Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
16. apr 2012

@mizulienka podla mna pre 15 ludi v pohode staci teda ak nechcu kazdemu vysluzku domov nabalit 😅

mizulienka
16. apr 2012

@dm1 hmm myslim, ze vysluzky sa asi nebudu davat, je to stretnutie po neviem kolkych rokoch zo skoly 😉
dakujem za pomoc 😉

alenv
16. apr 2012

@reruna já to taky zkusím schváleně já zas zjistila, že jsem dalal na zadní stěnu u které je dort nějkaý karton a zatím se mi to neorosilo

fodorka
16. apr 2012

ahojte baby tak pridam moje posledne dve...ta jedna mala byt sanitka no nakoniec je to asi zachranarsky voz 😀 to je pre deturence do skolky maju mat den ze pridu zachranari tak preto 🙂

lucula73
16. apr 2012

dievčatá,veľmi pekne ďakujem za všetky laiky,veľmi ma tešia. 🙂

mám jednu prosbu....neviete mi poradiť ako sa robí bránka?mám robiť tortu ,polku futbalové ihrisko a polku hokejové a neviem sa z toho vysomáriť,čo tam dám..............
moc ďakujem...

vlada111
16. apr 2012

@mizulienka hej, myslela som jemne žltú, aj taká maslová by bola super a doplnené jemnunkou fialovou. To by bolo konzervatívnejšie potom. Ale ty máš tie tortičky krásne, určite to dobre odhadneš sama 😉

dm1
16. apr 2012

@mizulienka podla mna ta jemnucko zlta by bola super aj nieco taketo by bolo pekne

mizulienka
16. apr 2012

@lucula73 Luci ja som robila podla tohto postupu 😉
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

@vlada111 Musim si to nejak nechat ulezat v hlave, zatial nie som stotoznena s nejakym napadom, musim podumat 😀 ale dakujem ti krasne 😉

mizulienka
16. apr 2012

@dm1 ta je neskutocne krasna, taka jemnucka 😉

dm1
16. apr 2012

@mizulienka aj mne sa velmi paci 🙂

lawli
16. apr 2012

@mamina1978
@kaculka46 Ďakujem kočky ,linky si ukladám ,aj keď už šmolkov mám...nebolo to také strašné...a celkom sa mi aj vydarili 🙂

lucula73
16. apr 2012

@mizulienka Luci ty si poklad,toto som potrebovala vidieť,ako na to,moc vďaka 🙂

zdenallicka
16. apr 2012

@alenv Může na tebe přijít..🙂 Musíš mít výuční list v oboru cukrář, ŽL na pečení a prostory podle hygienických předpisů... tzn. zvláštní lednici jen na dorty, nesmíš je péct u sebe v kuchyni, musíš mít místnost jen na dorty s kachličkami do xxx centimetrů výšky atd...

zdenallicka
16. apr 2012

@alenv Taky si může objednat někdo z FÚ..😉

ajka82
16. apr 2012

@lubi22 ja na kruhovu 24cm rozvalkam na potah 600-700g smartflexu... a pecien stvrtok alebo piatok rano korpusy, piatok doobeda aj kremy(ak je to teda na vikendy ze v sobotu beru baby)...do poobedia vychladne, ked romanka spi, tak naplnim za asistencie karinky...dokedy vecer zaspia, tak sa to pekne chladi a ked spia tak potahujem a zdobim... co je vzdy najskor o 22 😅 😉 ked su postavicky na tortu a priebezne pocas tydna si po veceroch modelujem...
baby sa musia zahrat same...ale da sa popri peceniu aj odskocit za nimi, tak to neni taky problem
a k smartflexu, nam chuti vanilkovy alebo mandlovy...ale vanilkovy asi pouzivam viac

daducha
16. apr 2012

@mia114 supni tu slahacku do mrazaku a potom sa da v pohode pouzit.Aj ked uz len tak ze ju varim 😉

daducha
16. apr 2012

@njonja dakujem 😵 ,ale to nebolo za jeden tyzden.To su za dva a vzdy tak od utorka do nedele.Tolko by som nezvladla iba na vikend.Beriem vzdy iba dve na 1 termin.Sa mam rada 😀 😀

stankapk
17. apr 2012

kočky to červené maslo čo predávajú v tescu je dobré??? od zajtra bude za 0,99 eur.

mizulienka
17. apr 2012

@stankapk uz som tiez nanho pozerala, ale mam doma este dost slusnu zasobu v mraziaku 😉
ale nemam s tymto skusenosti.

alenv
17. apr 2012

@zdenallicka tak tohle já samozřejmě vím 😉 zajímalo mě spíš jak to řeší holky tady. Myslím, že je opravdu hodně lidí co to dělá doma jen pro známé

artepf
17. apr 2012

ahoj holky, chystám se poprvé péct v ráfku, tak bych od vás potřebovala shrnout, jak na to 😝 . Vím, že se to tady řešilo už hodněkrát, ale stejně se radši znovu zeptám - mám si dát asi pečící papír na plech, na to ten ráfek a musí se vymazávat nebo ne? Já klasické formy vymazávám a vysypávám hr. moukou. A máte teda zkušenosti s tím, že to nevyteče? Dík moc 😵 .
Jo a prosím, nemáte některá uložené nějaké inspirace na motorkářské dorty, má tam být jen helma na silniční motorku, takže snad nic složitého, díky díky 😵 😵 .

dadka212
17. apr 2012

@stankapk ja ho používam pravidelne, vlastne iba to 🙂

stankapk
17. apr 2012

@dadka212 super, dakujem 🙂

mates22
17. apr 2012

@artepf tak já podle rad holek odtud dávám pečící papír vystřiženej dle tvaru ráfku a pod to ještě alobal pevnější a trochu ohnu hrany zvenku okolo toho ráfku -to celé na plech. Nevymazávám, ale to já ani formy, takže to klidně vymazat můžeš, jak si zvyklá. Obvykle to nevyteče, no dělala jsem 3* a naposledy mi malinko vyteklo, ale bylo to řidčí koláčové těsto - a ono to pak ani nijak neva, na hotovém dortu to stejně nepoznáš, jen se musí pak ten ráfek dýl odmočit 😀

dadka212
17. apr 2012

@artepf ja ako ktorý ráfik...niektoré sú krivšie tam dávam aj alobal pod pečiaci papier a pod rovnejší ráfik stačí dať pečiaci papier, ale tak aby vytrčal, keď aj trocha cesta vylezie nech nemáš špinavý plech 😉 ja nevymazávam nič

dadka212
17. apr 2012

moje dve rýchlovky pre sestru, ona ma vždy tak krásne prekvapí, že zo dňa na deň chce torty 😖 preto aj tak vyzerajú...

vecernicci
17. apr 2012

ahojda děvčata, tak jsem doma z nemocnice, malý je v pořádku, jen tu mandličku si tam nechali 😉 ještě mu propichovali uši a odsávali tekutinu, aby líp slyšel, ale už je to v pohodě, jsem ráda, že jsem doma 🙂
nestíhám vás dočítat, tak prohlídnu zatím fotečky dortíků a pak večer dočtu

mates22
17. apr 2012

@dadka212 vždyť jsou super, kam se na tvoje rychlovky hrabou kupované z krámu 🙂

yamahafazer
17. apr 2012

dnesne muffiny

marci2305
17. apr 2012

@yamahafazer Kráásne...Hneď by som si dala 😉