Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
2. apr 2012

@zuzkat1 myslis mliecny? s tym nerobim ale isto to kocky tak robia. MMF bezproblemov pouzijem takto aj ine kupovane hmtoy a ani v ladnicke netreba ved ani v obchode to nie je v ladnicke 😉

zuzkat1
2. apr 2012

@dm1 hej mliecny myslim, dost by mi to usetrilo cas keby som to mala uz hotove den dopredu

heni79
2. apr 2012

@dm1
Tie kravičky sú úžasné. 🙂

halienka
2. apr 2012

@dm1 ďakujem, robila som ako si mi poradila, hore tú puncovinu a krém ten smotanovo-tvarohový všetkým chutil 🙂 len som to zdobiť musela až keď malá spala, lebo tá keď zbadala kvietky tak mi ich hneď chcela jesť 😀 Aj na oslave, ledva som ju stihla odfotiť a už ju likvidovala 😀

larah
2. apr 2012

@halienka detičky to miluju, aj náš malý hned dobká do kvetiniek 🙂

katy1979
2. apr 2012

@jakelina nemoze mat sarlach? Neviem ako sa tomu hovori u vas. My sme zasa len vysypany a bez teplot takze tiez ideme k lekarovi

coralin
2. apr 2012

Ahoj holky, jestli rádi pečete, koukněte na prima love na Báječné dorty od 20:45 v po. Je neuvěřitelné co vše se dá vyrobit a je to super 🙂

vlada111
2. apr 2012

@jakelina jej ďakujem 🙂 Chvost je na 70% tiež piškóta poliata, lebo som robila punčovú tortu. A to zatočenie je z punčoviny.

vlada111
2. apr 2012

@jakelina to je superský kufor, juj ty sa máš 🙂

vlada111
2. apr 2012

@ladydia hm tak to ti neporadím. Potom cez ten e-shop, čo sem dali kočky, ale je to teda riadne drahý špás.

jakelina
2. apr 2012

@vlada111 děkuju, tak jsi to z punčoviny potáhla a pak až zatočila. Ty jsi neuvěřitelná šikula. Samé takové příšerky teď děláš, kde na to ti lidi chodí??? 😀 😀

vlada111
2. apr 2012

@jakelina ale už je dobrá, aj fúziky má na správnom mieste 😀

vlada111
2. apr 2012

@lubi22 ďakujem pekne za pochvalu. Musím ťa ale sklamať. Ja torty nepečiem na zákazky, len v rodine 😅

vlada111
2. apr 2012

@jakelina nie, na podložke som ten chvost priamo napojila, lebo už sa mi nechcelo vykrajovať takú tenkú piškótu. Punčovinu som vytvarovala do slimáka a po ztuhnutí som to potiahla. Nejak sa mi tie príšerky nahromadili, ale budem zase oddychovať a pozerať len tie vaše výtvory, lebo budúci týždeň robím poslednú, ale len dievčenskú s prvému roku s nejakou ovečkou a ostatné je na mne 😉

lubi22
2. apr 2012

@vlada111 - ale su take krasne, ze by si sa tym mohla zivit 😉 Ja tiez robim iba pre nas, ale takeho chameleona by som nezvladla nikdy, je dokonaly.

vlada111
2. apr 2012

@lubi22 ďakujem, som rada, že sa mi podaril. Nebolo mi všetko jedno na začiatku 😉

mia1111
2. apr 2012

babulky, ktoré kupujete kukuričný sirup, koľko taká sranda vyjde? Či sa mi to oplatí cez e-shop, alebo radšej zháňať v meste... našla som za 2,00€ - je to 450g. Je tá cena OK ?

jakelina
2. apr 2012

@mia1111 kolem 50-60 korun

mia1111
2. apr 2012

@jakelina - no, tak to sú cca 2€. No skúsim mrknúť v meste teda, lebo keď zarátam poštovné, cena bude vyššia. Ďakujem za info 😉

mizulienka
2. apr 2012

@mia1111 ja kupujem z bio shopu za 4eur, myslim, ze je to tiez 450ml

mia1111
2. apr 2012

@mizulienka - ďakujem... toto asi nie je bio, tak zrejme preto je cena nižšia... ale tak uvidím, ak nezoženiem lacnejší u nás, tak si objednám a vyskúšam 😉

artepf
2. apr 2012

@mates22 moc díky za postup na krtečka a jeho kamarádů, to jsem přesně hledala 😵

dm1
2. apr 2012

@mia1111 ja kupujem za cca. 3,50

jakelina
2. apr 2012

Holky co říkáte na dnešní dorty. Ty ozdoby z cukru, to je nádhera, že. 😉

macicka84
2. apr 2012

Prave dodelany pro kamaradku k narozeni miminka 😵 😵 😵 , dneska si byl jeji manzel s nama pripit, tak ja zitra naoplatku nesu dortik a saticky pro malou 😉 ...

mariann2
2. apr 2012

@mia1111 ja kupujem tu u nás v "Enzyme" za 1,6€ a je to 450g 🙂 pozerám, že kočky nejak draho kupujú
@dm1 dani ty kupuješ akú gramáž za 3,50 ?

daducha
2. apr 2012

@vlada111 tak toto je najdokonalejsia torta aku som kedy videla.Je nádherná,alebo nádherný ?Ani neviem ako to spravne nazvat,lebo torticka vyzera ako zivy chameleon.Starsi si ho uz chcel davat na tricko 😀 .Klobuk dole,mas môj velky obdiv 😵 .

zuziq
3. apr 2012

baby potrebujem radu. Na sobotu mam robit tortu na oslavu pre babicku, bude to orechovy korpus, dzem a salkova plnka. Lenze vo stvrtok ideme na chatu - mozem si upiect korpus v stredu, tortu naplnit a potiahnut uz vo stvrtok? Bude do soboty, pripadne ak sa zvysi nedele OK ak bude v chladnicke? Myslim, ze by sa tam nemalo nic pokazit, ked je to salkovy krem, ale co ten dzem? 😕

mizulienka
3. apr 2012

@zuziq urcite mozes, nic sa nestane.

abriela
3. apr 2012

@mia1111 3,50-4€ kamenny obchod zdravej vyzivy