Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
19. apr 2012

@vecernicci dakujem, tak som to tak spravila a je to uuuuplne mnam:o)) este som pokvapkala citronovou stavou s cukrom korpus, dufam,z e im bude chitit, este som nerobila citronovu plnku.

artepf
19. apr 2012

@vecernicci teď jsem koukala na recept, ze kterého děláš marcipán, tak já dělám úplně ten samý 🙂 . A včera jsem si udělala ten kupovaný - je to teda taky jen sypká hmota, do které musíš přilít 150 ml vody a 50 g 100% tuku, takže se to taky musí "zadělat". Já ho dělám v pekárně a je pravda, že ten tenflon v rohách je už trochu odřený. A navíc jsem přišla na to, že když si ho udělám ručně v misce, mám to ještě rychlejc a nezakydám si přitom pekárnu 😅 .
Jo a jak psala @alenv, že se jí zdá ten kupovaný stejně sladký, tak teď schválně jsem si uždibla kousek toho svýho domácího a hned potom kousek kupovanýho a je o hooodně sladší a navoněnější 😝 . Takže si myslím, že tam dávají dvojnásobek cukru co suš. mlíka, ale přesný složení, kolik čeho, tam není 😕 . No uvidím, až z něj něco udělám, včera jsem dělala růžičky z toho domácího a jsem s nima docela spokojená 🙂 .

lifinka
19. apr 2012

@anibas aha, to by bylo lepší. Já jsem ještě nikdy nemalovala, a co pak s tím, kdyby se to nepovedlo, že?kdyby Tě ještě něco napadlo dej mi vědět 😀

lusil2005
19. apr 2012

@mia114 urob tvarohovu podla judit, tam ide citronova kora, pridala by som uz len stavu.

simasa
19. apr 2012

Ahojte babulky, docitavam a musim reagovat na @yamahafazer prispevok. Je mi to velmi luto, ze si takto dopadla. Mna prepustili tiez, ked som sa chcela vratit po materskej. Ale na druhu stranu mam radost, ze budes mat cas na torty a tuto temu a budeme sa moct zasa kochat 🙂

zuvinka102
19. apr 2012

Ahojte mam otazocku, lepsie povedanu dilemu idem robit tortu s cokoladovym kremom a bananom len neviem aky dzem mam pouzit teda.. lebo k coko kremu som vzdy davala marhulovy .. no neviem ako sa to hodi k bananom nakolko ja tie torty nejem a chcem aby boli spokojny

aduskatt
19. apr 2012

@janula.h k tym dvanastim mesiacikom.........ma hned napadlo.bud rada, ze este nechceli po tebe tortu alibaba a 40 zbojnikov🙂

janula.h
19. apr 2012

@aduskatt no Ty koky to by ma švihlo 😀 urobila by som jaskyňu a povedala že sú vo vnútri 😝

zuzik24
19. apr 2012

Ahoj holky, jsem tu poprvé, tak se nezlobte, že už tu někde odpověď na mou otázku už je 😎 Dneska se budu pouštět do dortíku pro naši princeznu a chtěla bych se zeptat, jestli můžu na marcipánový potah dát jedlý papír, Nevím, jestli tam bude držet, poradíte mi, prosím? 😉

aduskatt
19. apr 2012

@janula.h ale vynajst sa vies🙂)))))

aduskatt
19. apr 2012

no, dnes mi dosiel balicek, moj prvy s nejakymi vecickami na torticku🙂).....a teraz pride ta jedna z mojich tupych otazok🙂.....treba gelove farby skladovat v chladnicke?

alenv
19. apr 2012

@artepf hele mě to fakt nepřijde.. je fakt, že je o něco navoněnejší..ale nějak extra sladší mi vubec nepřijd 😅

simasa
19. apr 2012

@aduskatt netreba 🙂

aduskatt
19. apr 2012

@simasa dakujeeeeeeeeeeem🙂)obcas vas este isto soknem s rozumnymi otazkami podobneho charakteru🙂)
vazim si vasu ochotu trpezlivo odpovedat a poucat🙂

simasa
19. apr 2012

@zuvinka102 ja som davala malinovy, visnovy, ribezlovy k cokoladovej plnke

simasa
19. apr 2012

@aduskatt v pohode ja som sa tiez pred casom pytala, ci piping gel do chladnicky 😀 istota je istota...

