Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
2. apr 2012

@simasa To moj poslednych chrobacik je z pohodenych trenirok 😉 , a potom s velkym ocakavanim , ze sa tentokrat dievcatko zadari, ked to bola len nepriaznivo - priazniva zhoda okolnosti 😝 Ja som po tretom synovi mala plne ruky bradavic 😝 😢 ani zratat nedali, a lekar mi povedal, ze to preto mam tak vela, lebo mam oslabeny organizmus pocas tehotenstva a i po porode a niekde som tu infekciu chytila 😝 . Uz som bola zufala a nevedela som sa ich vobec zbavit 😠 . Na nic nereagovali...special. kremy,pupavova stava,vypalovanie...proste nic. A potom mi moja mam poslala e-mail a tam bolo , ze vyskusat PROPOLIS. A ja som si objednala ten silny konzentrovany prasok a nevedela , ze ten superny propolis neznici nielen moje bradavice , ale aj podpori plodnost zeny a mari ucinok antikoncepcie. A kuk mam chlapcov styroch. 😉 😀 😀 😀

dada2007
2. apr 2012

@simasa jéééé......to som teda nepočula........ale......dobre vedieť 😉

maya30
2. apr 2012

@lussy23 ta krizovka je jedly papier 😉

dievcatá vy co ste uz robili damske lodicky, je na to nejaky figel aby sa mi ta podrazka furt nezlomila ? Zacinam mat pocit ze z mmf to nemam sancu urobit ☹ jeden par som uz vyhodila, este robim jeden ale aj tam uz ma jedna podrazka trhlinu, sakra co robim zle ?

dadka212
2. apr 2012

@maya30 ja keď som robila lodičku, tak som mala podrážku úplne celú podloženú kým sa neušušila cca 2 dni

79zuzana
2. apr 2012

@yokralovnayo potahuje sa kazde poschodie zvlast, ak je vacsia torta, tak je treba aj poschodie vystuzit, do spodnej torty zapichni 4 slamky vo vyske torty a vrchnu tortu podloz kartonom obalenym potravinarskou foliou 🙂 drzim palce nech sa vydari 🙂

maya30
2. apr 2012

@dadka212 aj ja ju susim celu podlozenu, ale je pravda ze som neodolala a vyskusala ako bude vyzerat s opatkom 🤐 mozno som ju tym nalomila...myslis ze ju zachranim ak ju podlepim este jednou vrstvou ? trebars ciernou akoze to je guma ?

lenkacka
2. apr 2012

@mia114 krásna!!!! Prosím Ťa a z čoho si robila postavičku - myslím,že z akého materiálu?

kvojtanikova
2. apr 2012

@lenkacka ja kupujem priamo v cukrarskom obchode, 1 kg K2 vyjde tak na 1,5-2 torty (potiahnutie) a figurky a kvietky - mam 1kg vedierko SFW a pouzila som ho uz na 4 torty a este stale ho je asi 1/3. Farby su nekonecne, vydrzia ti aj 2 roky. Skus sa opytat na tie praskove farby v drogerii, tie su vraj ovela lacnejsie ako wiltonky.

jakelina
2. apr 2012

@vlada111 ten chameleon je krásný, z čeho jsi dělala ten ocas??Nechápu, jak jsi to tak krásně namalovala. Moc hezké. 😉

jakelina
2. apr 2012

Holky mám vánoce, kuk co mi koupil manžel. 😀 😀 Super kufřík.
Nevešlo mi tam sice všechno, ale je to přehledné a manžel mi udělal radost. On mi rád kupuje nějaké drobnosti a dělá malé překvapení. Často mi to schová pod polštář a až jdu spát, tak mám hledat, ale tohle by se tam nevešlo, tak mi to dal hned. 😉

mamina1978
2. apr 2012

@jakelina Jej ja mam podobny , ale od Mamky 🙂 Pomocky sa mi tam tiez vsetky uz nezmestia. Myslim , ze s tym miestom maju viacere z nas problemy 😉 😀 Mame totiz veeeela tych cukrarenskych haraburdiek coooo? 😎 😀 😀 😀

