Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
7. máj 2012

@vecernicci krásny potvorák 😉

lubi22
7. máj 2012

@vlada111 - dakujem 😵 Tu jednu upeciem na oslavu v BB s detickami - syncekovymi kamaratmi, aby sa mu to ratalo - od maminky, zvysne 2-3 objednavame vzdy v Novej Bani v cukrarni, pecu krasne a velmi chutne torty, len vzdy je to o drzku s prepravou do Trnavy, ale zatial sme to vzdy nejako zmakli. Tesim sa na Tvoje dalsie tortičky 😵

A poradi mi niekto s tou cokoladou prosim? Z akej cokolady robite tie boky a ozdoby na cokoladove torty? Dakujem 🙂

mamina1978
7. máj 2012

@vecernicci jej a teraz som nasla este jedneho zapatroseneho,medzi mojimi kvetinovymi, a ten sa podoba na tvojho..... 😉 Ale ty uz mas asi tvojho odovzdaneho..... 😕

aduskatt
7. máj 2012

zasa tu pribudol kopec nadhernych vytvorov🙂)u mna sa teraz doma jeden vytvara🙂)) len este vopbec neviem, co z toho bude🙂.ale chcela som vyskusat krem🙂
dievcence, bozskeeee......do klasickeho Pribinackoveho som zamiesala nastruhane gastanove pyre...no,nebicko v papulke🙂

dm1
7. máj 2012

@lubi22 ja pouzivam na cokotorty tu coko z lidla 200g a 52%. Riedim ju cerou este

dm1
7. máj 2012

@vlada111 ozaj som sa chcela opytat na ten stencisl uz ho mas doma? aky je? a co skolenie na kvietky uz si ho mala?

ajka82
7. máj 2012

@peroli vsak to ze nemam nic a 7 rokov je podla mna taky zlom, jej otec(mm znamy) nic nepovedal, len ze to ma byt chutne a vkusne, on s dcerami ale nebyva, sa rozviedol a baby byvaju s mamou, ale ked ich bude mat cez vikend chce pre mladu tortu.... tak isto som dostala zadanie, ze chutne a vkusne k narodeninam pre 79 rocnu pani, co som nedavno davala foto(biela so zltou laliou a par kvietkov na drotichoch s listami)...to bolo tiez z jeho strany 😅
jeeejda, tie opice s bananmi su perfektne 🙂

miciatko
7. máj 2012

@vecernicci dino je uzasny

aduskatt
7. máj 2012

babenky, myslite, ze je nutne davat na sparatko mysaciu hlavu a tak zapichnut na tortu, alebo mozem aj priamo?.Ta mysacia hlavicka bude mat velkost nejakch mozno 5-6 cm

lussy23
7. máj 2012

@mamina1978 ten je zlatý

mamina1978
7. máj 2012

@lussy23 Jej.... ale to nie je moj vytvor, len inspiracia z internetu 🙂

abriela
7. máj 2012

@anibas odkaz je neznefunkčný - ten londoncake.com.-.....

lussy23
7. máj 2012

@lubi22 mňam🙂
@bzucinka2 krásane tortičky
@vecernicci krásnučké torty

lussy23
7. máj 2012

@vlada111 tortička je krásna

lubi22
7. máj 2012

@dm1 - dakujem krasne za tip. A ked z nej potrebujes ozdoby, tak ju lejes na papier na pecenie a potom pekne stuhne?

@ajka82 - ked nevies, ake ma zaujmy, asi kvietky su najistejsie, alebo potom nejake maciatko, steniatko.

mamina1978
7. máj 2012

@ajka82 Ja by som 7 rocnemu dievcatku isto urobila barbie, uz je totiz velka na kacicky, lienky a ine zvieratka ale este moc mala na hannah montana & co
Myslim , ze barbinou nemozes nic pokazit 😉 🙂 🙂 🙂 ved ktore dievcatko nema za vzor princeznicky😉

vlada111
7. máj 2012

@dm1 Dani ten stencils ešte nie je a dnes som sa tiež bola na to pýtať a mala pani zavreté. Už ma prechádza trpezlivosť 😠
Kurz bol super, bude aj druhý, chcela som ísť, ale idú aj iné baby čo ešte neboli a bojím sa, že budú chcieť to isté vidieť. Robili sme orchideu, konečne som prekonala strach a ide to. Už som si aj kúpila vykrajovačky na ňu. Hodím sem foto, nemám ju ešte odfotenú. Ukazovala nám rôzne finty, už viem konečne akú hmotu si kúpim na kvietky. Mala jednu super kosticu, mali ju aj na Prime, takú čiernu s ryhami. Chcela by som aj jedny s silikónové odláčačky, ale u nás ich nedostať, tak musím skúsiť cez Anglicko. Majú ich v Amerike.

eliska22
7. máj 2012

@vlada111 krásna prácička ako vždy precízna 😵 vždy sa teším na tvoj výtvor 😉

mizulienka
7. máj 2012

baby mate nejaky tip na krstinovu tortu pre 2,5 rocneho chlapceka? mozem aj klasika normalnu s babom? mne to pride take cudne, ze taky velky chlapcek 😉 u nas sa krstia 2 tyzdnove mimina 😕 😉

mamina1978
7. máj 2012

@mizulienka presne na toto som narazila minuly tyzden na tej nem. stranke. Tam bola krstinova pre väcsieho chlapceka. A taka........ Kuk.... 😉
Ku krstinam - zur Taufe 🙂

dm1
7. máj 2012

@lubi22 neviem ake ozdoby myslis. Ak rozne take striekane tak na to je lepsia cista coko nie riedena. Na ruze a tak pouzivam cokohmotu

dm1
7. máj 2012

@vlada111 tak super ze stretko splnilo ocakavania 😵 . Ked budes objednavat z toho anglicka hod do placu link pokukam ci by som sa nepridala 😉 . A ten stencils vam teda uz pekne dlho nosi 😖

vlada111
7. máj 2012

@dm1 Dani skúsim priamo z tej Ameriky. Neviem aké je tam poštovné. Pozriem to a možno by sa k nám pridali i ďalšie kočky a vyšlo by to dobre. Keby som do kelu vedela. Mne išiel nedávno balík z Ameriky cez kamošku, ale to už je pasé.

dm1
7. máj 2012

@vlada111 no ved to ked nas bude viac tak postovne by malo byt lepsie. aj ked od urcitej hodnoty uz sa zase plati clo 😒 . Ja som akurat pozerala na strankach galanterii krajky a tak ma napadlo ze ci nemozem aj taketo zaliat tym kukoprenom a urobit si formu na krajku 😕. No isto to skkusim. Uz beham a snorim po byte co budem zalievat 😀

dm1
7. máj 2012

baby kuk a objednajte si vzorku polevy zdrarma 😉 http://www.tortyodmamy.sk/vyskusajte-novu-polev...

lubi22
7. máj 2012
mima1311
7. máj 2012

@anibas toto mi nejde zobrazit , asi uz je neplatna 😢

lusil2005
7. máj 2012

@dm1 viete ze so mnou mozete pri objednavani vzdy pocitat!!!! 😀 len Danulik prosim ta, ked to bude aktualne, pisla by si mi na FB? lebo tuto to niekedy vobec nestiham docitavat 😢

zanet2009
7. máj 2012

Ahojky, mohla bych Vás poprosit o recept na pribiňáčkový krém a krém z mascarpone?
Jsem u rodičů a chci napéct mamině dort k 50.narozeninám a recepty jsem si zapomněla doma.
Předem moc děkuji.