Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
22. apr 2012

Ahojte šikulky pridam aj ja zopar vytvorov 🙂

mariann2
22. apr 2012

@dajna11 kvety boli napichané špáradlami, po ich vybratí bola torta určite ako sitko rozpichaná, ale ťažké ruže som si netrúfla dať na drotiky a zviazať spolu a vobec to nie je hlúpa otázka, ja som sa tu na toto isté pýtala báb nedávno 😝

florentina
22. apr 2012

@dm1 děkuji za ten odkaz, ta diskuze mi opravdu moc pomohla. A s tím krémem pod potahem....no to by asi mohlo být tím, já jsem si pořád neuměla představit jak to vypadá, že ten krém potahovku rozpouští a toto bylo fakt ble, toho se opravdu raději vyvarovat. Děkuji za odkaz a vysvětlení.

florentina
22. apr 2012

@dadka212 ty jo, takových krásných dortů za jeden víkend...klobouk dolů

florentina
22. apr 2012

@reruna a prosím tě jak dlouho ti ty ozdoby z marcipánu přibližně schnou? Tak zatím je to jen přes dvanáct hodin, ale v této podobě by ten motýlek použít nešel. Jako položit na dort jo, ale mají být v celém "houfu" přes tři patra svatebního dortu a to by v této podobě co jsem uplácala zatím nešlo.

Taky mne holky v souvislosti s tím napadá, jak tam potom ty motýlky připevním. Myslím, že na to, abych je jen přilepila vodou či něčím takovým jsou moc těžcí, a drží jen za to tělíčko, ta křídla jsou ve vzduchu, myslíte, že mám motýlky udělat s drátky, či bude přilepení stačit a případně čím?
Mělo by to vypadat jako na tom odkazu co už jsem dávala, jen dort bude třípatrový a hnědý.
http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=3399357

A ještě jedna věc, mají na tom být i ty malé kuličky a já přemýšlím jak je udělat, jedině mě zatím napadá ručně, ale trochu mi vadí, že pak bude každá jinak velká a "šišatá". Mno, možná to vadit nebude, ale když by jste měly nějaký jiný nápad, předem děkuji.
Flo

florentina
22. apr 2012

@reruna příště zkusím objednat ten, děkuji za tip, na mmb by mě tohle vůbec nenapadlo hledat.

pristela
22. apr 2012

@mariann2 a neboli tie šparadla krátke? ci si mala nejake dlhsie kupene? 😕 ja budem asi tiez robit vodopad takze si mi celkom prisla vhod 😀

janula.h
22. apr 2012

ďakujem za všetky liky 🙂 veľmi si to vážim a hladká to moje sebavedomie 😝

dm1
22. apr 2012

@florentina tie gulicky rucne to bude ina makacka kamoska si tak robila na svoju 3-poschodovu svadobku 😝. Kup si formu radsej silikonovu stoji sice okolo 13 eur ale su tam 2 velkosti a robi sa s nou lepsie ako s tou plastovou
co sa tyka motylikov na drotiky by som ich nedavala aj by sa ti zle susili keby tam boli drotiky lebo to sa suci na papiery alebo niecom takom ktory je zohnuty a tym tie kridelka zostanu vo vzduchu. ja som lepila pipping gelom ale kludne mozes aj troskou zriedenej hmoty s vodou

dm1
22. apr 2012

@pristela ja som tiez robila na sparatkach ten vodopad a nebolo to kratke. len aby som mala do postupna tak som na ten horny korpus dala este sulok hmoty to som prilepila a ruze pichala do toho tak to nebolo az tak rozpichane. ono fakt tie mensie kvietky a lahke sa daju dat do kytice ale tie ruze su ozaj dost tazke tiez si neviem predstavit viazat to spolu

mariann2
22. apr 2012

@pristela nie, ako píše @dm1 neboli krátke, v pohode to držalo

dajna11
22. apr 2012

@mariann2 dakujem lebo aj ja som dávala na špáradlá a tiež som si predstavovala ako vyzerala torta ked to dali dolu.....ale tak inak to asi nejde nie? 😀

florentina
22. apr 2012

@pristela tak pokud nikdo potahovky nejí, tak to nemá cenu, to je jasné. U nás je všichni mají z dortu nejraději....a navíc mě teda oproti jiným kupovaným hmotám nepřišla ta cena zase tak výrazně jiná. Proti samo domo to bude určitě cenově rozdíl. Až bude více času, chci také mmf a mléčný marcipán zkusit.

A ještě jeden asi hloupý dotaz, ale to je výhoda, že je to pořád měkké? To mě na tom právě přijde divné. Já s tím nemám zkušenosti a je jasné, že pokud něco tvrdne pod rukama tak rychle, že to člověk ani nestačí vymodelovat, je to taky blbé, ale mě právě přijde, že je to pořád hrozně měkké a tak to sice drží tvar, ale je to takové nestabilní, či jak to popsat.

katulkaaaaaa
22. apr 2012

@janulkamartinko jani nadherne torty tie tvoje postavicky su krasne...a o zakuskoch ani nehovorim 🙂 😵

florentina
22. apr 2012

@dm1 formu si koupím, bohužel tam co jsem byla jí neměli. Myslíš tu formu co dělá i ty kuličky co se dávají kolem dokola dortu na to zakončení - jestli se tedy vyjadřuji srozumitelně? Jen mi ty kuličky na toto přišly velké, ale když jsou dva rozměry...určitě na to kouknu.
A motýlka jsem právě dávala schnout do malého hrníčku, takže má pěkně křidýlka ve vzudchu a právě jsem přemýšlela kam bych dala ten drátek. Pipping gel je cukrářské lepidlo? Zkusím se po něm také podívat. A moc děkuji za cenné rady.
Flo

peroli
22. apr 2012

@florentina dá se lepit i vodou nebo bílkem.. 😉

lusil2005
22. apr 2012

krasny dnik prajem! konecne mam hotovo! posledna vikendova 😅

peroli
22. apr 2012

@lusil2005 zrovna jsem na tebe myslela.. dortík super!!! 😵

79zuzana
22. apr 2012

@reruna dakujem, ja som sa tiez nad tymi ruzickami nasedela niekolko hodin. Zacala som s modelovanim uz v pondelok a poslednych 6 som este robila tesne pred ozdobovanim torty 🙂

