Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
4. máj 2012

nemáte prosím vás uložené nějaké dorty hasiče pro dospělé? příští týden má švagr 40 a chtěla bych ho překvapit dortem a napadlo mě toto...

alenv
4. máj 2012

@reruna já dělala nedávno toto bylo to pro 30letého

nelinka0401
4. máj 2012

@reruna dakujem.skúsim a uvidím,čo vznikne 🙂

dm1
4. máj 2012

@zuzkat1 ztuhne uplne treba ju rozpracovat. Ja narezem na kusky a rozpracujem v rukach lebo nemam dobre skusenosti s mikrovlnkou tam sa mi to raz prepalilo 🤐

dajna11
4. máj 2012

tak tu je tortiško,mala 5kg 😀 😀 😀 ,snád budu spokojní....

ajka82
4. máj 2012

@dajna11 kraaasna 😵

ja som dala moju svadobnu na tom 😅 a teraz mozme aj prasknut zo sladkeho tento vikend 😀 😝

mizulienka
4. máj 2012

@dajna11 je prenadherna, krasna...to je na svadbu alebo k narodeninam?

lauricka
4. máj 2012

@reruna mam ho kupeny, dakujem 🙂

lokalistin
4. máj 2012

@yamahafazer moje torty su amaterske ja do sutaze nedavam ☹

luci79
4. máj 2012

baby, neviete mi dat nejaky osvedceny receptik na karamelovy alebo orieskovy krem do torty? dakujem 😉

bambula1307
4. máj 2012

@alenv urcite, ja som robila tortu s pribinak kremom bratovi k narodkam jedol ju 10 dni a bola dobra 😀 😀

1mia
4. máj 2012

Ahojky, mám za sebou jen 3dorty, tak mám takový blbý dotaz ohledně vyválení marcipánu. 😉 Snažila jsem se ho vyválet mezi potravinovými fóliemi a nepodařilo se mi udělat takový ten hlaďoučký marcipán, protože se mi ta fólie pomačkala a tudíž jsem měla marcipán sice placatý, ale mramorovaný. Zkusila jsem to tedy mezi 2 igelity, ale efekt byl jen o málo lepší. Tak jsem se snažila sehnat nějaké pevnější fólie, ale neúspěšně, když už někde měli, tak malé.
Máte nějaké tipy, jak na to?
Možná fólií není třeba, je fakt, že mé první marcipány byli krapet lepivější, tentokrát to chci zkusit s menším množstvím vody 😎

mailli
4. máj 2012

@1mia já vyvaluju všechno přímo na stole bez jakýchkoli fólií 😉 a během toho občas podsypávám Solamylem...

bambula1307
4. máj 2012

@eliska22 tak lietadlo je nadherne 😀 😀 prosim ta ako si robila tie kridla..aby tak pekne drzali?

lawli
4. máj 2012

@1mia robím to tak isto ako mailli , robím iba s MMF ,a podsypavam praš.cukrom 🙂

mailli
4. máj 2012

@dajna11 nádhera... ty květy jsou jako živé... jestli nebudou spokojeni, tak pošli dortík kurýrem k nám 😉 brala bych ho okamžitě!

dajna11
4. máj 2012

@ajka82 do súťaže????

dajna11
4. máj 2012

@mizulienka na svadbu chceli,nie hlavnu,iba ako dar...alebo teda k daru 😀

lawli
4. máj 2012

@lauricka vidím ,že si sa nejakej odpovede dopátrala ,super 😉

bambula1307
4. máj 2012

@1mia ja pouzivam mliecnu modelovaciu hmotu, ta ludom najviac chuti. uz som chcela skusit kupovane, ale nikto to nechel. tak si robim doma mliecny.
Valkam na drevenej doske na cesto, podsypam pr. cukrom. Uz sa mi ludia stazovali na potahy s chutou solamylu..tak som stale pri pr. cukre.

dajna11
4. máj 2012

@mailli no chceli tento velký priemrr,som mymslela že bude mať menšiu váhu,takže som si pýtala viacej asi ako rátali,skor si myslím že koli cene by boli nespokojní,ale zasa kvetov bolo kopu,piplačky tiež s nimi...tak si nezaslúžim to oceniť?

bambula1307
4. máj 2012

@dajna11 nadherne ruze 😀 😎

mailli
4. máj 2012

@dajna11 zasloužíš!!! 🙂 však to člověk nemá hotové za 10 minut, ale nějakou tu hodinku nad tím vším sedí... no, jestli se jim to nebude pozdávat, tak ať si zkusí jeden dort udělat sami. pak všichni zjistí, že to není až tak jednoduchá a rychlá práce, jak si mysleli 😎

ajka82
4. máj 2012

@dajna11 ano do sutaze... som pisala nedavno, ze skusim urobit svadobnu, nech ma aj kto prehrat 😀

1mia
4. máj 2012

@bambula1307
@mailli
@lawli
Holky moc děkuju za rady. To znamená pokusit se o méně lepivou konsistenci 😀 😀 😀 Jinak taky dělám tu mléčnou potahovací hmotu, jen tomu říkám marcipán, omlouvám se za mystifikaci 🙂

mrka2
4. máj 2012

baby, poradte mi... ako mam urobit ten akoze presivany vzor na vrchu torty? ako napr. vankus a pod.? najprv si rozvalat marcipan, urobit tam to presivanie,alebo to sa robi az na torte??? ako to robite? este som to nerobila 😕

lussy23
4. máj 2012

@alenv parádna
@dajna11 nádherná

dajna11
4. máj 2012

@mailli no ved my čo s tým robíme vieme o čom hovoríme a druhí v tom nemaju jasno....sa mi páčila suseda ked som si pýtala za tortu s malou dušičkou a ešte mi dala aj naviac že je krásna a tak si zaslúžim,to ma taaaaaaaaaaaaaaaaaaaak potešilo

dajna11
4. máj 2012

@ajka82 ale prečo prehrať?aj ja som chcela pridať minulú tortu,ale ked bolo v podmienkach že nesmie byť nikde už zverejnená a ja som ju dala na FB tak som potom nepridala.

lussy23
4. máj 2012

@dadka212 krásnučká tortička
@eliska22 krásne
@lawli úžasná