Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
12. apr 2012

@janula.h 😀 ja ani neviem už asi prax 😀

janula.h
12. apr 2012

@dadka212 oki tak to beriem 🙂 prax je prax 😉 koľko pečieš?

dadka212
12. apr 2012

@janula.h pečiem rok 😀 v máji bude výročie mojej prvej objednávky 🙂

janula.h
12. apr 2012

@dadka212 super ja pečiem od novembra 🙂 tak sa mám čo učiť 🙂

dm1
12. apr 2012

baby mne sa dnes bohovsky dari...................... ☹

do tej glukozy ma ist asi jedla soda nie soda bikarbona ze?

mariann2
12. apr 2012

@dadka212 tak počet mám rovnaký, len nenám žiadnu poschodovú a už ledva stojím na nohách a ešte dve noci predo mnou 😝

jaja555
12. apr 2012

@dm1 Danka neboj je to jedno a to isté :
Hydrogénuhličitan sodný NaHCO3 alebo jedlá sóda alebo sóda bikarbóna je biely prášok so zásaditou chuťou.
Používa sa:
ako súčasť kypriacich práškov do pečiva
ako šumivé prášky do nápojov
ako náplň do hasiacich prístrojov
k neutralizácii kyseliny (napr. pri prekyslení žalúdka)

dm1
12. apr 2012

@jaja555 fakt? lebo mne to zostalo uplne take divne cele biele nie priesvitne ani do zlta ale proste biele

mizulienka
12. apr 2012

baby neviete, kde je akcia na maslo?

dm1
12. apr 2012

baby takto sa mi dnes brutalne dari ☹

- isla som z roboty a ze aby som mala skor uvarene salko na zajtrajsiu tortu ze zavolam muzovi nech ho da varit. Pokyny boli uplne jednoduche dat do hrnca velkeho cierneho aby to bolo zaliate vodou a dat varit 5 plechovic....... pridem domov a esteze lebo na sporaku salka v nizsom, bielom hrnci a totalne bez vody.............. takze hodina a pol v cudu a varit nove salka
- kolegu som vyslala kupit kukuricny sirup. otvaraju o 10 bol o 9... isiel opat o pol 1 bola obedna prestavka.... -sla som si kupit sirup sama mali posledny v celej dubnici a ked som sla domov tak pred vchodovymi dverami mi spadok na zem a roztrieskal sa 🤐
- zohnala som len nejaky jacmenny urobila cokohmotu a je to divne moc tekute....
- varim svoju prvu glukozu a po hodine tam slahnem sodu bikarbonu a je to uplne ine ako to ma byt 😢

heni79
12. apr 2012

@mizulienka
V Tescu. Ale tri dni dozadu, som ho tam kúpila po 1,15€. Dnes ho majú stále v akcii, ale za 1,39€. A je to to isté maslo. 😨
A Lidl mal dlhodobo zlacnené to ich Pilos po 1,29, neviem, či ešte majú.Teda, ak ho používaš. Ja áno, nemala som s ním najmenší problém.

jaja555
12. apr 2012

@dm1 ja mám tento recept od vecernicci a mne sa to podarilo. Neviem, skopirujem ti ho : ... to je vlastně jako domácí glukoza a tu si do marcoše vařím taky a není potřeba kupovat sirup ani med, do kastrolku si dáš 20 dkg vody a 40 dkg cukru, lžičku kys. citronový a hodinu to táhneš na nejmenší stupeň a musí se často míchat, po hodině tam dáš lžičku sody, aby se stáhla kyselá chuť , necháš vypěnit a je hotovo a je super

heni79
12. apr 2012

@dm1
Deň blbec. 😅

jaja555
12. apr 2012

@dm1 Dani ešte som našla jeden recept, ale ten som neskúšala : http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...