aduskatt
19. apr 2012

@simasa to si dobra, ja som sa este ani nedostala k tomu, co to ten piping gel je🙂

jakelina
19. apr 2012

@alenv díky za fotku hmoty, budu dělat objednávku příští týden, tak vyzkouším.

mizulienka
19. apr 2012

@lusil2005 krasna fotka a este krajsie topanky, Luci podla akej sablony si robila tu lodicku? je nadherna.

mamina1978
19. apr 2012

Ahojte dievcata 🙂 .................este by som sa raz chcela ospravedlnit za to zabudnute slovicko ,,naolejovany``.....len si to nezabudnite doplnit , lebo potom tu zelatinu mozete akurat tak lyzickov dolovat z poharika 🙄
A tu posielam jednoduchy navod na kociarik, taky ´´retro´´ ............mne sa velmi paci 😵 😉
Myslim, ze´´ pre mna´´ a ine zaciatocnicky staci 😉

mamina1978
19. apr 2012

A uplne jednoduchy navod na oblaciky. 😉 😵

vecernicci
19. apr 2012

@kvojtanikova vydrží fakt dlouho dva týdny určitě, tam se nemá co zkazit 😉

vecernicci
19. apr 2012

@mia114 tak to je super, někdy vyzkouším, ale jen pro sebe a staršího syna, ostatní u nás v rodině mají alergii na citrusy 😝 ☹
@artepf mně to taky připadá stejná práce a doma vím, co tam dám 😉
@aduskatt a co teprve takhle 101 dalmatinů 😀 😀

jinak můj první tenhle týden, jedna fotka tak jak ho chtěli a druhá, jak ho budu dávat na net 😀
a opět náš oblíbený harlekýnek, děcka se poněm můžou utlouct, tak ho peču každý týden 😉 ale foto už dávat nebudu, protože bych ho sem fakt dávala každý týden někdy i dvakrát 😵

aduskatt
19. apr 2012

@vecernicci tak to by bol gol....na tolko psov este cierne flaky vyrobit🙂

mizulienka
19. apr 2012

@vecernicci mas prosim ta recept na toho harlekyna, vyskusala by som aj ja 😉 dakujem
wow ta ruza je ako ziva 😉

dm1
19. apr 2012

@reruna ja tu tabulku mam dokonca cely program ale proste to vyzaduje cas a toho nemam nazvys 😝 . A navyse ked ludia objednavaju tak na 99% este neviem ake bude vnutro to sa dozviem daleko neskor.

vecernicci
19. apr 2012

@mizulienka díky, růže už dělám poslepu, ale ostatní kytky mi nejdou 😝 😠
Harlekýn
3 žloutky ušleháme do pěny s 10 dkg cukru krystal nebo krupice a 4 PL vlažné vody a pak přidáme 4 dkg mouky smíchané se 2 PL kakaa a 1/4 prdopeče a nakonec zamícháme sníh ze 3 bílků.
Peču normálně na 150 st. jako korpus a pak do něj píchnu špejlí, jestli už je.
Je jako dech a rozplývá se na jazyku 😉
Dělám ho do 23 cm formy, protože se neprokrajuje, ale zdobí se navrch.
Jako krém dělám normálně pařížák a ušlehanou smetanu se ztužovačem 😉

alenv
19. apr 2012

@mamina1978 super tipy od tebe díky díky

vecernicci
19. apr 2012

ještě děvčátka prosím prosím, jak je ten výpočet strany na fotbalový míč? já karkulka si to samozřejmě zase zapomněla uložit 😒

petaskrdla
19. apr 2012

Pěkný den všem!
Neměla by jste některá v archívu nějaké fotečky patrového čtvercového dortu k narozeninám s květinami?
Dochází inspirace :D díky