Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
29. apr 2010

Nikanika...ano piekla som to na dva krat...v takom malinkom hrnceku .. 😀 😀 co do seba zapadaju.... 🙂 Dakujem....

dm1
29. apr 2010

nika ano poschodovu s tym slonikom. Prave dopekam korpusy. Vrchny peciem v hrnci malom ako ali 😉

nikanika28
29. apr 2010

Ali, nem chapem, aky hrcek, co do seba zapada....aaaale sak neva 😅 😀 😀
Dani, to ma ani nenapadlo, ze piect v hrnci 😕 😕 😀 😀 , ale asi budem aj ja tak praktizovat, ked budem robit pre Klarku k roku....a dobre to pojde od tial von????
Baby a spodok robite z jedneho korpusu, ci peciete na dvakrat?

nikanika28
29. apr 2010

Baby, ako sa robi tento vypukly vzor??? http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobna-...

nadulici
29. apr 2010

ja tiez peciem v hrnci, dokonca som dnes robila korpus a chcem tu tortu mat taku stihlejsiu a vyssiu tak som piekla namiesto v klasickej okruhlej forme, v troska mensom hrnci, takom smaltovanom, a vyklapa sa to super, tusim lepsie nez z formy 😀 😀

nadulici
29. apr 2010

to vyzera ako otlacene z niecoho, bud valcek, alebo nejaka decka, alebo su take umelohmotne ozdobne obrusy- alebo co to je...

nadulici
29. apr 2010

a teraz, ked nad tym rozmyslam, od valceka by boli priehlbiny a nie vypukle...tak neviem.... 😒

nikanika28
29. apr 2010

nadulici... 😀 😀 😀 ..tiez som tak zmyslala... a prave sa mi paci, ze to je vypukle...tak babo rad 😀

alionuska
29. apr 2010

Nika nika,ano v hrnceku...to su take smaltove z Polska...je ich ale 5 a do seba sa daju poskladat a maju plastove viecka...urcite vies ake...take dozicky skor by som povedala..a na spodok vzdy papier!!!! Obkresli hrniec a vystrihni si to a daj naspodok..a nic nevymastuj,lebo sa ti urobi hrb! Ten vzor je z valceka v ktorom su vyfrezovane vzory-kvetinky,ryža a špiralky..a podobne...maju ich v pecenie hrou! 😉 😉

vinka
29. apr 2010

Ahojte baby.Tak u mna sa nič nepečie.Máme doma karanténu.črevnú chrípku majú deti ☹ Damián už ok.Chiara bola na pohotovosti a Vivien už teraz večer dostala tiež sirup.Joj nech už ich to prejde. 😒
Ale chcem sa opýtať ako sa robia tie volániky.ja som to na posledy skúšala s kosticou a nešlo mi to vôbec. 😒 ☹ ☹ Ako to mám robiť,Vôbec nemám predstavu. 😒

lenka.pav
29. apr 2010

niekto tu raz na tie volany daval link, tusim ali. a tiez ten link neviem najst a zisiel by sa. rozmyslam nad tou tortou ku krstu, ze tie volany by sa tam hodili. len sa do nich bojim pustit.

nikanika28
29. apr 2010

baby, tie volaniky idu pekne koncom zo stetca, sparatkom sa mi to trhalo

nikanika28
29. apr 2010

vinka, deturence nech sa rychlo vyzdravia....u nas sa zase soplikuje u oboch 😒

vinka
29. apr 2010

No ja som to skúšala tou gulatou kosticou.Nešlo mi to.Netuším aký má byť hruby mmf 😕
Ali ak to budeš čítať nehodíš link alebo nám neporadíš ako nato?A mne tak menej chápavej to tak po lopatisticky vysvetliť. 😀 😀 Dakujem pekne 🙂

henikav1
29. apr 2010

mne tie volaniky nesli dobre z MMF, ale z K2 to slo velmi dobre aj tym sparatkom, ale citala som na TOM, ze to robia aj s opacnou stranou stetca
a este som videla formu na TOM vo fotopostupoch http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/volaniky-1