@jaja555 postup je jednoduchy. Potiahla som si cely kosik s potahovkou. Potom som si osobitne vyvalkala dlhy pas vo vyske torty a do neho otlacila kosikovy patchwork a ten som potom vodou prilepila dookola o tortu. Usulkala som dvoch hadikov, splietla dokopy a prilepila ako vrchny lem kosika. Rucku mi tu poradili zienky - ohla som hrubsi drot a obmotala hmotou - to som si urobila den vopred pre istotu, ci to vydrzi. Potom som do torty vpichla dve slamky vo vyske torty a do nich som strcila ten drot s ruckou. No a uz len poukladat kvietky a listky.

daducha
22. apr 2012

Ahojte, tak tu je moja tyzdnovka a bezim popozerat ake krasne torticky pribudli.Ozaj aj vy mate radi nedelu s vedomim ze vecer nemusite stat pri torte 😀 ? ja sa normalne tesim na zehlenie, co z duse nenavidim 😀 .A vcerajsia hlaska môjho muza asi o polnoci : " vies co, ja uz si ta ani neviem predstavit inde ako v kuchyni valkat hmotu 😝 .NO diky Broňa ... pri tej pivonkovej som skusila 1x Cera hmotu na stencils a aj to tak vyzera,ale pani bola nadsena,tak som sa trosku ukludnila,aj ked ma to teda poriadne stvalo a snehulienke som zabudla trpaslikov odfotit 😠

livia76
22. apr 2012

Mojej zlatej svokre k 75 . narodeninám 😉 prvý krát som sa dala na kvetiny na drôtiku 😉

florentina
22. apr 2012

@peroli a myslíš, že účinek je stejný? Já jsem lepila na dort nějaké maličkosti vodou a drželo to, ale ty motýlci budou přece jen docela velcí a těžcí a tak se bojím, aby to udrželo. A do bílků se mi nechce. Nedávno měla kamarádka salmoneu, já prostě syrová vejce vůbec nepoužívám. Tuším, že jsem někde četla, že to snad někdo lepí i alkoholem, ale ten pak vyprchá, tak nevím v čem je kouzlo.

florentina
22. apr 2012

@daducha no já to mám přesně opačně, se těším, kdy budu moct stát u dortu, protože teď tu sedím u práce🙂
ALe to je tím, že jsem teprve začátečník 😀

dm1
22. apr 2012

@florentina ked to mas makke ale drzi tvar tak je vyhoda v tom ze ak to treba este na torte poupravit tak je to v pohode a nezlomis napr. postavicke ruku 😅 . Pripadne dotvarujes este na torte listy a tak. A tiez ked chce niekto postavicky aj jest tak aspon si zuby nevylame 😀
pipping gel moze byt aj ako lepidlo ale je to skor na jazierka take tie co vypadaju ako voda a tak. A ano tie gulicky co sa davaju okolo torty som myslela. a mne to teda nepridu velke ani ta velka velkost tie malicke som pouzila len na male torticky

mariann2
22. apr 2012

krásne tortty ste popridávali, nestíham čítať, trochu som polikovala a pridávam moje tohtotýždňové, nie všetky, lebo keď robím tú istú tortu opakovane, tak ju už ani nefotím a na tortách sú preto len ružové ružičky, lebo som ich pre istotu urobila na tú svadobnú tak veľa, že som ich potom dávala na tie dve, lebo to boli tortičky len tak na rýchlo, tá prúžkovano- bodkovaná poschodovka dokonca robená za jeden deň, lebo to bola torta za opravu umývačky riadu, ktorú som nemohla odmietnuť, hoci to bol taký šibeničný termín 😝

reruna
22. apr 2012

@florentina dělala jsem lístky z toho marcipánu a úplně tvrdé byly nejdříve za 24 h... tomu musíš nechat čas... například hmota Roll decor icing mi neztvrdla vůbec ani za týden.... 😝 motýlky mám ty malé a lepila jsem je jenom vodou, drželo to v pohodě, ségra dávala na dort i ty velké a drželo jí to jen vodou ... já všechno lepím vodou, akorát velké růže dám na špejli, pokud je to naboku...

dm1
22. apr 2012

babulky dakujem za tipy na tortu pre dievcatko podla jednej som robila. Este som robila jednu tortu to chcela svokra pre kamosku n a 40-tku s vcielkou majou a aby bola elegantna 😅 . Este podmienka bola olivova stuha z hmtoy dole a ja som ani za pana nevedela ako to spravit bola som z nej nestatna by som ju uplne inak spravila keby to bolo na mne. ani som ju neodfotila lebo sa mi na tej torte pacila jedine vcielka maja 🤐 . Ale svokra aj ostatni boli z nej nadseni tak neviem 😕

florentina
22. apr 2012

@dm1 super, děkuji za objasnění. A formu na kuličky určitě koupím.

florentina
22. apr 2012

@reruna tak já zkusím být trpělivá 😎, i když trpělivost k mým vlastnostem nepatří a dám vědět jak to pak dopadne. A děkuji!

njonja
22. apr 2012

@vecernicci moja, ano na zakusok🙂 Dakujem🙂 Ak mi daju napevno tu zakazku, spravim ho🙂