Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj

Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
peroli
25. apr 2012
tady máte zase pár inspirací jen tak.. 😉 x-)
pristela
25. apr 2012
@gagarinka andelička , ja malujem hocičím :-N malovala som aj s alkoholom -uschlo v pohode, ale ted malujem iba s vodou +gelovka , abo prášková, abo lacina z drogeriek je to jedno aku potravinarsku farbu pouzijes , malujem len s vodou bo alkohol doma nemávame a kvoli tomu nebudem kupovat, s vodou mi to i tak vypada uuuplne tak isto ako s alkoholom a uschne to tiez rovnako. Malujem aj z neriedenymi gelovkami, to ti uschne ale straaasne pomalyyyy -cize to nikdy nestihne uschnut :-N
adka_praha
25. apr 2012
@pristela ked uz sa tu bavite o malovani, ked som skusala malovat, tak sa mi to na mmf bud rozpijalo alebo na k2 "scvrkavalo" do bodiek... :-| nechapem to... :-|
pristela
25. apr 2012
@adka_praha ja robim vsetko z mmf a maluje sa mi na nu v pohode , ak sa rozpijalo asi si nemala mmf poriadne oprasenu od cukru a vlastne ti tie zrniecka cukru chytali farbu a posielali si ju dalej :-N , alebo si mala zbytocne vela vody/alkoholu na stetci- ono je to ako s vodovkami na papiery, treba si ten stetec otriet na papiery aby nemal v sebe zbytocne vela vody a ked sa zcvrkáva je mastná poťahovka, to chce trpezlivost a viac "nánosou " farby , aalebo lepšie :-N poprasit potahovku škrobom abo cukrom vyhladiť žehličkou/rukami a pak oprasit zbytkový cukor /skrob preč s čistym suchým stetcom a mozes zacat malovat 😉
adka_praha
25. apr 2012
@pristela jej dakujem... x-) no az na to dojde, som zvedava, ako si s tym zasa raz "poradim"... 😃
pristela
25. apr 2012
@adka_praha neboj , poradíš , si šikula x-) 😉 😉
reruna
26. apr 2012
@anibas zdraví je přednější a dortíky si nechej jako koníček, úplně skončit by byla škoda - ale stejně bude léto a to se špatně peče, tak si vem volno a choďte s dětma hodně ven a snad ti bude líp 😉
eliska22
26. apr 2012
@ikula2 díky, skúsim tak :-p
reruna
26. apr 2012
@eliska22 jé, zrovna včera jsem si donesla domů knížku od Debbie Brownové - 50 tipů na dětský dort, ta fotka je z té knihy - ta dýně - takže jsou to dva půlkulaté dorty pečené v miskách o objemu 2 litry - dáš je na sebe, asi jako na kopačák a nožem vyřízneš 8 rýh - tady je foto - a taky je tam ta myška rozdělená na části
eliska22
26. apr 2012
@reruna jééééééjda nenky díky díky x-) x-) x-) tie myšky robiť nebudem, len tú dyňu chcú, ale veľmi si mi pomohla 🙂
anibas
26. apr 2012
@reruna ešte že máš takúto knižku - perfektný postup 😉 😉 😉
anibas
26. apr 2012
Baby ďakujem za podporu - no fakt je, že musím pustiť torty z hlavy a robiť niečo aj pre zdravie, mám 3 deti a nech odpadnem niekde na križovatke, tak o mňa ani pes nezakopne, bo si bude myslieť, že som ožratá - ked sa tak motám 😃 😃 😃
aduskatt
26. apr 2012
@reruna pekne tekvicky🙂).a to v akych miskach sa pecie? ze normalne kovova, ci su na to nejake speci misky?? nad tym sa zamyslam uz dlho:-)
jakelina
26. apr 2012
@aduskatt v miskách z nerezu, kupuju je v Ikea.
jakelina
26. apr 2012
@pristela dala jsem bílou Orion, ale podle mě je to úplně jedno jakou dáš, podle chuti.
aduskatt
26. apr 2012
@jakelina dakujem🙂 takze mozem pouzit hocijake nerezove misky, ktore pouzivam bezne v kuchyni🙂 super
lusil2005
26. apr 2012
@malamargaretka daj na par sekund do mikrovlnky. ale naozaj len po chvilke, nech sa ti to neprehreje. vzdy 5-10 sekund a skus. potom po pripade znovu.
jakelina
26. apr 2012
@aduskatt ano, můžeš. 😉
jakelina
26. apr 2012
@anibas co to čtu, to je strašně velká škoda, ale jak píšeš - ZDRAVÍ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Prostě si jednou za čas uděláš dortičku pro radost a budeš se víc věnovat sobě a myslet na svoje zdraví. 😉
aduskatt
26. apr 2012
@jakelina no uzasne zistenie🙂)) vrela vdaka🙂
lamps
26. apr 2012
@gagarinka ja maľujem s práškovými farbami buď nasucho alebo si farbu rozrobím v troške alkoholu :-N
reruna
26. apr 2012
@aduskatt můžeš nerez misky nebo skleněné misky z varného skla - ta dýně je pečená v miskách o objemu 2 litry - ale to záleží na tobě, jak to chceš mít velké, nebo jaké misky máš doma...
zdenallicka
26. apr 2012
Berunky, myslíte, že je to vhodný/hezký/přijatelný dort pro pana faráře ke svatému přijímání od jeho třídy? 🙂

Andílka bych udělala jen bílého nebo bílozlatého a napsala bych tam datum toho sv. přijímání... Co? 🙂
aduskatt
26. apr 2012
@reruna no jasne🙂) mna len nenapadlo davat misky do rury🙂
aduskatt
26. apr 2012
@zdenallicka mne osobne sa to paci🙂
zdenallicka
26. apr 2012
Ještě jsem našla tohle, to by snad taky šlo..🙂
reruna
26. apr 2012
@zdenallicka mě se líbí ten s biblí
zdenallicka
26. apr 2012
@reruna Já právě nejsem věřící, nikdy jsem se o to nezajímala, tak nevím, co se hodí... chci, aby to bylo decentní, jednoduché (jak vzhledově, tak na práci), neutrální..
zdenallicka
26. apr 2012
A kdybyste někdo měl nějakou hezkou inspiraci, sem s ní..🙂 Děkuji..🙂
vecernicci
26. apr 2012
@mamina1978 jejda, já na tebe zapomněla 😞 lepím piping gelem, jde to tím super, ale když jsem ho neměla, tak kapkou vody ono se ti to přilepí i tak 😉 hmota je normální, ale jestli ti změkla, tak dej na chvíli do lednice nebo přidej trošku cukru

Začni písať odpoveď...

Odošli