Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
30. apr 2012

@peroli 😀 😀 😀 ale díky ti za rady.. jsi jedna z mála, která mi vždycky poradí.. někdy se tu ptám dost do prázdna a trochu mě to mrzí.. chodím sem už docela dlouho 😅

lussy23
30. apr 2012

@nikanika28 úžasné tortičky a tie postavičky sú nádherné a tí mackovia s dudlíkmi sú úplne nádherní
@peroli krásna @lawli krásnučká

aduskatt
30. apr 2012

@lawli poznam🙂

peroli
30. apr 2012

@alenv dnes upečenej korpus na čtvrtek (fakt 5 cm 😀 stejně jak minule a i stejnej ráfek - čtverec 20 cm ) a podmáslí.. 😉 🙂

peroli
30. apr 2012

@alenv když tu jsem a vím co poradit tak poradím ráda.. ale bývám spíš na FB.. sem zabrouzdám sice každej den ale většinou je zkouknout fotky a bohužel vězšinou nepročítám ani nedočítám.. 😔 kloučci mi to moc nedovolí.. potomci speedyho gonzálese 😀 😀 😀

peroli
30. apr 2012

@aduskatt a co od strejdy čekáš.. když mu napíšeš že hledáš chucka norrise tak ti odepíše že chuck norris si tě najde sám 😀 😀 😀 to se pak nediv... 😀 😀 😀

mia1111
30. apr 2012

Babulky, prosím Vás, nemáte uložené nejaké pekné inšpirácie tortičiek na 1.sväté prijímanie??? Budem vďačná za každú fotečku 🙂

aduskatt
30. apr 2012

@peroli tak toto je pre mna zazrak, ako mozes mat tak rovnucku tu tortu....mne sa korpus vzdy vyduje☹(zrezavam

peroli
30. apr 2012

@aduskatt a nebo na mapách - z Číny do USA - přeplujte na kajaku 😀 😀 😀

aduskatt
30. apr 2012

@peroli hej hej🙂) to som uz davno videla🙂

aduskatt
30. apr 2012

@peroli 35. Preplávajte na kajaku cez Tichý oceán 🙂

peroli
30. apr 2012

@aduskatt to mi tohle těsto dělá samo.. 😅 jinak hned po upečení vždycky překlápím / otáčím.. tím to většinou trošku srovnáš.. 😉 podle velikosti "kopečku".. asi jedna z mála věcí co si ještě z cukrárny ze školy pamatuju 😅 😅 a hlavně která mi ještě dnes k něčemu je 😅 😀 😀

alenv
30. apr 2012

@peroli tak já absolutně nestíhám číst konerazci tady.. málokdy.. já jsem taky na FB.. ale celkově ani tam to moc nestíhám.. já všude většinou projíždím obrázky 🙂 díky..ale je tak, že na FB většinou reaují 😅

peroli
30. apr 2012

@aduskatt ořezávat ani moc nemusíš.. jak říkám.. hned po upečení a vytažení z formy nebo ráfku otočit na pomoučenou podložku, papír apod.. a pak při promazávání dát ten "vypouklej" vršek směrem dovnitř.. rozumíš mi? 😅 to volný místo co ti pak na krajích po slepení krémem vznikne už celkem hravě tím krémem zamažeš 😉

aduskatt
30. apr 2012

Zamierte mierne doľava a zaraďte sa do ながさき出島道路/​国道324号バイパス. a takto sa ide z australie do washingtonu🙂) cez Japonsko

peroli
30. apr 2012

@alenv taky nestíhám číst.. ☹ čtu jen obrázky 😀 😀

aduskatt
30. apr 2012

@peroli vcera som dala dole hubou ten korpus a nevyrovnal sa, tak som zrezala a to vypukle dala do stredu

peroli
30. apr 2012

@aduskatt jooooo, tam to znám 😀 😀 😀 jen tam mají chybu ながさき tam má být tvrdý i (y) 😀 😀 😀 😀

aduskatt
30. apr 2012

@peroli no hned sa mi to nezdalo, uz by som bola zabludila🙂

alenv
30. apr 2012

@peroli já taky najedu a jedu obrázky a like.. někdy sem tam něco přečtu...

peroli
30. apr 2012

@aduskatt tak ho trošku rukama přimáčkni (já to dělávám 😅 ) nebo něčím zatěž? zatíž? ach ten češtin.. 😅 😀

aduskatt
30. apr 2012

@peroli no ak to pomoze, ja ho zatazim aj viac ako trosku🙂)len aby som potom nemusela robit z toho rumove gulicky, xixi

peroli
30. apr 2012

@aduskatt to i/y mi něco připomělo.. ta druhá zleva je fakt hnusná, že jo? 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
30. apr 2012

@peroli jezisikristemojtyboze..........cele je to hnusne☹ brrrrrrrrrrrrr🙂

peroli
30. apr 2012

@aduskatt je no.. 😖 ☹ já si z toho ale beru jen tu vtipnou část, tu skrytou možnost vtipu... 😉 někdy třeba říkám že ta poslední má moc řasenky.. 😅 😀

aduskatt
30. apr 2012

@peroli rasizmus🙂) ONA JE V BIELOM🙂

peroli
30. apr 2012

@aduskatt no joooo.. vidíš.. 😀 asi nějaká černá ovce 😀 😉

irriss
30. apr 2012

@peroli
@aduskatt

krasne dorty, devcata 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
30. apr 2012

@irriss dakujem🙂

bodka13
30. apr 2012

@irriss aj ty sem chodíš obdivovať šikovné ručičky 😕 😉 🙂