Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
6. apr 2012

@pristela celý marcipánový?

pristela
6. apr 2012

@dajna11 jo jo , celý je z mmf , fuj taka som rada, ze ho mám za sebou ☹ len neviem ako ta torta bude vypadat bo si vybrali taku ruzovu a ze leziaceho hnedeho kona hore 😕 fakt netusim ako to urobit aby to bolo kukatelne ☹

reruna
6. apr 2012

@pristela je krásný!

lawli
6. apr 2012

Ďakujem za všetky lajky za včerajšie tortičky. Pridávam dnešné a tiež fotku ako to u mňa vyzerá...ešte neprebraté tortičky.... 🙂

heni79
6. apr 2012

@pristela
Ja stále žasnem ako toto dokážeš? To musíš mať podľa mňa aj cit v rukách a trochu sochárskej duše a dobré oko, aby si dohadla aj miery. Je nádherný!

lawli
6. apr 2012

@pristela ten konik je nádherný ,ako živý 😵 😵 😵

larah
6. apr 2012

Jednoduche rychlovecky, viac som nestihala 🙂

janulkamartinko
6. apr 2012

@pristela ten je prekrasny cumim :D

pristela
6. apr 2012

Jeej baby dakujeeem 😵 😵 ste poklady 😵 😵

@lawli tá snehulienkova je naj, stale na nu mrkam , moja srdcovka 😵 😵 😵

@heni79 no neviem , som sa ho bála, myslela som, ze ho neurobim , som aj fotila postup, chudak ten vypadal 😀 robila som ho tak divnejsie bo inak mi to prosto neslo, modelovala som ho z kusočkov hmoty a pak potiahla dalsou hmotou aby bol taky "jednoliaty 🙄
keby sa narodim este raz isto chcem byt sochár chlap 😀 😀 😀

kvojtanikova
6. apr 2012

ahojte zase mam nejaku otazku - tentokrat nie co sa tyka torty, ale: robievate niekto puncove rezy? take tie klasicke ako predavaju v cukroske - biely plat, farebny plat a zase biely, navrchu ruzova poleva?
a robievate aj nealko-verziu - myslim tym ako urobite tu stavu na polievanie bez rumu? lebo ja som to akurat urobila a chuti to divne, nieco mi tam chyba... A myslite ze ked budem robit platy z 2 vajec kazdy na maly plech, bude to stacit? Dakujem

lawli
6. apr 2012

@pristela Snehulienka je aj moja srdcovka 😵 a na tu tortičku som mala voľnú ruku ,tak som využila 😀 😀 😀 už dlho som nad takouto tortičkou dumala.... inak ďakujem pekene ,dúfam ,že sa bude páčiť aj malej slečne oslávenkyni 🙂

monika76
6. apr 2012

K 18 narodeninám...
Dievčatá prajem krásne veľkonočné sviatky 😉

lawli
6. apr 2012

@kvojtanikova práve sa chystám variť sirup ,korpus už mám upečený ,ale ja nepečiem ružový ten stredový - pečiem ho normal biely a farbu dostane po poliati...sirup varím takto 4 dcl sirupu - lesná jahoda Zlatá studňa ,ten ma najlepšie farbu + 2 dcl vody a 3 PL kryš. cukru ,privediem do varu a potom pridám podľa chuti rum...nealko som ešte nerobila...inak som piekla vždy tri platy cesta ,každý z troch vajec (na veľký plech) a tentokrát som si upiekla korpus v ráfku 25 x 35 cm ako na tortu, tak som zvedava ako to dopadne 😀 😀 😀

kvojtanikova
6. apr 2012

@lawli no ved ja viem ze aj ten stredny sa pecie biely, len ci ten sirup bez rumu bude "puncoidny"? lebo mne to akosi chuti len ako malinovka furt... A tie platy slahas kazdy zvlast alebo si urobis cesto naraz z 9 vajec a postupne pecies?

dajna11
6. apr 2012

@pristela no myslím že keby ja bola nejaká farebná tak neva ked je to pre dieťa,bud daj pod koníka zelené ako trávu...alebo biele......

lawli
6. apr 2012

@kvojtanikova ...niektoré babenky pečú ružový ,len teraz neviem na ktorom fóre som to čítala 😕 ,to aby mali peknú farbu....neviem asi si myslím ,že ten rum tam bude chýbať...alebo možno by sa dal nahradiť esenciou (rumovou)...platy som si šľahala každý zvlášť 🙂

dadka212
6. apr 2012

@pristela wáááu je úplne nádherný ako z formičky 😵

heni79
6. apr 2012

@vecernicci
Chcela by som sa spýtať, myslíš, že ak do velvetu nedám vanilkový extrakt, nejako to ovplyvní cesto? Ja sa domnievam, že iba chuť. Ale radšej sa spýtam skúsenejšej. 😉 Vopred ďakujem za radu.

bambula1307
6. apr 2012

@pristela dievca ty si umelkyna , konik je nadherny 😀 ..krajsieho som nevidela 🙂

bambula1307
6. apr 2012

ja som skusala kvietky s drotikmi, nic moc na poprve, ale tak nabuduce budu lepsie.
A robila som mascarpone krem do torty s mandarinkami 😀 mnamky super 😀

pristela
6. apr 2012

@dajna11 no prave ze to je pre 14rocnu tusin , preto som ani nemohla dat takeho jednoducheho kona tak som sa bala ho modelovat ☹

@kvojtanikova ja peciem ruzovy korpus a zalievku nealko robim tuto : Na 0,5 l vody 30 dkg kr. cukor , 1 vanilka , prevariť, odstaviť z ohňa a do vriaceho arómu.
ked dávate ten farebny sirup ako zalievku , nezafarbi vam to vsetky cesta? ci len namacate v nom stredny a cely vrch potom uz nepolievate alebo polievate s nefarebnym ?

vlada111
6. apr 2012

@vecernicci ale malo by sa ti podariť, lebo nedáš len farbu a tá nerobí nič v ceste. Ja neviem, čo sa stalo. Už mám urobený a naplnený sacherový, ten mi vyjde vždy, len je na 8 vajec ☹

vlada111
6. apr 2012

@pristela a načo si stresovala? To aby sme ťa tu teraz všetky chválili? 😀 😀 😀

pristela
6. apr 2012

@vlada111 😀 😀 😀 😀 😀 trdlo !!!! fakt som myslela, ze toto nedám ☹ 😅 😅

dajna11
6. apr 2012

@pristela ale je krásnučký fakt....super sa podaril.

mariann2
6. apr 2012

@pristela ty si iný level, čo chytíš, to urobíš krásne 🙂

vecernicci
6. apr 2012

@pristela tak ten je dokonalý, jsi fakt šikula 😉 😵

miciatko
6. apr 2012

@kvojtanikova ja davam rumovu a aj puncovu esenciu, cukor a citronovu stavu

miciatko
6. apr 2012

@pristela nadherny konik
@bambula1307 krasne kvety

vecernicci
6. apr 2012

@heni79 já tam mrskla vanolkový cukr, poněvadž u nás na "dědině" nemají ani vanilkové aroma, natož extrakt a byl stejně dobrý a teď jsem dopekla tmavou variantu a je taky super 😉
@vlada111 tak mně vyšel i dneska a jen ze dvou vajec, heč 😝 fakt nevím, čím to je, že se ti nepovedl, možná zkusit příště, ale já ho pekla na 150 st. jako ostatní korpusy, ne jak tam psali