Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pristela
4. apr 2012
@bzucinka2 bleska robim zase buducu stredu 8-( tak to nafotim, i ked ty ho robis tusin na tento vikend ak sa nemylim a si to ty kto ho ide robiť :-N

stale premyslam ako ho urobit ineho nez ten moj prvy 😞 ale co uz sa da zmenit na Bleskovi nic 😞 😞 😞 😞 strasne nerada robim "kopie" 😞 😞
simasa
4. apr 2012
@zuziq Ten obdlznik - ak myslis na velkost plechu, tak z 5 vajec - neviem, to nebude moc vysoke. Neviem, ci to rozkrojis na polovicu. Ked robim toto cesto, tak peciem na obdlznik 3 platy zo 4 vajec a tak plnim.
janca13
4. apr 2012
@zuziq
@njonja tá torta je fakt super,ja som ju piekla pred týždňom,okrúhlu vo forme 24cm a krásne sa mi nadvihla,2X som ju prerezala a naplnila (ja mám v recepte aj PDP 1/2) 😉
jakelina
4. apr 2012
@pristela udělej ho zeleného 😃 😃 😃
zuziq
4. apr 2012
@simasa nie je to klasika plech ale taka mensia velkost a vyssi, zo 6 vajec to bolo akurat ten mramor tak hadam ten z 5tich vajec by mal byt ok
awooojky
4. apr 2012
a máte skusenosti s tym kurierom so slovenskej posty?
pristela
4. apr 2012
@zuziq ja robila toho mc queena z toho orechoveho korpusu , piekla som na plechu 30x20 asi , narastol mi tusin na 5cm ja to tu vtedy pisala, ale kto by to tu uz nasiel :-p rozkrojila som len raz, piekla som pak este jeden plech bo to by bolo malo, mramorak by vyskocil vyssie isto

@jakelina to ked ho urobim dnes do buducej stredy ozelenie aj sam :-p :-p

@awooojky kurierom isto nie!!!!! j posielam baliky nonstop aj mi chodia nonstop a teda kuriery to maju desne pohadzane v autach, nemaju to zabezpecene ani proti pohybu takze im to tam lieta ako chce :-p
ja bych po pravde ani na busy neposielala, ale zas ak to je nejaka jednoducha torticka tak ano
awooojky
4. apr 2012
@pristela uplne jednoducha len srdiecko a napisane hore nic iné
mamina1978
4. apr 2012
@pristela na bleskovi asi nic zmenit nemozes , ale problem s farbou podlozky mozes vyriesit,ze urobis podlozku a po celej podlozke marcipanovu pretekarsku drahu ako to robia amerikani. Alebo mozes ho prezentovat s doplnkami ako toto vystavne auto,mne sa velmi ´pacia tie stlpiky okolo auta.... ako na tej prvej fotke...kuk 😉
Inspiracia z internetu. 🙂
simasa
4. apr 2012
@mamina1978 Ale to su sviecky, nie? :-N
dada2007
4. apr 2012
......dnes som videla v Coop 30ks vajec za 6,79 eur!!!!!!!!!! 8-( 8-( 8-( 8-( 8-( waaaaaaaaaaaaaaaw
simasa
4. apr 2012
Vyzente ma radsej cosi robit. Mala by som okna umyvat a sedim tu jak truba.
mamina1978
4. apr 2012
@simasa ano, ale tie tocene moze aj s hmoty vymodelovat. Ved pristela robila podobne vlasy na tej svojej ,, herecke´´, tak toto by zvladla lavou zadnou 😉 😎 😃
simasa
4. apr 2012
@mamina1978 Tak o tom nepochybujem 😃
pristela
4. apr 2012
@mamina1978 oo , to vypada fakt dobre 😃 😃 len tamto auto vypada nizke, blesk bol dost hore a keby to idem robit vyzsie asi im to neprezije cestu autom , pocestuje taku pol hoďku 😞

@simasa musis byt sikovnejsia a stihat robit popri pisani :-p :-p :-p :-p :-p
vlada111
4. apr 2012
@mizulienka jéééj malá bude mať dva roky. Gratulujem a teším sa veľmi na tortičku, ktorú vykúzliš 🙂
bzucinka2
4. apr 2012
@pristela nie nie, jaho nerobim ja teraz robim gitaru a take jednoduche len previazane maslou 🙂takze veget 🙂 kopie neznasam ani ja, vzdy sa snazim zmenit nieco, ale na bleskovi neviem neviem...
@dada2007 ja som vcera kupovala 30 ks L-kovych a ze 5,10, co som predtym platila 3,30 😞
@simasa hes hes makaj na tie okna a ja hes hes obed robit 🙂
vecernicci
4. apr 2012
@dada2007
@bzucinka2 tak mně mamka včera v kauflandu koupila vejce 10 za 19,90 kč 😉 tak to k vám taky dojde ta vlna zlevňování :-p jinak ty vejce jsou made in deutchland, kde to jsem když i blbý vejce už dovážíme z Nemecka 😕
a okna jdu mýt taky

holky držte mi palce, mám v troubě ten korpus red velvet, Víťa včera otravoval, tak jsem mu ho na dnešek slíbila, ale to jsem nevěděla, že chce i toho krokodýla 😛 🙂
marci2305
4. apr 2012
@pristela Ďakujem ti veľmi pekne.. 😉
breberuska
4. apr 2012
Prosím vás, holky, neuměla by některá z vás poradit, jak se připevňují takovéto ozdoby na dort?? myslíte, že je to uděláno normálně z marcipánu? Moc děkuji!!!
breberuska
4. apr 2012
@pristela paráda!!! moc a moc díky🙂
bzucinka2
4. apr 2012
@vecernicci korpus red velvet, tak to som zvedava co je 🙂
provokaterka ze 19,90 😉

@pristela kurnajs ty mas na vsetko link ... 🙂
jakelina
4. apr 2012
@bzucinka2 taky jsem je za tady tu cenu kupovala v Kauflandu
janula.h
4. apr 2012
@bzucinka2 mne brat dnes vravel,že vraj zlacneli o 40% len som nenašla ten obchod ja som naposledy kupovala za 4,99 v Kauflande
anibas
4. apr 2012
@vecernicci odkiaľ máš recept na red velvet ??? nenapíšeš ? x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
anibas
4. apr 2012
@janula.h Jani v CBA M- 0,16 €
vecernicci
4. apr 2012
tak děvčata, hotovo, korpus red velvet te dvou vajíček do 23 cm formy a je plná, ještě až vychladne, tak ochutnáme, ale je krásně nadýchaný, uvidím až zchladne, pak ho naplním a prdím na krokodýla, někdy příště, stačí mi liška na víkend 😉

a receptík je tady http://www.mamincinyrecepty.cz/kremove-a-slehac...
zdenallicka
4. apr 2012
@vecernicci Napiš recept, kočko..🙂
vecernicci
4. apr 2012
@zdenallicka teď jsem ho přidala 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli