Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
27. apr 2010

Ahojte, ja som dávala - zdobila falošným par.krémom na mmf a úplne super. Vôbec sa to netopilo. Možno záleží od typu krému.
Ja som dala fal.par.krém aj pod mmf a aj som s ním zdobila. Problém nebol. 🙂 🙂

zdenallicka
27. apr 2010

Petusko, moc hezky..🙂

Leni, taky mam rada kolecka...🙂

nikanika28
27. apr 2010

Cafte, Ani, dakujem moc za tie linky...pravdepodobne pojdem robit na sobotu Tom a Jerryho, ale moc sa mi do toho nechce 😅 . No a buduci tyzden chce odo mna kamos tortu na 40-TKU....tak ma hned napadli prsia 😀 😀 😀

alionuska
27. apr 2010

Ahoj baby...vy sa tu teda zdokonalujete jedna radost.Krasne niektore tie torty,jak od profika! Ja sa tak tesim...idem na sobotu robit moju prvu čivavu...tak sa na nu tesim,jak mala....uz vidim malu Alenku,ako bude vykrucat papulku,ze aj ona taku chce...lebo ona ma strasne rada psikov...a tento ma mat len 2-2,5kg...tak to bude ozaj taka mini torta. Ale ved čivavy su take male... tak drzte palce nech sa podari...pa pa 😉 😉

hejdita
27. apr 2010

ahojte 🙂
tak ja tiez nepeciem a taaaak by som piekla 😝 😀 neni komu .....ale koncom maja (kvetna) budu pect jak utrzena z retezu......budu delat asi myslivecky klobouk manzelovemu dedovi je myslivec a mamce z CR budu delat kosik kvetin ....a mozno pristi tyden budu delat oval neco hodne podobneho co sem delala mamke zo SR lebo to sa mamce (svokre) libilo ......bude to pro jejei sestru.....pisu jak tatar par slov slovensky par cesky 😝 😝 😝 😝 😀 😅

anibas
27. apr 2010

ahojte - všetky nažhavené na pečenie a ja som rada, že ten týždeň nič, pretože sa musím pustiť do záhradky, ale len tak mierne 😀 😀 😀

a obdivujem všetky čo sa púšťajú do 3D torty - prsia, hasičské auto, Tom a Jerry, čivava, košík, klobúk ... 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ja sa no to necítim, niečo vyrezávať a lepiť, vyrezávať a lepiť,

alionuska
27. apr 2010

Hejdita,my ti aj tak rozumieme...ty tatar! 😀 😀 😀 este ze sme vyrastali v ceskoslovensku...teda ako ktore.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Anibas,skus a uvidis,ze to nie je ziadna veda...3D torty nie su take tazke ako sa zdaju...vlastne musis mat len predstavu,ako to ma nakoniec vyzerat... 🙂 🙂

anibas
27. apr 2010

Ali šak to ... ked sa začne niečo džub ... kať, tak chytím nerva a rodina si to odnesie 😀 😀 😀 😀

anibas
27. apr 2010

Práve sme prišli zo záhrady, 1,5 hodiny som sa piplala s jahodami, keby ste videli moje ruky 😲 😲 😲 😲 😕 😕 😕 😕 , nerada robím s rukavicami, a teraz musím použiť nejakú kys. citrónovú - celé čierne od púpavy a trávy .. MMf by teraz nebolo biele ale kakaové 😀 😀 😀

zdenallicka
27. apr 2010

Holky, pracovaly jste nektera s varnou? Ja jsem si ji prave zkusila udelat a zitra poreferuju, jaka je..🙂 Kdybyste chtely recept, hodim vam ho sem..🙂

daniz
27. apr 2010

zdenallicka, som zvedavá, lebo čo som sa pýtala kočiek, ešte nik s ňou nerobil. A farbiť ideš s gelovkami?

zdenallicka
27. apr 2010

Dani, budu barvit kakaem, protoze s tim chci zkusit kosik pro babicku.. 🙂 Ale klubicka a hacek a bryle budu delat barevne, takze zkusim asi urcite gelovky..

zuzkaprofant
27. apr 2010

dievcata potrebujem poradit robim tie mysi na tortu ale neivem ako usi urobit aby boli vsetky take rovnake s hmotou sa super robi len tie usi nestastne neviem dako vymodelovat take mini a robvnake

zdenallicka
27. apr 2010

Zuzi a copak jsou vsechna zviratka nachlup stejna? 🙂 Klidne at maji jedno ucho vetsi a druhe mensi - bude to originalni a vtipne...🙂

zdenallicka
27. apr 2010

Jinak bych si asi udelala stejne velke kulicky a necim si ousko "vytlacila"..

zuzkaprofant
27. apr 2010

uz mam robila som gulicky a tak stoho mysku jooooooooj super to je aj farbit uz viem sa tesim asi sa pridam do klubu

anibas
27. apr 2010

zuzka - ty už si v klube, ked si urobila mmf 😉 😉 😉

dm1
27. apr 2010

ja som uska robila malym kruhovym vykrajovatkom kovovym rozpolila na polovicu dala na mysku a kosticou mala gulicka jemne premackla

hejdita
27. apr 2010

alionuska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no prave ja som sa v hodonine narodila ptom byvala na zahori dokial som sa nevydala za mojho manzela ktory je z moravy 😀 a teraz ked napisem nieco cesky tak sa mi to okamzite prehodi a pisem cesky a naopak....lebo som pracovala brigadne v jednom obchode v hodonine uz pocas studia na strednej tak som prepinala rano v skole slovensky ale len na hodinach inak zahorak ako visna a po skole obchod cesky 😀 toz tak 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😅 😝 😀

alionuska
27. apr 2010

Hejdita ja z teba odpadnem! 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
27. apr 2010

No Hejdi !!!! Veruže musím niekedy lúštiť čo si tým myslela, ale ked ty rozprávaš 3 jazykmi, tak sa nečudujem. Ale sranda musí byť . 😉 😉
Tu sme také medzinárodné - Lenka, Heni, Hejdi, Zdenaldička a ešte asi dalšie, ja by som mohla tak po šarišsky 😀 😀 😀

lenka.pav
27. apr 2010

hehe, aspon vidno, ze vsade na svete su dobre slovenske cukrarky, no nie? 😀 😉

hejdita
27. apr 2010

tak je 😀 😀 😀 😀 😀 🙂

hejdita
27. apr 2010

alionuska 😀 radsej neodpadavaj kto by nas chodil inspirovat dielkami ktore robia tvoje rucicky??? 😉 😵
tesim sa na psika..... 🙂

lenka.pav
27. apr 2010

veru, na tu civavu sa tesim aj ja, si neviem predstavit, ze sa da spravit taka torta. ale ali isto zas prekvapi 😉

lenka.pav
27. apr 2010

kocky, neviete, kde by som teraz mohla zohnat to krasne silikonove babatko?

dm1
27. apr 2010

lenka.pav ty myslis asi to krasne spiace co byva vacsinou na tortach... tak to je vsade tusim na SR vypredane len taketo som nasla http://www.cukrarskyraj.sk/babatko-ll-b222-d129...

lenka.pav
27. apr 2010

jej, krasne je. nevadi, aj toto by som objedbaänala, ale neda sa mi prihlasit, asi to je len pre firmy, nie?

dm1
27. apr 2010

leni nie ja som prihlasena a nemam firmu. malo by to ist aj tebe skus este raz alebo im napis maila a poradia

lenka.pav
27. apr 2010

dik, uz sa mi to podarilo. ako meno firmy som dala svoje meno a hotovo 😅 . a uz som ho aj objednala 😉 , este raz dik.