Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
4. máj 2012

@lussy23 vďaka 😵

lussy23
4. máj 2012

@timonko perfektná
@monika76 krásnučká
@yamahafazer krásna torta

ajka82
4. máj 2012

@dajna11 a co takto ju z FB vymazat?... tak ked si porovnam kto vsetko tam popridaval torty, ake maju skusenosti a ja peciem od januara, tak som tomu moc velke sance nedala 😝 😅

jakelina
4. máj 2012

@mrka2 já jsem to dělala až na dortě.

pristela
4. máj 2012

@mrka2 až na torte 😉

mrka2
4. máj 2012

@jakelina @pristela dakujem!!! 😵

adul67
4. máj 2012

@dajna11 nádherná pridam svoju chceli hnedu podprdu neviem prečo moc sa mi to nelúbi 😒 inak všetky tortičky chválim krásne su polaikovala som len vás nestíham čítat 😉

simasa
4. máj 2012

@yamahafazer nadherna torticka na TOM
@dajna11 tiez nadherna, jemna toricka

zuzkat1
4. máj 2012

@dm1 no mozno skusim, este sa do vecera rozhodnem🙂 ale teraz som vytiahla z chladnicky tu hrudku zo skrobom z rana a dala som ju na par sekund do mikrovlnky a bola uplne super... tak neviem ci neostanem pri tomto recepte... vobec sa nelepi na ruky a je uplne tvarna jednoliata hned po vypracovani a taka bola aj po opatovnom nahriati...

eliska22
4. máj 2012

@bambula1307 krídla - to sú dve spojené tortové oblátky a obalené poťahovkou 😉

dajna11
4. máj 2012

@ajka82 ale ved ide o to sa ukázať,nie vyhrať nie?to že urobíš trtičku a si ochotná sa s nou popýšiť je hlavné

dajna11
4. máj 2012

@simasa dakujem 😀

mizulienka
4. máj 2012

baby poradte mi prosim...idem robit tortu s pocitacom, teda spodok kufrik a na vrchu zatvoreny notebook apple...poradite mi, ako urobit notebook? asi z tortovych oplatok? ale ako na to?dik

mailli
4. máj 2012

@dajna11 taky jsem jednou dostala od kamarádky ještě něco navíc... opravdu to potěší (nemyslím ty peníze, ale to že se lidem ty dorty opravdu líbí). takže ti to moc přeju a mám z toho taky takhle po netu radost 😉
jedna známá si chtěla udělat dort sama a psala mi, co je na to všechno potřeba a jestli bych jí nějak neporadila. když jsem na ni vychrlila jen úplné základy, tak si to rozmyslela a dala rodičům k výročí něco jiného 😀 že prý takovouhle práci nechá těm, koho to opravdu baví 🙂

ajka82
4. máj 2012

@dajna11 sak hej, ja to tak berem 😉 sak preto som ju aj robila, lebo som sa chcela tosku aj pobavit pri tom a prist na ine myslienky, kedze deti mi okolo toho nemuseli teraz behat(strazili moji rodicia vonku) 🙂

bambula1307
4. máj 2012

no tak tortove oblatky..to by nenapadlo super 😀

bambula1307
4. máj 2012

@eliska22 no tak tortove oblatky..to by nenapadlo super 😀 😀 som ti to zabudla adresovat 😎

aduskatt
4. máj 2012

dievcence, na kolko materialu asi vystaci perletovy sprej? bude stacit jeden na dvojposchodovu tortu?

dajna11
4. máj 2012

@mailli ja to tvrdím od začiatku,že toto nieje o zárobku,ale o tom,že človek sa v tom najde,vyžíva a baví ho to 😀

bambula1307
4. máj 2012

@adul67 krasne didky , mne sa paci ten odtien co si urobila. Aj moj mm chce sviatku taku didikatu 🙂 s pribinak kremom 😀 😀

dajna11
4. máj 2012

@ajka82 no asi tam aj ja šupnem nejakú,možno tuto....kašlať na pravidlá,videla som tam torty čo som videla na Fb i tak 😀

bambula1307
4. máj 2012

@dajna11 mas pravdu,ale zase za 10e sa ti neoplati ruky spinit, trosku sa treba aj ocenit, ale s tym mame asi vsetky problem, zvlast, ked sa niekto tvari, ze 3kg torta za 30e je draha a chcu za kazdu cenu malicku a do marcipanky..ze 1kg 😀 😀

larah
4. máj 2012

@bambula1307 ludia nemaju predstavu o váhe a velkosti, mna pytala, že 2 kilá ,no urobila som jej 3,5 a potom povedala ,že každému sa ušlo 😅

bambula1307
4. máj 2012

@larah no ved toto 😠 odomna chcu na oslavu 2kg a stale ze kolko to bude stat..ani neviem aku presne chcu..plnku a ozdobu..a hned o cene. tak vravim ze si cenu ratam pri kazdej torte zvlast..potom podla materialu a cca 15 e za pracu 😎

csina
4. máj 2012

@lamps 😕 burizónová hmota?? to mi prosím trošku bližšie špecifikuj... 😅

janula.h
4. máj 2012

@dadka212 masochistka 😝
@dajna11 krásna ja by som skúsila 😉

larah
4. máj 2012

@bambula1307 tá moja bola pre rodinu,preto som v klude robila vačšiu, že však len za material, no doteraz som žiadne éčko nevidela 😠 ,rátam ,že v blízkej dobe bude chciet dalšiu, tak budem na nu pýtat pekne popredu šak ten materiál mi na strome nerastie ,juj musím sa vyžalovat ☹

aduskatt
4. máj 2012

@bambula1307
@larah
@dajna11 .ja mam prvu skusenost, ze som kamoske slubila len za material....robila som dve torty, material vysiel 20 a ona mi uplne v pohode strcila 35 eur, ze aj robota a vsimne🙂a torty sa ohromne pacili🙂......akurat teraz mam dilemu, kolko pytat za dvojposchodovu svadobku, lebo baba si chce dat domace vajicka.len dufam, ze ked jej poviem okolo 50 eur, tak ma neposle niekam🙂..ak sa teda zmestime do 6 kg, co este neviem🙂

aduskatt
4. máj 2012

@larah no ved to...........ze nerastie🙂 a vyzaluj, sak na to sme tu🙂

irriss
4. máj 2012

@aduskatt
ahojky, Adi! 🙂
Hlavne si v tom udelej s ni jasno predem😉 Uz jsem cetla i problem o nezaplaceni ☹ 😠