Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
9. máj 2012

holky blbej dotaz, pudrový barvy se daj rozpouštět v jakymkoli alkohol. nápoji, třeba vodce nebo jen v čistym alkoholu?

mishulle
9. máj 2012

jinak jsem poprvé dělalaa glukozu a zvládla jsem to

aduskatt
9. máj 2012

@mishulle v akomkolvek

dm1
9. máj 2012

@pristela nie este je jedna velka a ta ma trosku vacsi otvor kamoska zdravotna sestricka mi ich ukazovala ma mi doniest tu velku lebo mala len jednu a tu potrebovala

dm1
9. máj 2012

@daducha podla mna isto notebook na niecom polozeny vyzera to prirodzenejsie ako ked je akoze spodok notasa samotna torta

abriela
9. máj 2012

BABY, znovu idem pre radu. Ake velke ste robili AUTA??? 😨 Chystam sa na Audi Q5, chcem piect v okruhlej forme - zostava to len doma, ale neviem ake velke ho spravit. 😒

jakelina
9. máj 2012

@abriela já jsem dělala tři, jedno 3,5 kilo a dvě pětikilové a vždycky jsem pekla pláty a sestavovala a řezala.

xxx.klarka
9. máj 2012

zdravím,

potřebuji radu. Teprve s dortíky začínám, koupila jsem si písmenka groovy a nějak se mi s nima nedaří pracovat. Nejdou mi vytlačit i když si je vysypu moučkovým cukrem ☹ Používám hmotu k2. Poradíte mi?

Zde foto nějákým mýt patvarů :D

bambula1307
9. máj 2012

@dm1 tak pre klud duse je to asi lepsie 😉

abriela
9. máj 2012

@jakelina a v akom velkom plechu si piekla. O vahu mi ani nejde, robim to pre draheho - cize pre 2 dvoch ludi

reruna
9. máj 2012

@xxx.klarka já dělám písmenka přes folii nebo mikrotenový sáček - vyválím kousíček hmoty opravdu hoooooodně na tenko, nechám půl hodiny zaschnout, vložím doprostřed sáčku a shora přiložím šablonu na písmenko - pojezdím po podložce a pak opatrně rozložím ten sáček a sloupnu....

lussy23
9. máj 2012

@vecernicci krásne venčeky. @katulkaaaaaa aká je krásnučká @peroli krásne tortičky @mates22 krásnučké tortičky @xxx.klarka peknučké dielka @lucka_o paradné dielka @mia1111 my sme sem tam robili otvorenú knihu. Upiekl isme jeden obdlžnik veľký . Rozrezali sme ho na štyri časti. Jednu sme nakrajali na pásiky a tie sme priložili na krém. Jeden pásik sme položili do stredu a na to tenký plát.

lucy222
9. máj 2012

Ahojda,
Cekam mne prvni dortik na prani. Na vrchni stranu budu davat jedly papir - nejake rady,tipu prosim?
Dekuji.

xxx.klarka
9. máj 2012

@reruna děkuji za radu, určitě zkusím. 🙂

dm1
9. máj 2012

@lifinka ja som robila tak ze ta noha hribika bola klasika torta upecena vo forme mensiej a zrezana dole aj hore a co som zrezala som pouzila na puncovinu a to obl klobucik ktory bol samostatne obaleny a polozeny na to

dm1
9. máj 2012

@xxx.klarka vyvalaj si hmotu na tenko a nechaj trosku obschnut kedze K2 je maksia. Ked obschne tak to pojde ovela lahsie. tato grovy abeceda je ovela lepsia ako tie bze vyhadzovaca tu ani sacok nepouzivam iba ked ozaj nahlim a mam maksiu hmotu

jakelina
9. máj 2012

@abriela plechy mám různé, takové ty standartní obdelníky jsem pekla čtyři nebo tři podle velikosti auta a na každý z 5 vajec.

vlada111
9. máj 2012

@pristela tak to sa už neviem dočkať ako to dáš krásne dokopy, super 😉

abriela
9. máj 2012

@jakelina dakujem za odpoved. Uz peciem, lebo tortu robim na piatok

lucava
9. máj 2012

viete mi poradiť kde by som zohnala figurku minnie na tortu??

pristela
9. máj 2012

@vlada111 ja som zabudla, este tam ma byt žralok 😀 😀 😀 😀 , budem ju niest na Bojnicky zámok, som strasne zvedava ake to bude dnu, bude ich vela takze nebudu v zlatej sale ale niekde inde, to bude romantikuuus 😀 som sa smiala bo maju temu svadky juzna afrika ci aka to uz je a na bojnickom zamku 😝 s tymi starozitnými historickymi vecmi 😀 😀 😀

dm1
9. máj 2012

@pristela sak sa presunu do ZOO medzi zirafy a budu mat juznu afriku ako vysitu 😀 . No veru tesim sa co vykuzlis. A co ta lanovka ta tam nebude?

aduskatt
9. máj 2012

babulky, idem prvykrat robit ozdoby z MMF(doteraz som pouzivala SF).....co mam od toho MMF ocakavat?....uschnu tie ozdoby, alebo budu stale take zuvackove?a asi treba zakazdym podsypavat, ze?.......kks, uz som raz hovorila, ze MMF nikdy a zasa je to tu 😝 😀

pristela
9. máj 2012

@dm1 som zabudla na lanoffffku ?? 😕 😀 😀 jasne, že aj lanovka, nevesta , že aa tak lanovka nemusi teda byt, ale ja ju tam vymyslela 😅 tak bude , oni sa tusin zasnubovali niekde na lanovky ci co, a naj bolo ze holka strasne chcela tradicku poschodacku bielu ☹ no bude aj biela ale aj tie prkotinky, no sama som zvedava, este mi posle receptos na ten mrkvovy kolac , vraj je fantastickyyy, tak skusim

dm1
9. máj 2012

@aduskatt MMF schne velmi rychlo to sa nemusis bat. Ja uz ani nejako nepodsypavam veru extra len ked sa ozaj lepi tak poprasim malo solamylom. skor si potieram ruky cerou ked robim postavicky alebo nieco take aby boli krasne hladke

lifinka
9. máj 2012

@mamina1978
@mishulle

děkujíííí

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 takze olejovymi rukami a mozem vyrabat ruzicky.a potom tie nabojnice🙂.ona to myslela vazne🙂