Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

b.janka
17. apr 2012

@mariann2 ďakujem za info... aj som si myslela

janula.h
17. apr 2012

@aduskatt nevadí peknučká na prvýkrát a nabudúce si urobíš sa marcipán vyjde to narovnako 😉

maya30
17. apr 2012

ahojte, poradite mi prosim ? Buduci tyzden robim torticku s hello kitty, budem ju vyrezavat a paci sa mi ked je cely obrazok olemovany ciernou akoby konturou...cim to spravit, aby to nebolo moc hrube ? Len vyvalkat hadika natenko ? Este ma napadlo obtiahnut to ciernou fixkou len neviem ci to nie je blbost, mam na mysli taketo nieco

kaculka46
17. apr 2012

@maya30 holky to dělají injekční stříkačkou nebo tím dávkovačem na sirup pro děti tu hmotu vytlačit.

aduskatt
17. apr 2012

@janula.h uz som si objednala z eshopu nejake veci dnes, medziinym aj potahovku, tak uvidime, ako to pojde s nou🙂...ale dakujem za pochvalu🙂

jakelina
17. apr 2012

@maya30 buď stříkačkou nebo extrudérem

ajka82
17. apr 2012

@maya30 ja som raz malovala ciernou farbou kraje tenkym stetcom a raz som vytlacala zo striekacky... ja ako laik ti asi neporadim co je lepsie ale viac sa mi pacilo zo striekacky, len nie vzdy sa to hodi si myslim 😉

mamina1978
17. apr 2012

Baby ja mam tolko noviniek , co by som vam chcela tiez ukazat,len to ma ta nemecka stranka blokovane. Aj ja som sa tam prihlasila a musela so tam dat 10 prispevkov a az skoro po dvoch mesiacoch som mala vsetky stranky spristupnene 😉 🙂 Tak vam to budem postupne sem davat.
Najnovsia novinocka , neviem ci to uz poznate niektora , ze ak sa klasicky marzipan zmiesa s roztopenymi medvedikmi vytvori sa hmota ,ktora je suuuuper na modelovanie tvare a postaviciek. Je pruzna a da sa vyrobit bez pouzitia dalsich farieb telova hmota. Namiesanim farebnych mackov. Vraj sa s tou hmotou da este dva dni manipulovat, lebo schne dlhsie. Ale , ze super drzi tvar.

dm1
17. apr 2012

@maya30 ako pise jakelina obycajnou striekackou ide to fakt super ja som ani nahrievat nemusela na RDI a PDT islo to samo. Kamoska sestricka ma uz zasobila striekackami tak mozem robit hadiky do dochodku 😀 . Este mi donesie taku tu veliku ma vacsi otvor aj to sa niekedy isto hodi 😉

jaja555
17. apr 2012

@mamina1978 super nápady a oveľa lacnejšie. Ďakujééém.

mia114
17. apr 2012

@lubi22 dakujem, nabuduce vyskusam aj ja ten pomarancovy 😉
neviete poradit plnku, ze tvarohovo citronovu?

maya30
17. apr 2012

@kaculka46
@jakelina
@ajka82
@dm1 dakujem 🙂 ja som to uz so striekackou skusala, ale robim s mmf a to vobec neslo von 😕 ale striekacku som mala dost malu, tak asi to bolo tym, lebo hmotu som si aj nahriala, tlacim tlacim a nic 😀

lauricka
17. apr 2012

ahojte vsetci, chcela by som vyskusat urobit marcipanovu torticku pre svoje deti, prvy raz...prosim vas, s akym marcipanom mate najlepsie skusenosti? Napr. znacka, kde ho kupit....ci je to jedno?

dm1
17. apr 2012

@maya30 mmf som este neskusala aj ked to pouzivam najcastejsie ale nie cierne 😝. Ale isto to pojde tazsie ako super makke hmoty tam som zatlacila raz a uz to slo samo 😅

dada2007
17. apr 2012

@mamina1978 super.......super........to som nevedela, dakujemeeeee 😎 😎 😎 šikofnááááá si 😵

heni79
17. apr 2012

@jakelina
@janula.h
@dadka212
Dievčatá, tak som dobojovala moju roztečenú tortu.
Toto je verzia č.2, po natretí maslom a opätovnom potiahnutí.
Zatiaľ nič netečie, všetko drží ako kameň. Klop, klop, klop.....
Tak hádam to vydrží aj naďalej. 😎

dada2007
17. apr 2012

@dm1 ja robím so smartflexom a musel mi to vytláčať zo striekačky chlap....ja som to nevládala....a to sme tú hmotu aj nahriali a aj tak to šlo brutáááál ťažko 😝

mamina1978
17. apr 2012

@maya30 Ja som to skusala s MMF, ale len tak , ze ako to ide s tou striekackou z nurofenu a slo to super. Ked zarabas MMF a este je taky redsi, ale nesmie sa uz lepit , a ked do neho vtlacis palec musi tam zostat odtlacok.
Tak z takej hmoty urobis lahucko hadikov kolko len chces. 😉

mates22
17. apr 2012

@dada2007
@maya30 z WI taky hoooodně špatně, nahřála sem, no kousínek sem dala, ale nakonec vzdala

dadka212
17. apr 2012

@dada2007 ja som dala striekačku aj so smartflexom na chvílku do mikrovlnky a tlačilo sa to samé von 😀 som musela pozerať do mikrovlnky, keď sa začalo vytláčať vybrala som a rýchlo obťahovala 😀
@heni79 už radšej pre istotu stále používaj iba maslo s cukrom prípadne s korpusom 😉 aby sa ti náhodou znova toto nestalo 🙂

jakelina
17. apr 2012

@heni79 nakonec to dobře dopadlo.

dada2007
17. apr 2012

@dadka212 akože to ohrievaš už v mikrovlinke aj so striekačkou??

dadka212
17. apr 2012

@dada2007 ano aj so striekačkou 😀

maya30
17. apr 2012

@dm1
@mamina1978
@mates22 baby skusim to z cerstvo zarobeneho mmf, predtym som mala mmf z chladnicky 😉

a este taku blbu otazku - to ten obrazok si cely aj s obtiahnutim pripravite mimo torty a potom prenesiete na hotovu, alebo sa to sklada priamo na torte ? Bojim sa ze mi ta cierna lemovka zababre potah ak s tym budem narabat na hotovej torte

mizulienka
17. apr 2012

@b.janka ja som si objednala plastove, hned dvoje a nikdy somich nepouzila, nevedela som ako s nimi robit, skusala som aj tak aj tak a zle....kupila somsi radsej poriadne kovove.

aduskatt
17. apr 2012

@heni79 pekna torticka🙂

lussy23
17. apr 2012

@heni79 je krásna
@mamina1978 - waw zaujímavé. určite vyskúšam🙂
@maya30 nádhera

kleopatris
17. apr 2012

@mamina1978 das mi prosim prosim link na tu stranku? dakujem pekne 😵

mamina1978
17. apr 2012

@kleopatris Tu sa musis prihlasit. A musis mat trpezlivost, kym ti vsetky stranky spristupnia. A musis vlozit minimalne 10 prispevkov. Je to sice same musis , ale oplati sa 😵 😉

http://www.torten-talk.de/anmeldung.php

lussy23
17. apr 2012

@ikula2 krásny zámok
@emily_666 krásne tortičky - v jednoduchosti je krása 🙂
@vecernicci krásnučká