Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
6. apr 2012

@macicka84 ovečku más krásnou 😀

mia1111
6. apr 2012

@artepf - mne sa minule zrazila parížska šľahačka - tak som ju nad parou nahriala a ono to pomohlo, krásne sa to spojilo... ale bola to čistá šľahačka + čokoláda, s mascarpone to nemám odskúšané 😒

ikula2
6. apr 2012

@artepf myslim ze sa to uz neda neminaj si zbytocne mascarpone, urob este raz 😒 , aj mne sa uz nepodarila ta plnka a je to dost nakladne vsetky ingrediencie
@daducha robis krivu? Lebo aj ja idem zajtra na nu mne sa to paci vac ked je torta vyssia ako take poschodia nizucke a krive

lamps
6. apr 2012

@artepf mne sa to stalo tiež a pomohlo zašľahať do plnky maslo. Najprv som ju trošičku nahriala v mikrovlnke a potom som do nej dala maslo. A pomohlo to 😅

njonja
6. apr 2012

@mmaammiinnaa , @pristela....nemam slov... Prenadherne kone!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mmaammiinnaa
6. apr 2012

@njonja děkuji 😵 😵 😵

mia1111
6. apr 2012

@pristela - nááááááááááááádhernéééééé, niečo neskutočné, ten Tvoj koník je ako živý 😵 😵 😵

@mmaammiinnaa - krááááááása, ja toto nechápem, ako to vieš prepracovať takto do detailov??? Perfiš 😵 😵 😵

mia1111
6. apr 2012

@marci2305 - perfektne sa Ti podaril 😵 😵 😵 😵 . Joj, tieto 3D torty si ja netrúfam 😅 😒 . Ale Tvoj Blesk je perfektný 😉 🙂 🙂 🙂

stankapk
6. apr 2012

kočky pridávam moju nepodarenú tortu :D celá je krivá, prvý krát som skúšala čoko MMF, robilo sa mi s ňou veľmi zle, farba chytila úplne hrozne - už nikdy viac tekuté zelené farbivo. včielka maja vyzerá ako prejedená a po opici... no nič, deťom sa aj tak páčila 😀 fotka je k nej veľmi milosrdná...

janula.h
6. apr 2012

@stankapk torta je nádherná a verím že aj výbornááááááá a to predsa ide nie?? 😉 😉 😉

pristela
6. apr 2012

@stankapk prosím ťa , teraz su moderne "krive torty" 😀 je krásna, taká veselá a hlavne že detváky sa tešili, no nie? 😉
@artepf no ono pri mascarpone plnke je dolezite dodrzat asi to co pri parizskej, cize v tom hrnci co rozpustas cokosku v smotane to dat hladit, ked to je riadne vychladene neprelievat to do inej misky, šlahat to presne v tej istej čo sa v nej slahacka chladila, aby bola tak isto studena !

este raz vsetkym moooc dakujem za páčitkovanie aj komenty , doma pre mna nemaju pochopenie 😀 😀 😀 tak mam na kritiku len vás 😉

pristela
6. apr 2012

@artepf este som zabudla 😀 slahackova smotana nesmie byt trvanlivá, ale len obycajna 33% a hlavne hooodne vychladena

mmaammiinnaa
7. apr 2012

@mia1111 Děkuji, já mám koně ráda a od dětství je kreslím 😉 měla jsem jít na sochařskou 😀

viera6
7. apr 2012

Dievčatá,tu pribudli teda krásne torty 😉 Pridávam moju krštinovu A pre @anibas velka vďaka 🙂 😉

petaskrdla
7. apr 2012

Prozradíte mi, jak děláte potahovku? Já ji mám vždycky hrozně lesklou a vy je všechny máte pěkně matné.. 😝

dadka212
7. apr 2012

ahojte kočky, pridávam svoje tortičky, tá vuitonka bola velmi narýchlo, tak som nemala čas špekulovať, včera naobed mi volal spolužiak a dnes už ju naobed berie 😝 myslíte, že je pekná? ale úprimne nenahnevám sa, len chcem počuť každý názor 😉

dadka212
7. apr 2012

@petaskrdla niektoré poťahovky sú lesklejšie ako iné, akú používaš?

mia1111
7. apr 2012

ahojte babulky, kráááásne tortičky ste pridali zasa 😵 .
Ja sa idem pustiť do pečenia, dnes chcem stihnúť aj upiecť korpus, aj naplniť, aj potiahnuť, aj ozdobiť 😅 . Torta je až na pondelok, ale prídu si pre ňu už zajtra na obed, preto to chcem všetko stihnúť dnes... a keďže je na pondelok, nechcela som už moc dopredu piecť korpus... Tak držte palce 😅

mia1111
7. apr 2012

@dadka212 - mne sa tá vuittonka páči, podľa mňa je krásna 😵 . Tie znaky maľuješ ručne, či máš nejakú šablónku? Máš môj obdiv, ja mám strach z toho, či stihnem jednu tortu a Ty ich urobíš 5 a nie hocijakých, ale náááádhernýýýýýých 😵 😵 😵

zdenallicka
7. apr 2012

@mia1111 Mám to s tím dortem stejně, akorát že si pro něj přijdou po snídani..🙂 Peču jak zběsilá...😀

alenv
7. apr 2012

@dadka212 vubec se neboj.. je opravdu krásná a že narchlo? není to teda vidět..

mia1111
7. apr 2012

@zdenallicka - tak "tfuj-tfuj-tfuj", nech sa nám darí 😀 😀 😀

adrianai
7. apr 2012

ahojte kočky, moja práve dokončená 🙂 len sa mi urobili hrudky v kréme (z kaše - robila som čokoládový nastavovaný kašou), nešlo mi to rozmixovať, dá sa s tým vôbec niečo urobiť? Hádam to nebude až tak strašne vadiť, chuťovo je dobrý...

zdenallicka
7. apr 2012

@mia1111 No, už jsem to pos.ala..:-D Jsem si dala vařit do karamelu celých 250ml mléka a zapomněla si oddělat na rozmíchání pudinku..🙂 Jsem to tu chladila, foukala, nakonec jsem to riskla a rzmíchala v horkém a kupodivu se povedlo..🙂 Ale měla jsem strach, bo další karamelový pudink nemám..😀

mmaammiinnaa
7. apr 2012

Moje včerejší tvoření 🙂

macicka84
7. apr 2012

@dadka212 Mne se libi, hned bych si s ni vyrazila do mesta 😅 😀 , ze pry narychlo, krasna je, urco se mu bude libit 😉

mia1111
7. apr 2012

@zdenallicka - si sa vynašla 🙂 . Ja inak často rozrábam puding-prášok v teplom mlieku 😀 😅 , sa mi zdá, že sa rýchlejšie rozpustí 😀

Inak baby, je rozdiel v pečení, keď formu vymažem tukom a vysypem múkou - alebo keď dám len na dno formy papier na pečenie? Ja vždy vymazávam a vysypem múkou, no v tomto recepte, čo idem robiť, sa dáva len papier na pečenie na spodok formy... mám to risknúť? 😅

lamps
7. apr 2012

@dadka212 jasné, že je pekná 😅 😅 😅 tak ako všetky tortičky 😅 😅 😅

lamps
7. apr 2012

@mia1111 ja pečiem tak, že si dno formy vymažem maslom naň "prilepím" papier na pečenie a boky ani nemastím ani ničím nevysýpam. Korpus sa mi pekne upečie 😅 😅 😅, takže kľudne to môžeš risknúť 😅 😅 😅

mia1111
7. apr 2012

@lamps - fakt? Tak to takto skúsim 😉 . Ďakujem 😵