Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
7. máj 2012

@zanet2009 pribinacikovy krem - vyslahat 2 slahacky, pridat 500g makkeho tvarohu, dve lyzice praskoveho cukru a 1-1,5 vanilkoveho creme ole.

mascarpone - 2 slahacky, 2 biele cokolady - urobit parizsku slahacku. dat do chladnicky. na druhy den pridat dva ztuzovace slahacky, vyslahat, zaslahat jedno alebo dve mascarpone, podla toho ake to chces mat sladke. 🙂

zanet2009
7. máj 2012

@lusil2005 moc děkuji 😉

ianitka
7. máj 2012

baby, sorry, ze Vam tu leziem, ale akosi neplanovane robim malu, jednoduchu tortu a potrebovala by som rychlo recept na nejaky krem - plnku - karamelovy, kavovy, tvarohovy, mozno cokoladovy
aktualne mam ,doma totiz tvaroh, karamelove salko, heru, slahacku, pudingy, tak nieco z toho, alebo nieco ine jednoduche a najma rychle

jakelina
7. máj 2012

@ianitka ušlehat máslo a do toho zašlehat karamelové Salko a máš hotovo.

ianitka
7. máj 2012

@jakelina dikes... idem kuk ci mam maslo a ked nie, mozem aj s Herou?

mia1111
7. máj 2012

@vlada111 - že "len jedna sem tam" - chceš dostať? 😀 . Tvoje torty sú nádherné všetky do jednej, ja musím tvoj album kukať takmer každý deň 😵 😵 😵 . Moja zlatá, keď budeš niečo objednávať, daj potom echo, možno by som sa aj ja pridala 😉 .

lusil2005
7. máj 2012

@ianitka ja by som heru urcite nedavala. tvaroh mas makky? ci hrudkovity?

anibas
7. máj 2012

@mima1311 daj si len londoncake.com to im stále robí takto a ja na to zabudnem 😉 😉

ianitka
7. máj 2012

@lusil2005
hrudkovity 😒

abriela
7. máj 2012

@ianitka puding, tvaroh, maslo (ci hera)
http://www.tortyodmamy.sk/content/svieza-tvaroh...
Viac napadou, ale ta od judit je overena 😉

ianitka
7. máj 2012

@abriela dik, idem uspat vrestadlo a potom nieco vykuzlim, snad

jakelina
7. máj 2012

@ianitka já ty tuky jako Hera atd. cítím ve všem a nehledě na to, že to není zrovna zdravé, tak bych nedala. Já ani nedělám krémy, kam jde ztužený tuk, je to ucpávač cév a když si to představím jak to vypadá, tak se mi z toho zvedá žaludek 😝 😝 😀 Ale určitě se to jednou za čas sníst dá. 😀

peroli
7. máj 2012

@ajka82 tady máš další tipy.. 😉 (i když možná už spíš jen na barevné kombinace.. 😉 )
jestli to má být něco "vkusnýho" (to je teda rada 😅 😝 ) tak bych asi udělala něco neutrálního, proužky, kolečka, puntíky apod.. a nejspíš i v nějaké neutrální kombinaci barev.. zelinkavá s fialkovou, tyrkysová s třeba růžovou (nebo oranžovou jak bylo před tím u té sovičkové dorty), žlutá s bílou.. apod.. asi bych se vyvarovala jen vyloženě "žůžové" jak někdy říká moje dcera 😀 😀
-třeba se mi líbí ta první jen bych jednu barvu vyměnila za jinou.. víc holčičí (fialkovou, růžovou, žlutou, meruňkovou..)
-barevně se mi jinak líbí třeba ta druhá.. 😉
...atd.. 😉

daducha
7. máj 2012

@peroli tie tvoje inspiracie ma raz zabiju 😀 😀 ,joj hned by som tu poslednu robila ,az mi sliny tecu 😀 .Len uvazujem, co to môze byt za modru farbu,pochybujem za z Wiltonky toto urobim 😠 .Mohla by to byt teoreticky Sugarflair baby blue,len uz ju dlho neviem zohnat 😠 .Alebo modra so sivou ,co myslite ?

daducha
7. máj 2012

@vlada111 ja z tvojich viac 😀 😀 .Ale teraz ak to nie je tajomstvo, preco nepecies aj na objednavky ? Myslim, ze by si prevalcovala vsetkych v okoli 😉 😉 😉

daducha
7. máj 2012

@janula.h vystuzovala som iba spodne poschodie,kartonik a 4 slamky,vrchne som riskla a nevystuzila a v pohode

A dakujem babulky za vsetky pochvaly 😵 😵 😵 .