mates22
2. apr 2012

@ladydia no já teda dost šiju a štrasy občas používám, stuhu jsem nikde nepotkala, ale vím, že třeba dělají borty na přání tady http://www.koralky-glamour.cz/sortiment/strasov..., ale je to docela drahá záležitost, ony ty štrasy všeobecně, já je ani nepoužívám, radši si to nažehluju, což na dort těžko ☹......a nebo něco takovýho, ale to nevím, jak by hezky drželo http://www.flex-tex.cz/index.php?option=com_vir... a nebo teda řetěz a dát ho několikrát nad sebe a třeba nit provlíknout a nebo koupit nažehlovací a nažehlit na stuhu, velikej výběr mají tady http://www.orientalniobchod.cz/ ...teda pokud to není nějaká speciálně jedlá záležitost na tom dortu, v tom případě jsem mimo a jako bych nic neřekla 😀

anibas
2. apr 2012

@mamina1978 to si len ruky mala mastiť propolisom - nie celé telo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
2. apr 2012

@jakelina jé, tak to je super nápad, vidíš, nedávno jsem přemýšlela, že bych si v těch pomůckách udělala pořádek, ale pořídit kufřík na nářadí mě nenapadlo - až budou příště v akci v Lidlu, tak ho musím mít🙂 tam bývají často takové věcičky pro kutily

isabella_fly
2. apr 2012

@kvojtanikova tak nejak to mam v plane s tymi liekmi 🙂

anibas
2. apr 2012

@reruna Vierka ja mám z Lidla, ale bielo-modrý PRIESVITNý cca 6€ stál

jakelina
2. apr 2012

@reruna jo, je to super, sice to vypadá trochu divně, ale co, však ven s tím nechodím 😀 😀

mamina1978
2. apr 2012

@anibas Ved to sa malo dat len na jednu jedinu a ono to po dvoch tyzdnoch prechadzalo celym telom a nicilo vsetky rad radom. A ta co sa natrela odpadla ako posledna 😉 😀 😀 😀 😀 😀
Ale, ked mas tu naplast dva tyzdne( kazdy den novu) 🙂, tak to ma ucinok na cele telo. 😀 😀 😀 😀

reruna
2. apr 2012

@vlada111 tak ten chameleon je nádherně nemalovaný, jako živý, nádhera!

mates22
2. apr 2012

@vecernicci @jakelina prosím prosím jakou děláte polevu na ty perníčky, já doteď dělala jen sníh s cukrem, případně škrob. Nebo je ještě nějaká lepší vychytávka.... večer se chystám na zdobení, myslím, že to tu někde už i bylo, ale nemůžu najít ☹

janula.h
2. apr 2012

@vlada111 sánka dolu šéfe ako živý 🙂

ladydia
2. apr 2012

@mates22 dakujem krasne za vysvetlenie, baby mi už poradili 🙂

ladydia
2. apr 2012

@vlada111 nie nie, som z Ružomberka

dm1
2. apr 2012

@vlada111 kuk aspon takto narychlo odfotene vyber si a napis mi do IP adresu zajtra poslem 🙂

ladydia
2. apr 2012

@lamps dakujem, už mi mia poslala link na inter. obchod kde ju maju a stoji tam cez 12 ecok 2 m co sa mi zda dost, a menej sa kupit neda, ale tak ten meter by som este rozdychala...ak by si nahodou do toho mesta sla tak mi ju možes kuknut

dm1
2. apr 2012

@mates22 ja robim tak ze odvazim bielko a ta vaha x 5,3 a tolko gramov dam pras.cukru preosiateho + 1 lyzicku citronovej stavy. Slaham na nizsie otacky 15 min.

jakelina
2. apr 2012

@dm1 ty jsou nádherné 😉

pristela
2. apr 2012

@marci2305 joj , nerobila som ho podla postupu, len podla seba a podla ozajstneho videa rozprávky 😀 ale tu som malinko fotila ako sa rodil, mozno pomoze : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465...

marci2305
2. apr 2012

@pristela Ďakujem...Veľmi mi to pomôže 😉

jakelina
2. apr 2012

Přišel mi balík s PDT a zkoušela jsem z ní Kittynku, dělalo se mi dobře, ale Smarflex mi přijde takový pevnější. Trochu víc sesedala.
Fotka je pro Pristelku, tak je příííííííííííímo miluje. 😀 😀