Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
25. apr 2012

tady máte zase pár inspirací jen tak.. 😉 😵

pristela
25. apr 2012

@gagarinka andelička , ja malujem hocičím 😅 malovala som aj s alkoholom -uschlo v pohode, ale ted malujem iba s vodou +gelovka , abo prášková, abo lacina z drogeriek je to jedno aku potravinarsku farbu pouzijes , malujem len s vodou bo alkohol doma nemávame a kvoli tomu nebudem kupovat, s vodou mi to i tak vypada uuuplne tak isto ako s alkoholom a uschne to tiez rovnako. Malujem aj z neriedenymi gelovkami, to ti uschne ale straaasne pomalyyyy -cize to nikdy nestihne uschnut 😅

adka_praha
25. apr 2012

@pristela ked uz sa tu bavite o malovani, ked som skusala malovat, tak sa mi to na mmf bud rozpijalo alebo na k2 "scvrkavalo" do bodiek... 😒 nechapem to... 😒

pristela
25. apr 2012

@adka_praha ja robim vsetko z mmf a maluje sa mi na nu v pohode , ak sa rozpijalo asi si nemala mmf poriadne oprasenu od cukru a vlastne ti tie zrniecka cukru chytali farbu a posielali si ju dalej 😅 , alebo si mala zbytocne vela vody/alkoholu na stetci- ono je to ako s vodovkami na papiery, treba si ten stetec otriet na papiery aby nemal v sebe zbytocne vela vody a ked sa zcvrkáva je mastná poťahovka, to chce trpezlivost a viac "nánosou " farby , aalebo lepšie 😅 poprasit potahovku škrobom abo cukrom vyhladiť žehličkou/rukami a pak oprasit zbytkový cukor /skrob preč s čistym suchým stetcom a mozes zacat malovat 😉

adka_praha
25. apr 2012

@pristela jej dakujem... 😵 no az na to dojde, som zvedava, ako si s tym zasa raz "poradim"... 😀

pristela
25. apr 2012

@adka_praha neboj , poradíš , si šikula 😵 😉 😉

reruna
26. apr 2012

@anibas zdraví je přednější a dortíky si nechej jako koníček, úplně skončit by byla škoda - ale stejně bude léto a to se špatně peče, tak si vem volno a choďte s dětma hodně ven a snad ti bude líp 😉

eliska22
26. apr 2012

@ikula2 díky, skúsim tak 😝

reruna
26. apr 2012

@eliska22 jé, zrovna včera jsem si donesla domů knížku od Debbie Brownové - 50 tipů na dětský dort, ta fotka je z té knihy - ta dýně - takže jsou to dva půlkulaté dorty pečené v miskách o objemu 2 litry - dáš je na sebe, asi jako na kopačák a nožem vyřízneš 8 rýh - tady je foto - a taky je tam ta myška rozdělená na části

eliska22
26. apr 2012

@reruna jééééééjda nenky díky díky 😵 😵 😵 tie myšky robiť nebudem, len tú dyňu chcú, ale veľmi si mi pomohla 🙂

anibas
26. apr 2012

@reruna ešte že máš takúto knižku - perfektný postup 😉 😉 😉

anibas
26. apr 2012

Baby ďakujem za podporu - no fakt je, že musím pustiť torty z hlavy a robiť niečo aj pre zdravie, mám 3 deti a nech odpadnem niekde na križovatke, tak o mňa ani pes nezakopne, bo si bude myslieť, že som ožratá - ked sa tak motám 😀 😀 😀

aduskatt
26. apr 2012

@reruna pekne tekvicky🙂).a to v akych miskach sa pecie? ze normalne kovova, ci su na to nejake speci misky?? nad tym sa zamyslam uz dlho🙂

jakelina
26. apr 2012

@aduskatt v miskách z nerezu, kupuju je v Ikea.

jakelina
26. apr 2012

@pristela dala jsem bílou Orion, ale podle mě je to úplně jedno jakou dáš, podle chuti.

aduskatt
26. apr 2012

@jakelina dakujem🙂 takze mozem pouzit hocijake nerezove misky, ktore pouzivam bezne v kuchyni🙂 super

lusil2005
26. apr 2012

@malamargaretka daj na par sekund do mikrovlnky. ale naozaj len po chvilke, nech sa ti to neprehreje. vzdy 5-10 sekund a skus. potom po pripade znovu.

jakelina
26. apr 2012

@aduskatt ano, můžeš. 😉

jakelina
26. apr 2012

@anibas co to čtu, to je strašně velká škoda, ale jak píšeš - ZDRAVÍ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Prostě si jednou za čas uděláš dortičku pro radost a budeš se víc věnovat sobě a myslet na svoje zdraví. 😉

aduskatt
26. apr 2012

@jakelina no uzasne zistenie🙂)) vrela vdaka🙂

lamps
26. apr 2012

@gagarinka ja maľujem s práškovými farbami buď nasucho alebo si farbu rozrobím v troške alkoholu 😅

reruna
26. apr 2012

@aduskatt můžeš nerez misky nebo skleněné misky z varného skla - ta dýně je pečená v miskách o objemu 2 litry - ale to záleží na tobě, jak to chceš mít velké, nebo jaké misky máš doma...

zdenallicka
26. apr 2012

Berunky, myslíte, že je to vhodný/hezký/přijatelný dort pro pana faráře ke svatému přijímání od jeho třídy? 🙂

Andílka bych udělala jen bílého nebo bílozlatého a napsala bych tam datum toho sv. přijímání... Co? 🙂

aduskatt
26. apr 2012

@reruna no jasne🙂) mna len nenapadlo davat misky do rury🙂

aduskatt
26. apr 2012

@zdenallicka mne osobne sa to paci🙂

zdenallicka
26. apr 2012

Ještě jsem našla tohle, to by snad taky šlo..🙂

reruna
26. apr 2012

@zdenallicka mě se líbí ten s biblí

zdenallicka
26. apr 2012

@reruna Já právě nejsem věřící, nikdy jsem se o to nezajímala, tak nevím, co se hodí... chci, aby to bylo decentní, jednoduché (jak vzhledově, tak na práci), neutrální..

zdenallicka
26. apr 2012

A kdybyste někdo měl nějakou hezkou inspiraci, sem s ní..🙂 Děkuji..🙂

vecernicci
26. apr 2012

@mamina1978 jejda, já na tebe zapomněla ☹ lepím piping gelem, jde to tím super, ale když jsem ho neměla, tak kapkou vody ono se ti to přilepí i tak 😉 hmota je normální, ale jestli ti změkla, tak dej na chvíli do lednice nebo přidej trošku cukru