A chcem sa s Vami podelit o radost a prekvapenie,dnes mi pisala Kamila z TOM, ze ta svadobna by mala byt uverejnena v casopise tak sa tu teraz usmievam a tesim, tesim.Este ze ja mam takych zakaznikov co nechcu iba klasiku a posielaju obrazky co sa aj mne pacia 😉

peroli
7. máj 2012

@ajka82 kruciš... mi to vypadlo.. jsem to omylem odeslala místo abych přidala další.. 😅
tady z těchletěch se mi asi nejvíc líbí u té 3-poschoďové s těma ptáčkama to vrchní patro nebo pak ten nakousnutej ledňák.. 😉

peroli
7. máj 2012

@daducha ježíš jen to nééééé 😀 😀 jak uvidíš někde víc dort po kopě tak to radši rovnou přeskakuj 😀 😀

vecernicci
7. máj 2012

@mamina1978 děkuji za radu, te sr..ik je fakt pěknej 😀 😀 😀

a jinak moooooc děkuji za like, strašně moc to potěší 😵 😵

daducha
7. máj 2012

@peroli no nehovorim, uz zase nieco na infarkt 😀 😀 😀 .
Ozaj, ked uz ich mas tolko ulozenych, nemas tam prosim nieco netradicne na 1 .sv.prijimanie ? Mam robit dve a nechcu nastastie ziadne kalichy a pod.,jedna ma byt s anjelikom, druha iba s krizikom na hornom poschodi.Uz mam nieco v hlave,len to este nemam celkom ujasnene. Dakujeeeem

ajka82
7. máj 2012

@peroli dakujem, isto cosi uz vyberiem...uz mam aj nejaku taku prestavu co by mohlo byt 🙂

vecernicci
7. máj 2012

@mamina1978 jééé ty máš uloženou moji barbínu jako inspiraci 😵 😵 tak to mě hřeje u srdíčka 😉

dadka212
7. máj 2012

@pristela tetááá zachráň ma...aký recept robíš na dobošku??? kamoške chce tak musím skúsiť 🙂 ďakujééém

jakelina
7. máj 2012

@daducha to ti moc přeju, budeš slavná 😉 😀

peroli
7. máj 2012

@daducha mám spoustu fotek neroztříděných, neuklizených a zrovna tyhlety patří mezi ně (přitom vím že jich pár mám) ale zkusím jich někde aspoň pár vyhrabat... 😉 aspoň letem světem to prolítnout.. 😉

peroli
7. máj 2012

@daducha to musíš teda buď rozdejchat (nádech, výdech, nádech, výdech...) nebo rozchodit (levá, pravá, levá, pravá...) 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
7. máj 2012

@dadka212 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 ale plnku davam coko nad parou 😉

baby uz sa citim blbo babe som odmietla jednu pipikovu tortu a ted mi zas dala inu objednavku ze coko bombu aj dnu coko plnka, coko korpus a potah cokolada , a ja ze v tomto pocasi uz coko nerobim, ze sa to prosto neda ☹ pak ze ona byva blízo to prevezie 😀 byva 20-30minut odo mna autom 😝 tak ja teda ze jej to vezmem, vsak ja ozdobím normal a ked im to vsetko v aute padne uz moje chaby nebude kedze som ju upozornila a ona pak este píse, ze vsak to len taku malu bez roboty do 2kg 😀 😀 😀 😀 😀 no a ja vcul nahrata , bo uz mi je blbe stale odmietat 🙄

peroli
7. máj 2012

@daducha tu barvu baby blue jsem našla hned v několika českých net-shopech 😅 😉

pristela
7. máj 2012

@daducha jeej parada, gratulíííren !!!!! mne sa tiez ta tvoja netradička moooc pacila, celkovo sa mi pacia take happy tortošky 😉 😉

peroli
7. máj 2012

@pristela tak trošku jsem zaregistrovala už minule že jste tu řešili ty váhy.. že ta okolo 2kg je trochu problém (jestli jsem to dobře pochopila...).. tak jsem si schválně tu poslední zvážila (tu s nápisem LUKY MÁ 1) a buch... rovný 2 kila.. 😀 😀 mě evidentně 2 kila problém nedělají 😀 😀 😀 😀