Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
10. apr 2012

@dajna11 nádhezná vazba květiny!!! prosím tě se tu s mamkou rozplýváme nad těmi růžemi, jsou jako živé, máš postup na takéto?

prosím máte uložené dárkové dorty s mašlí???Děkuji moc

dadka212
10. apr 2012

kočky nemáte náhodou nejaké inšpirácie, tipy na 2 poschodové torty....idem robiť kamoške do práce a všetko nechala na mňa, len tam mám urobiť pár miniaturiek, ako paragraf, list papiera atď...ide o právnickú firmu díííík

dajna11
10. apr 2012

@lifinka jeeej dakujem 😀 😀 nemám postup a ani vykrajovačku,pozerala som niečo na nete nejaké postuy ale viacmenej som skušala sama....z guličky hmoty ktorú som roztlačila som robia lupienky a lepila okolo stredu ktorý bola taká slzička z hmoty.

dajna11
10. apr 2012

@vlada111 a to je naa modelovanie hmota?ako sa s tým robí?

anibas
10. apr 2012

@daducha akože ti sadá Smartflex ??? do všetkých postavičiek dávam špáratko 😉 😉

bzucinka2
10. apr 2012
vlada111
10. apr 2012

@dajna11 ty si dora, veď tá tvoja kompoška je super, ja takú veru nemám 😉 . Robím preto tak málo, lebo odmietam zákazky, robím len pre rodinu a super kamošky, tým len za náklady a bez predlohy od nich, musia to nechať na mňa, inak nerobím 😝

vlada111
10. apr 2012

@daducha aha, to je super. Pozerala som cenu u Kováča, nie je to také hrozné. Ale skôr mi vadí to 5kg balenie. Majú niekde aj menšie? Stačilo by mi aj 1kg. Ale teraz mi napadlo, a keby sme si ju rozdelili?

vlada111
10. apr 2012

@dajna11 ty robíš kvety z WI, máš môj ďalší obdiv 😖

vlada111
10. apr 2012

@njonja robím zo Smartflex velvet. Nie som spokojná, lebo keď vymodelujem hlavu, musí mať tvar tip top, a keď sa mi pohne o pár mm, som z toho na nervy. A všetko musím mať hladké, bez capkou a čiar, tak robím časti osobitne a schne mi to dva dni na vate, polohujem to a hladím a potom dám dokopy. Asi som šľahnutá, ale inak by som nebola spokojná 😀 😀 😀

vlada111
10. apr 2012

@dajna11 myslíš ten Satin Ice alebo tú burizónovú?

katulkaaaaaa
10. apr 2012

ahojte baby idem si po radu svagor ma 30tku sobotu mam piect tortu aj zakusky.....prosim nemate nejaky fakt overeny recept na veterniky?taky ze nech som hviezda? 😀

johnatanka
10. apr 2012

Holky, dá se někde sehnat už udělaná figurka dinosaura na dort??? Nějak na nějaký pěkný nemůžu natrefit, jen na jedlý papír

dajna11
10. apr 2012

@vlada111 tú burizonovu,už som sa ťa pýtala čo to je.....teraz som kukala ten link a tak nejako nechápemn,ked je to na tvorbu postáv a pod.nieje to hrbolaté?ked su tam burizony.prečo že mám tvoj obdiv ked robím z WI?robila som zo smartflexu ale teraz z WI....ved preto píšem že robíš málo toriet ale všetky su tak krásne,hladučké,bez chybičky.....akoby si trenovala a a robila dlhooooooo.....lebo ja ked kuknem tie moje začiatky.......des a hroza.....tweraz je to o trošku lepšie 😀 😀

lifinka
10. apr 2012

@bzucinka2 děkujííí

marci2305
10. apr 2012

@dajna11 Ježiši...Tie kvietky sú nádherné...Ako živé..Krása 😉 Klobúk dole 😲

bzucinka2
10. apr 2012

@lifinka nemas za co ak pomohlo rado sa stalo 🙂
@johnatanka tu sa da , ze ti vyrobia aj podla tvojho zelania 🙂
http://www.natortu.sk/1.narodeniny/

lifinka
10. apr 2012

holky, tak jsem zkusila prvně drátkování konvalinky, hodně rychle jsem skončila 😖 udělala jsem drátky a pak kytičky a jak jsem je dávala na ty konce drátků, tak se tam udělala díra a konvalinky spadla 😔 , ty drátky menší jsou až do konce zabalené do pásky? udělala jsem tam sehlý drátek, ale i přes to to spadlo?
Jak to děláte vy?

jakelina
10. apr 2012

@lifinka a jak tlustý drátek máš???

mariann2
10. apr 2012

@vlada111 ja som u kováča pozerala a tu Satin ice gum pastu nemal, už má? ja som kupovala tu http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode... , ale už ju tiež vypredali ☹ som zvedavá, ako mi to s ňou pojde

dajna11
10. apr 2012

@marci2305 juuuuuu dakujem,ani nevieš ako ma to teší 😀

lifinka
10. apr 2012

@jakelina no jeden byl ten hlavní 1,1mm a boční 0,6mm a páskou jsem to omotávala a tím to bylo taky silnější, podle návodu v knížce to bylo napřed udělat stonky a pak na to kvítka, víš...ale jinde jsem si všimla, že to nechají uschnout na drátku a pak dají pásku???

dm1
10. apr 2012

@vlada111 tiez ma veru zaujma ta burizonova hmota nepostrehla som recept

mariynka
10. apr 2012

ahojte baby 🙂 chcem sa poradit,ako sa farbi marcipan? 😝 chcela by som takuto nejaku tortu na promocie 🙂 musi byt na nej sova 😵 aj ked by mala byt hnedahttp://baabaabeep.wordpress.com/2010/02/17/grad... ako ale zafarbim klasicky marcipan?vopred diky 😉

eliska22
10. apr 2012

@mariynka marcipán zafarbíš práškovými farbami, tie sa dajú kúpiť v drogérii alebo gélovými dá sa objednať z netu 😉

mariynka
10. apr 2012

@eliska22 a odkial zvyknete objednavat? 😉 praskove maju len cervenu,zltu,zelenu-na ine som nenatrafila 😒

eliska22
10. apr 2012

@mariynka ja objednávam čo som ti dala vyššie link alebo ešte tuto http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

mariynka
10. apr 2012

@eliska22 dakujem krasne 🙂 🙂 🙂