• 400g krystalového cukru,
• 200g vody,
• 1/2 lžičky kyseliny citronové

Smícháme cukr, kyselinu citronovou a vodu a VELMI POMALU zahříváme, nesmí se to vařit. Na elektrickém sporáku vaříme tak na dvojku, necháme na plotně asi hodinu a občas promícháme - podle zkušenosti Kajd mícháme častěji, potom je krásně světlá, ale NEVAŘIT! Kyselina působením doby a tepla rozštěpí cukr na čistou glukosu. Tato glukosa je čirá, má hustotu tekutého medu, když vychladne, ještě trošku zhoustne. Uchováváme v uzavřené sklenici při pokojové teplotě. Pokud by se delším skladováním utvořily na dně krystaly, opatrně rozpustíme v mikrovlnce.

dm1
12. apr 2012

@jaja555 presne podla toho druheho som robila ja je to to iste co mas ty len pol lyzicky kyseliny. Inak teraz ma skoro zase porazilo bo som davala nie 200g vody ale 200ml ale nastastie je to to iste 😅 . No ja neviem cim to je robim druhu a nedam tam tu sodu a uvidime co to spravi. Akoze ta prva je krasne husta len nieje cira ja neviem ci to je dobre...

jaja555
12. apr 2012

@dm1 Dani, ale do toho druhého sa nedáva sóda bicarbóna ( jedlá sóda ) , ale 1/2 lžičky kyseliny citronové, tak ako píšeš aj ty . Tá je tam napísaná.

dm1
12. apr 2012

@jaja555 ale dava ak sa chce zneutralizovat ta kyslost pise sa to dole v diskusii.... ☹ . Nemusi a moze sa dat ja aktivna som ju dala

jaja555
12. apr 2012

@dm1 OK

stankapk
12. apr 2012

kočky zase si idem k vam po radu. spravila som malu tortu pre svokra - v jednoduchosti je krasa, ale mne sa zda strasne jednoducha!!! co by som tam mala este pridat? nejake male kvetinky? mne by sa tam hodili oranzove, aby to zvyraznili... ja neviem :(

jakelina
12. apr 2012

@stankapk možná bych dole u podložky dala nějaký lem, ale nahoru bych už nic nedávala

dm1
12. apr 2012

@stankapk hore uz nic a ako pise jakelina len nejaky lem nabok

iwulka23
12. apr 2012

Nedávno dokončený druhý pokus o Thomasa 🙂 ten sa mi aj celkom páči 🙂 zajtra ma čaká ešte jedna "pipikatá" 🙂

mia1111
12. apr 2012

...tak ja som sa dnes chystala upiecť korpus na tortu, čo mám objednávku na sobotu doobeda, len tak pre istotu volám, či to platí a susedka že jasné, ale oslavu majú v nedeľu, tak že či nevadí, že torta bude ten deň stáť v chladničke 😅 . Jasné, že nevadí, ale tak načo sa mám náhliť, keď môžem mať ešte jeden večer veget? 😀 . Tak pečiem zajtra a plním v sobotu. Idem robiť s malinami, tak nech to majú čerstvejšie 😀

mia1111
12. apr 2012

@stankapk - presne ako píšu baby, ja by som len lem urobila, ten mi tam chýba, inak je krásna 😉

mia1111
12. apr 2012

@dm1 - moja zlatá, máš deň blbec 😒 a to dnes ani nie je piatok 13teho... tak smolu si si hádam vyčerpala, teraz sa Ti určite podarí už všetko 😉
Ja som si ten kukuričný nakoniec objednala v utorok cez net, tak čakám, že zajtra príde, dobrá cena bola (450g za 2€), tak hádam bude OK. A popritom aj vanilkový extrakt, bo ten nikde nemajú 😉

anibas
12. apr 2012

@stankapk presne tak ako dievčatá - dole nejaké olemovanie 😉 😉

vlada111
12. apr 2012

@mariann2 @dadka212 uf nechápem, ako si toľko toho môžete zobrať, mňa by asi porazilo a nervy na všetkých okolo by som mala. A nehovorím o tom, ako by sa mi zhnusili torty 😝

jakelina
12. apr 2012

@vlada111 já taky nezvládnu víc jak dvě a to jsem dělala jenom jednou a stačilo mi. 😖 Já jsem nějaká pomalá a se vším se dlouho piplu. 😖

vlada111
12. apr 2012

@jakelina no ja to isté, mne stačí jedna a mám dosť. Trvá mi zdobenie hrozne dlho, dve som robila aj ja len raz a už nikdy viac 😀

jakelina
12. apr 2012

@vlada111 tak to jsme na tom stejně 🙂