Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
18. apr 2012

@lifinka a nechceš vyrezať bieleho kocúra na modrý poťah ???

lamps
18. apr 2012

@mizulienka ja ho robievam len z Orion čokolády 😅 😅 😅

mamina1978
18. apr 2012

Tak tu je psicek s podrobnym fotopostupom 😉 🙂
Baby ospravedlnujem sa , ze vam tu davam tolko detailou a obrazkou,ale inak sa to neda....ta stranka je blokovana jak fras. ☹

mamina1978
18. apr 2012

Postup macko video...... uz neviem kdo tu nedavno hladal ineho macka ako z dortomanie. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=0Zi5gjLXovo
mizulienka
18. apr 2012

@mamina1978 mne to vobec nevadi, ja ta praveze obdivujem, ze mas taku trpezlivost a pridavas obrazok po obrazku 😉 dakujeme

makinka2
18. apr 2012

@mariann2 Ahoj, můžu se prosím zeptat ty růžičky máš na špejly nebo na drátkách, já mám jenom takový tenký tak se bojím, aby mi to tu růži udrželo, díky 😉

mamina1978
18. apr 2012

@mizulienka no ved s prestavkami. Musim sa strat o moje deturence, a tak raz za cas odskocim k pocitacu. Aj tak som si dala vcera a dnes trosku oddych lebo som chora. A stracam hlas, co mojim detickam vyhovuje. 😉 hlavne mojim dvom pubertacikom.Vyhovorky typu ked ich volam , ze nieco maju urobit,tak zahlasia ...,,ved som nic nepocul...si ma volala?´´ 🙄 😝

lauricka
18. apr 2012

ahojky, tortu sa chystam len prvy raz skusit a ozdobit nejako zlahka pre deti, mam objednany pravy marcipan na potah a taketo kostice....mate dake skusenosti a rady, coho sa drzat a ako robit ten marcipanovy potah a co vsetko sa da robit s tymi kosticam? http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/pomocky-...
pripadne ak mate linky na sikovne videa na youtube. stokrat vdaka!

mamina1978
18. apr 2012

Sladke pivo na sladku torticku,vyrobene zo zelatiny.
Postup: skleneny poharik dame na 10 min. do mraznicky. Potom don nalejeme rozpusteny platok zelatiny. Poolievame po krajoch a zelatina na ladovom pohariku rychlo stuhne. V miske si pripravime druhy plat zelatiny, ale ten rozpustime v jablcnom dzusiku.Toto vylejeme do zelatinoveho pohariku a dame zatuhnut do chladnicky. Nakoniec si dame do mlieka rozpustit treti platok zelatiny a zmixujeme do penista, potom opatrne vylejeme do zelatinoveho pohariku. Kuk 😕 obrazky 😉
Neviem ci stuhnuta zelatina neroztopi potah, mozno by bolo dobre ten pivovy poharik polozit na nejaku oplatku 😨

mamina1978
18. apr 2012

A idem kupat a ulozit deturence . Na dnes staci 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Caute pekny vecer zelam 😉

aduskatt
18. apr 2012

@mamina1978 uzasne pifko🙂

dm1
18. apr 2012

@mamina1978 to pivo je uzasne!

zdenallicka
18. apr 2012

@mamina1978 Mně to teda vůůůbec nevadí..🙂 Já jsme ráda, díky za to!! 🙂

reruna
18. apr 2012

@jakelina teda tak ta cukrárna ollie - ty br´do, to jsou ceny - a hlavně samé živé květy a látkové stuhy a jenom jednoduché bíle potažené korpusy - nebo jedlé oplatky na tom, no teda .... takový podobný dělala @anibas jesti se nepletu, ale květy marciánové - http://www.ollies.cz/svatebni-dorty/detail/svat... schválně anibas, kolik jsi za ten svůj tenkrát vzala? - tolik určitě ne....

zuziq
18. apr 2012

@mamina1978 ono by tie foto mozno bolo dobre napastovat napr. do wordu alebo pdf a potom rozposlat mailom 😉

jakelina
18. apr 2012

@reruna no právě, že jsou zdobené jenom tak jednoduše, mně se teda moc líbí a jsou prý i výborné, ale za uplně hladký kilový dort jenom potažený a dole látková mašle dát 600 korun, to je moc. I kdyby tam byl bůhvíjaký krém, tak náklady nemůžou být víc jak 200 korun.

janula.h
18. apr 2012

@jakelina 😲 sakra 😀 😀 za čo? ten podnos je zlatý?

reruna
18. apr 2012

@jakelina mě se taky líbí, věřím i tomu, že je dobrý, ale můj názor je stejný, jako tvůj - je to prostě drahé...no ale holt je to už cukrárna - takže tam je spousta nákladů navíc oproti domácímu pečení... proto je to tak drahé asi...ale upřímně - proto jsem začala péct sama, já bych tolik peněz za takový malý dort nedala...

miciatko
18. apr 2012

baby zhanam surne cokoladove dukatiky do truhlice, nemaju ani v tescu ani v bile , prosim evideli ste ich niekde????????????

zdenallicka
18. apr 2012

@reruna
@jakelina

No a nám se lidi rozčilují na skoro čtyřkilovým dortem za 1000,-..že? 🙄

aduskatt
18. apr 2012

@zdenallicka a ved to je taka celkom prijatelna cena za 4 kg tortu, nie?

reruna
18. apr 2012

@zdenallicka přesně....

peroli
18. apr 2012

@janula.h třeba tě něco inspiruje.. jako vždycky barvy se dají změnit.. 😉 nemám teda vyloženě srdce ale myslím že přizpůsobit to tvaru srdíčka už nebude problém.. 😉
ale jestli má jít o romantickou od kluka holce tak bych asi vsadila na zaručenou klasiku - bílo-červená nebo růžová nebo všechny 3 barvy, případně bych tam zlehka zakomponovala nějakou světlounce fialkovou nebo žlutou, možná i šampaň/krémovou, nebo možná ještě kapku šedé (samotná barva nic moc, zvlášť na dort ale v kombinaci se žlutou nebo růžovou dostává úplně jinej rozměr) a spodní patro bych udělala něco ve stylu té jednoposchoďové s tulipány a na vrchní patro z boku bych třeba napelila pár srdíček nebo hvězdiček a nahoru naskládala ty jahody.. 😉 😵

jaja555
18. apr 2012

@mamina1978 ten stromček je geniálny, perfektný.

jakelina
18. apr 2012

@miciatko já jsem je kupovala minulý týden v Lidlu.

lussy23
18. apr 2012

@lawli nádhera @mariann2 waw klobúk dole. krásne sú @bambula1307 krásna
@petaskrdla krása
@mariann2 krásna kabelka
@lucka_o nádherné

lussy23
18. apr 2012

@kleopatris krásny zajko
@jakelina krásne

zdenallicka
18. apr 2012

@aduskatt No, pro mě ano.. ale ti lidi si to nechtějí nechat vysvětlit.. já nad dortem strávím xxx hodin...

aduskatt
18. apr 2012

@zdenallicka no ved jasne...ja som predvcerom piekla prvu, tak pre nas doma a bola uplne jednoducha a stala ma kopec casu a nervov🙂)

jakelina
18. apr 2012

@aduskatt já jsem svoji první dortu pekla před rokem a něco a u toho jsem měla malé mimino, které se chtělo co dvě hodiny kojit a taky podle toho ta dorta vypadala a trvalo mi to stráááááááááášně dlouho. Postupně se člověk trochu zdokonalí a je rychlejší, ale stejně se mi zdá, že se s každou dělám deset hodin. 😝