhnutí dala na dort??? Nějak nevím jak pak zamaskovat ten spoj??

mizulienka
30. mar 2012

@pristela dakujem, vyskusam uvidim 😉 budem ta este asi otravovat otazkami 😉 😕 dufam, ze nevadi 😉
@yamahafazer krasna torticka, mala sa urcite potesi, vsetko najlepsie prajeme aj my 😉

eliska22
30. mar 2012

@dajna11 ten príbináčik je hustý ako šľak 😉 vyšľahať 2 šľahačky, do toho pridať tvaroh 500g jemný, cukor podľa chuti a nakoniec pridať 2 pudingy olé vanilkové - ten nevariť len nasypať do toho a premiešať a hotovo 🙂 ak je moc hustý stačí do toho pridať kyslú smotanu 😉

yamahafazer
30. mar 2012

dakujem baby 🙂 ved aj teraz sa tu raduje moja torticka ked ju vidi aj na fotke 😀 tak som rada,ze ako si povedala tak ma a je spokojna lebo uz som tolko nad nou spekulovala co ako spravim a sama si povedala,ze chce poschodovu a kvetinky a motyliky a natesena je znej 😝 to je najkrajsie pre tie deti robit tie maju taku radost 😵

janula.h
30. mar 2012

@yamahafazer všetko najlepšie Evičke 🙂tortička je nádherná 🙂

ladydia
30. mar 2012

babule pridavam moju dnešnu...konečne vykladam nohy a relaxujem 🙂

pristela
30. mar 2012

@yamahafazer jeej dobre ťa malá navigovala 😅 aj ja jej prajem vsetko najlepsieee !!!!

@jakelina tak tak ako pises, pas papiera, cokolada, nechat trochu zatuhnut nie uplne bo to neohnes 😀 a pricapis, skoda ze som ju neodfotila aj zozadu 🙄 ten spoj netrebalo vobec maskovat , jasne , ze bol vidiet ale bol o to prilozene presne k sebe takze bol vidiet len pásik 😀 ale na tie spoje dava Danka kvietky 😉

@mizulienka och jasne , ze nevadi, dnes mozes celyyyyy den , som cely den zavreta v pracovni ☹ ☹ ☹ mne sa prosto tento tyzden darilo a zabudla som na zakázku 😀 😀 😀 takze mam dnes supermanovske nasadenie 😀 a v noci este to 3D auto 🙄

mates22
30. mar 2012

@yamahafazer Evičce všechno nej nej nej, krásný dortík jste společně vyrobily 😉

jakelina
30. mar 2012

@ladydia je bombový

lusa889
30. mar 2012

Ahojte sikovnice, velmi rada vas citam aj ked by to chcelo aspon jeden tyzden aby som to precitala cele 😝 😀
rada peciem potahovane torty ale skor ako skolkarsky amatera ako taky profik ako vy, ale velmi ma to bavi 🙂 vedeli by ste mi dat nejaky rada alebo napady na tortu hello kitty pre moju dverku? ake pothovky pouzivate a ako ich farbite? dakujeeem 🙂

janula.h
30. mar 2012

@ladydia parádna 🙂 oddychuj 🙂

katy1979
30. mar 2012

@eliska22 ta pribinacikova z 2 slahaciek staci na gulatu tortu?

miciatko
30. mar 2012

cicusky poradte mi idem modelovat z hmoty auto, a neak neviem ci sa modeluje z jedneho kusu hmoty ci ako??, ak mate neaky navod na hoc ake, len nie rozpravkove

vecernicci
30. mar 2012

@miciatko mrkni na nějaký obrázek auta, vytvaruj si kus hmoty do toho tvaru, pak namaluj okna, narýhuj dveře a přilep nárazníky a kola a auto je hotový 😀 já to tak dělám taky 😉

eliska22
30. mar 2012

@katy1979 toto množstvo dávam na guľatú tortu s priemerom 28 cm 😉

reruna
30. mar 2012

@yamahafazer Evičce vše nej, krásný dort🙂 a ať se ti daří v práci, snad budeš stíhat i péct 🙂

karaa
30. mar 2012

@pristela tu cokoladovu mas uzasnu, ako si oblievala tie boky a vrch? je to vsetko "akoby strelil" rovne a hladke 🙂
ja tiez robim cokoladove len podla Danky @dm1 a co poradila, vzdy sa podarilo 😉 naposledy teraz cez vikend tato. Danka, este raz velmi pekne dakujeeeeem 🙂 nie je taka ako tvoje, ale autorstvo je jasne 😉

zdenallicka
30. mar 2012

@karaa
@pristela
@dm1

Já vás s tou čokoládou OBDIVUJU!!!! 😵

eliska22
30. mar 2012

@karaa nádhera.....nechápem 🙂

karaa
30. mar 2012

@zdenallicka @eliska22 staci par rad od Danky a ide to 😉 a podla mna este kvalitna cokolada a kakaove maslo - ale viem, ze to robia aj z jednotackych peniazkov a vedia to pekne urobit, akurat to asi moc nechuti 🙂

zdenallicka
30. mar 2012

@karaa Kakaové máslo? Na co ho používáš?

lussy23
30. mar 2012

@ajka82 nádherné. Tá s tou fľašou je taká zvláštna, ešte som takú nevidela. @karaa nádherné @ladydia - krásna tortička, hoci už trochu neaktuálna🙂 @yamahafazer prekrásna tortička, aj muffinky a všetko najlepšie Evičke, veľa zdravíčka

lamps
30. mar 2012

pridávam svoje dnešné výtvory. Nejak sa mi dnes nedarilo ☹ . Pri poťahovaní oboch toriet som bola akási nešikovaná, aj sa mi trochu zalomil poťah 😝. S tým znakom som sa trápila včera do jednej v noci, abecedu, ktorú som si naň kúpila som použiť nemohla, lebo by sa mi do znaku nezmestil celý názov klubu. Tak som musela maľovať. A vážne uvažujem, že sa pôjdem niekde priučiť foteniu