Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
2. máj 2010

sisa 😀 😀 😀 😀

lelou
2. máj 2010

ahoj sikulky 😉
pordaila by jste mi nektera jak docilim toho, aby jsem mela ruzovy marcipan? nepecu ve velkem jako nektere z vas, tak ani nemam profi barvicky, jen obyc potravinarske barviva z globusu, ale kdyz dam mene cervene, tak to sstejne neni ruzove
jestli vite jak na to tak prosim poradte, dekuji 🙂

henikav1
2. máj 2010

lelou, rovno si roztop ruzove cukriky a ked chces mat tmavsie, pridaj trosku cervenej

anibas
2. máj 2010

lelou - alebo namiesto citrónky pridaj cviklovú šťavu alebo čučoriedkovú šťavu

lelou
2. máj 2010

holky jste moc hodne, ale ja delam marcipan ze sus. mleka, ne z tech bonbonu, ale muzu tam zkusit dat misto ciste vody trosku te boruvkove stavy, vyzkousim 😉

lelou
2. máj 2010

stava z repy by tomu asi dala repovou chut, ne?

bubina1
2. máj 2010

no ružovu farbu mi urobili ružové cukríky....

lenka.pav
2. máj 2010

ahojte, nadherne torticky ste popridavali! tiez sa mi paci, ako ste sa vsetky vypracovali 😉.
sisa, to bol dobry postreh 😀.
lelou, nemam skusenosti s marcipanom zo suseneho mlieka, neviem ti poradit.
pridam vam aj moj novy vytvor. kamoska chcela len tak do roboty nieco male, jednoduche, s cim nezabijem cey vikend. tak som spravila puncovu tocenu. len fotka nic moc. v skutocnosti ma krajsiu farbu a aj vzor. ma len 2,5 kg, takze naozaj mala rychlovka. a mimochodom, prva za peniaze 😀 😀 😀 (snad nie posledna)

cessy
2. máj 2010

lenka ako vzdy super...krasna jemnucka torticka
a prva za peniazky????a tie svadobne boli zadarmo?? 😕 tie boli krasne

lelou ja robim s mliecnym, ale nieco ine ako vodu som neskusala pridavat

lelou
2. máj 2010

a kdyz delas s mlecnym, podarila se ti uz ruzova?

cessy
2. máj 2010

lelou nooo ruzova.......nieje taka pekna ruzova ako z MMF, alebo z WI, je taka zvlastna ruzova...mliecny pouzivam bud ked farbim na zeleno....hnedo...aby som tu zltkavu farbu prekryla 😉

cessy
2. máj 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

aj teraz som robila tento hrad z MMF, lebo mliecny ked som farbila tak to bolo divne 😒

lelou
2. máj 2010

cessy a cim to teda nabarvim, na ruzovo, kdyz dam cervenou, tak je to porad do cervena ☹

lelou
2. máj 2010

ten hrad je uzasny, ale do takovych akci ja se jeste nepoustim 😀

cessy
2. máj 2010

skus iba trosicku tej cervenej, uplne malicko....malu bodku
ja mam ruzove gelovky ale je to aj tak take ine ako ked farbis bielu hmotu

lelou
2. máj 2010

zkusim a zkusim aj tu boruvkovou stavu, tak uvidime, pak vam pisnu jak sem dopadla, zatim diky 😵

anibas
2. máj 2010

lelou - ešte jeden postreh, ked čítam tvoje príspevky a periférne vidím tvoje foto, stále mám pocit, že je to obraz da vinciho - mona lisa 😅 😅 😅

lelou
2. máj 2010

anibas 😀 😀 😀 nejsi prvni, na diskuzi kam pravidelne chodim to holky tvrdi taky 😀 , ale do mony lisy mam fakt hooodne daleko 😀 😀 , ale diky 😉

sisa.b
2. máj 2010

cessy, uzasna torticka 😵

lenka.pav
2. máj 2010

cessy, ja odpadnem, nadherny hrad!!!!! 😨 😨 😨

lenka.pav
2. máj 2010

a k tym svadobnym tortam - tie baby mi kupili vajcia a zvysok mali od nas a od rodiny mojej sestry ako svadobny dar. nic ine nedostali 😉

alionuska
2. máj 2010

Ceesy odpadavam z tvojej torty!!!
Lelou,mas pravdu,ty si hodnejsia ako nejaka Mona Lisa....maminka troch deticiek! 🙂

sisa.b
2. máj 2010

cessy, ty si sa uzasne vypracovala 🙂 ale pozeram, ze mas napecenych torticiek 4x tolko, nez ja, takze to chce asi viac praxe 😅
cim si robila ten povrch torty? na tie kamene a tehly mas nejake valceky?

vinka
2. máj 2010

Cessy ta to jaká torta perfektná. 😕 Skoro sa mi veriť nechcelo,že toto je torta. 😲 😲 Už si môžeš ruky podať s Ali 😀 😀 😀

henikav1
2. máj 2010

fiha cessy, no zopar tvojich torticiek mi uslo, nenapadne ma chodit na TOM len tak pozerat ci je nieco nove, ale fakt cim dalej tym krajsie

cessy
2. máj 2010

dakujem vam vsetkym pekne.....vinka tiez dakujem ale na alionusku fakt nemam,to je ina sikovnica

sisa kamene a tehli su take otlacacie lišty 😉

cessy
2. máj 2010

heni ja som prave tam viac zacala chotit, na TOM 😉

vinka
2. máj 2010

Cessy no netvrdila by som to už na tvojom mieste lebo po takom hrade nemusíš byť tak skromná 🙂 🙂

dm1
2. máj 2010

cessy odpadavam z tej torty je fakt nadherna 😲

vinka
2. máj 2010

DM1 neodpadni bude ťa škoda.Tiež pečieš krásne torty. 😉