Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
3. apr 2012

@daducha tak od teba ma to veľmi teší, lebo máš krásne čisté tortičky. ďakujem pekne, ty by si to zvládla tiež 😉

alenv
3. apr 2012

@zuzkat1 mléčný marcipán můžeš mít v ledničce dost dlouho.. já si ho taky dělám dopředu pak nařeju propracuju a potáhnu

vlada111
3. apr 2012

@bzucinka2 chvost nie je z punčoviny, len to zatočenie, ukladala som piškótu pokiaľ sa dalo a len dotvarovala vrch punčovinou 😉

vlada111
3. apr 2012

@mamina1978 podarila sa ti super a to som si myslela, že z mliečneho to nemôže ísť ☹

pristela
3. apr 2012

@katrin21 ja maslove a pudingove plnky nelubim, tak ich moc ani nenukam , jedinu maslovu co pouzivam je ked som leniva a nechce sa mi robit karamel z cukru tak karamelovu so salka , a pak tuto coko nad parou, tam idu len vajicka , cokolada, cukor a maslo, ziadne mlieko, a inak robim vsetko slahackove plnky a tie pod potahy nesmu. A upiect jeden korpus navyse uz nieje tak strasne ako vyhodit kopec plnky 😉 ved tam ho velky netreba , ja z tych slahackovyxh plniek ked mi zostane robievam nanuky pre decka 😀 😀 no z maslovej ee to by bolo blee

katrin21
3. apr 2012

@pristela aha, ja zase slahackove nemusim...

pristela
3. apr 2012

@katrin21 ty nelubis parizsku , bielu cokoladu s malinami , mascarpone s ovocim , pribináčkovu s malinami abo čučoriedkami, trasený krem s ovocim , kokosovú, jagurtovú , tvarohovú ... a plno iných ? ved to su naj plnky, lahučke , nemastné, take svieže 😀 😀 moji favoriti 😵 😵 😵 este chcem skusit tu gaštanovú 😵

katrin21
3. apr 2012

@pristela parižsku ano, tu robim, alebo nad parou, ale inak slahackove nie, nerobim ich nikdy do kolacov, ani plniek... traseny krem obcas, malo... tvarohove nerobim tiez vobec.. proste klasicke zakuskove plnky maslove robievam najcastejsie 🙂 ovocne kolače moc nemusim, ani take vselijake čo maju na sebe želé ( s výnimkou kiwi kolaca :_)
Ja som rposte na maslove 🙂 a este milujem bielkovu penu, ako sa dava na oblíž prst 😵 😵

mizulienka
3. apr 2012

@janula.h
@jakelina dakujem vam babulky moje 😉)

simasa
3. apr 2012

@ferinka Ty pod potah nedavas krem? Ci to len tak vypada na tej torticke?

mariann2
3. apr 2012

@pristela zlato, prosím ťa hoď mi tu receptík na tú čokoplnku čo si písala - s maslom, hľadám niečo trvácne, čo vzdrží cestu autom 300km a táto sa mi zdá fajn 😉

njonja
3. apr 2012

@mariann2 a to tie 500-ky su prave🙂 🙂 🙂 ?

njonja
3. apr 2012

@vlada111 ten chameelon je fantasticky, uzasny!!!!

janula.h
3. apr 2012

@njonja aj mňa to napadlo 😀 a keď hej tak aj ja poprosím takúúú 😀

mariann2
3. apr 2012

@njonja
@janula.h kočky, sklamem vás, sú z jedlého papiera 🙂 😉 😉

katy1979
3. apr 2012

@pristela vidim ze ty si moj clovek co sa tyka plniek ale ja ani parizsku neusim kedze je cokoladova. milujem lahke plnky len samozrejme nie bez chuti a zapachu. u mna je top tvarohova a kooopa ovocia

lucik...
3. apr 2012

@katy1979 Jaký děláš tvarohový? A je vhodný pod potah?

katy1979
3. apr 2012

@lucik... tvarohovy pod potah nie. ja tiez pod potah davam len maslo+cukor+odrezky.
slahacka+cukor+tvaroh popr. kysla smotana ci jeden smotanovy jogurt. a bud stuzovac ale teraz som dala namiesto stuzovacu ten creme ole ako ide do pribinacikovej a uz to inac robit nebudem .aj ta od judit co je na tom je dobra. t.j. uvarene dva zlate klasy a vymiesane s 500g tvarohu cukor a jedno maslo

mizulienka
3. apr 2012

baby poradite mi proism, potrebujem si kupit stvorcove formy na svadobnu tortu...uz som tu davala ten obrazok so zlatymi maslickami, pridam este raz...ake rozmery by asi mala mat, ked chcu 7kg tortu?
dolebude mascarpone maliny, hore cokoladovy nad parou posypany prazenymi orechami

dakujem krasne

vecernicci
3. apr 2012

holky mrkněte na tyhle dortíky, to je něco 😵 http://www.flickr.com/photos/14559934@N04/62749...

mates22
3. apr 2012

@mizulienka nedokážu odhadnout velikost, dělám víceméně pro rodinu a známý, tak zdarma a bez vážení, ale možná by nebyl špatný ten posuvný ráfek, já teda mám jen kulatý, ale na poschoďáky to není špatný 🙂 http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

mates22
3. apr 2012

@vecernicci waw, nějak mi připadá, že to až odporuje gravitaci 😀 😨

dada2007
3. apr 2012

@mizulienka ja keď mám 25*25 s mascarpone a malinami, komplet potiahnutý a nejaké ozdôbky.....tak to váži 4kg......možno ti to pomôže.... a mám aj formu 15*15, ale v tej som ešte nerobila.......ale moooožno necelé 2kg rátam.....? no......asi tak moje info for youuu 😉

ferinka
3. apr 2012

@simasa Dávám akorát sem tam pudink uvařený ve vodě,kde kouká,klasická krém,aby to K2 nerozmáčelo na velkých místech dávám pláteček těsta co se odkrájelo 😉

peroli
3. apr 2012

@vecernicci dortík je krásnej.. zabrousila jsem i kousek zpátky a... 😕 😕 😕 😕 nemám slov.. první co mě napadlo bylo PANEBOŽE!!!!!!!! (ani nevím jakýho mám dát smajlíka? 😖 ? 😲 ? 😕 ? 😝 ? nebo 😅 ?)
http://www.flickr.com/photos/14559934@N04/63455...

jakelina
3. apr 2012

@ferinka a proč pudink ve vodě???

jakelina
3. apr 2012

@peroli tak to je teda hrůza, teda mně se to nelíbí. 😝

peroli
3. apr 2012

@jakelina tohle mi někdo dát tak to normálně nechám odvézt pryč.. 😝 bych si připadala jak na pitevně 😖 😝 😀

pristela
3. apr 2012

@mariann2 tak tato vydrzi ked je hoodne vychladena je ako kamen 😀 mc queen bol tiez s nou , 3 vajcia, 150g kr.cukru, 1 čokoška -toto slahat nad parou, ked to zhustne, odstavit a nechat vychladnuť, pak vmiesat 250g masla.

ja si vajcia vymixujem spolu s cukrom a tak to za staleho miesania capnem do rozpust. cokosky

jakelina
3. apr 2012

@peroli ona má i jizvy na břiše, jak po vypitvání, jestli to vidím dobře a jak to krájí ta ženská nožem, jak nějaký upíří film 😝