lenka.pav
29. apr 2010

anibas, dik, to je presne to video!
a dik aj za tipy, skusim to s tym stetcom, lebo sparatkom mi to neslo.
heni, ta pomocka je super, bez namahy mas krasne volany. len ozaj dost stoji 😕 😕 😕

alex21
29. apr 2010

Ja som si zatial volaniky len skusala z MMF len tak na skusku a jedinym cim mi isli urobit bola gulata rucka na vareche. 😉 Aj volanik na poprde som tak robila. 🙂 Vykrajovacky na to nemam ziadne, su dost drahe 😅 😝

lenka.pav
29. apr 2010

alex, a cim si si to vykrojila? ci len rovny pasik si vlnila varechou?

petaba
29. apr 2010

ahojte 🙂 akosi vás nestíham :(
ale ak by ste chceli vidieť dnešné výtvory, tak kuk 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

tu je môj postup, ak by vám niektorej pomohol
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/hello-kitty-0

mrka2
29. apr 2010

petaba - ta kitty s postupom je naaadhernaaa!!!! ja som este len uplny zaciatocnik - zajtra sa chystam 1.krat potahovat,ale hadam do augusta sa vypracujem a urobim malej taku krasnu kittynku - ale asi len hlavu 😀 na viac sa urcite nezmozem. 😅

dm1
29. apr 2010

petaba ta 3D kitty je uzasna krasne sa ti podarila. aj druha je pekna samozrejme ale ta 3d ma teda dostala

ja mam napecene korpusy aj plnky pripravene a prave som dorobila slonika a pismena. teda ide to pekne na figu ta abeceda je to piplacka jak slak 😝

petaba
29. apr 2010

baby ďakujem za pochvaly 🙂 Mrka určite v auguste budeš už profíčka 🙂

andrissa
30. apr 2010

alionuška čo dávaš pod poťach ?

andrissa
30. apr 2010

dnes chcem zvládnuť moju prvú bárby tortu.

andrissa
30. apr 2010

aké mám dať cesto aby sa nedrolilo?

alionuska
30. apr 2010

Adrissa pod potah krem,a cesto klasiku piskotu...uz som ti napisala IP. 😉

janulabj
30. apr 2010

Ahojte,stále mi super poradíte,za to ďakujem,a mám ďalšiu otázočku: prosím prosím,chcem dať piecť cesto na fotbalovu loptu,len polku,takú malú len na vrch obdlžníkovej torty,ale dilema do čoho? do sklenej misky sa asi nemože že?potom mam ešte taku asi hlinenú,no neviem,nepukne mi? joj neviem,poradíte mi prosím?
kráááásne torty robíte !!!!! 😵

nikanika28
30. apr 2010

Dani, ako robis pismenka? ja som si v Tescu kupila taku sadu pismeniek a mala som vystarane 😀 ..pouzila som ich na tej bielej torte, kde bolo napisane Linduske, myslim, ze pre zaciatok to ujde, mozno casom by som kupila tu sadu z netu, tie tenke pismenka 🙂 . A slonik ako? hod fotecku, neviem sa uz dockat 😅
Ali, mohla si kludne napisat sem...aj pre nas zaciatocnicky - ten krem a piskotu 😅 😀

henikav1
30. apr 2010

janulabj, ja som robila taku polloptu, upiekla som ju v obycajnej kovovej salatovej mise, ale podla mna ti kludne posluzi aj sklena, alebo hlinena, ktora ti velkostou viac vyhovuje

andrissa, ked budes robit tu barbie, daj pozor na to, aby bola dost vysoka, ked tam das tu barbie,skor nez ju zacnes zdobit, ja som musela dopekat 😉 alebo jej vylomis nohy, lenze u nas ta malicka, chcela potom barbie, tak som ju nelamala, ale radsej dopekala