Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
13. máj 2012

@daducha dakujem dadus! 😅 ja ked ju teraz takto vidim na foto, veeela veci by som na nej zmenila 🤐 ale tak - uz sa neda 😀

peroli
13. máj 2012

@mia1111 to je podle mě stojánek na svíčku na věnce.. 😉

mia1111
13. máj 2012

@peroli - aj mne sa to zdalo, len sa mi tá "ihla" zdala nejaká dlhá, som videla vždy asi len také kratučké 😀 . Dík za radu 😉

mia1111
13. máj 2012

@peroli - na SK posiela rýchlo t-fornax,mávajú aj kilové WI , v ČR fakt netuším 😅

peroli
13. máj 2012

@mia1111 já jsem třeba hodně spokojená s lilií e-shopem ale oni nemají tu abecedu groovy.. ☹

jakelina
13. máj 2012

@peroli
http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/5-1...
Já jsem kupovala tady v tom obchůdku a přišlo mi to rychle, ale má tam jenom pár abeced. Já tu co sháníš nemám, tak nevím ani jak vypadá. ☹
Podívej se tam.

peroli
13. máj 2012

@jakelina ty písmenka má na dortíku @mizulienka na str.2868 😉

dadka212
13. máj 2012

ahojte aj ja pridávam svoje víkendové 🙂

lifinka
13. máj 2012

@eliska22 nádherné dorty a ty barevný růže dobrý nápad.-)

lifinka
13. máj 2012

@dadka212 jejda tolik růžiček, táké krása,

no všechny máte nádherné dortíky 😵

mariann2
13. máj 2012

a moja posledná tohtotýždňová

simasa
13. máj 2012

... a dalsia PSP a slana.

aduskatt
13. máj 2012

@mamina1978 tak idem zhanat veeeeelky pripinacik🙂

pipka
13. máj 2012

babulky POMOOOOC 😲 😅
potrebujem nejake tipy na torticku v tvare rytierskeho stitu 😕 😕 😕 😅
a nejakeho rytiera, figurku k nemu...ale to by chcelo asi fotopostup...sak to ja nemam ponatia ako to spravit 😝

neviete? 😝
dakujeeeeem 😉

aduskatt
13. máj 2012

@mamina1978 krasne labutky a zaujimave videjko, dakujem....no, ja som tie moje krasavice uplacala iba rucickami, bez akehokolvek naradia........tak tak to aj vyzeralo🙂......a este stale plavaju po torte🙂

pristela
13. máj 2012

@lusil2005 do auta???? na otocnej? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj si im povedala ze sa točí ??? 😀 ja umrem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si viem preddstavit ako soferuje chlap pozre do spetneho a tam sa mu toci torta ako na kolotoci 😀
este mi tetuska povedz aky priemer mala spodna, snad si to uz nepisala bo som este necitala 😕 😕 😕 ale budem ta viac luuuubit ak napises 😵 😵 😵 😵

mamina1978
13. máj 2012

@pipka urcite ti poradi @mizulienka ......... robila jeden krasny stit a postavicku k tomu 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
13. máj 2012

dievcence, moja nocna otazka asi zanikla, tak skusim zopakovat🙂))stvorec 30x30 14 vajec a 22x22 cm 8 vajec, korpus bude kakovy piskot......myslite, ze to bude dost?

pipka
13. máj 2012

@mamina1978 jeeej dakujem, musim teda ju oslovit 😉
@mizulienka prosiim mas niekde ulozene foto stitu rytierskeho a rytiera? moooc by si mi pomohla, dakujeeem 😉

gumkacka1
13. máj 2012

ahojte babulky, pridavam moje posledne torticky, asi na dlho posledne, lebo sa uz od pondelka vraciam do prace a uz asi nebudem mat na pecenie cas. uz mi je teraz smutno ☹

jakelina
13. máj 2012

@aduskatt to záleží od receptu, každý korpus je vysoký jinak

aduskatt
13. máj 2012

@jakelina to mi je jasne, ale tak zasa je jasne, ze keby som napisala, ze na 30x30 7 vajec, tak ocividne to nestaci, preto som len prosila o odhad, ze ci by mohlo byt 14 na 30x30 dost, teda ci ten korpus nebude skor ako placka🙂))ma to byt piskotove🙂

aduskatt
13. máj 2012

@mizulienka paradny rytier🙂.teda stit

mariann2
13. máj 2012

@simasa ako si prosím ťa dosiahla, aby ti ten syr v ruličkách po okrajoch držal počas obkladania, kým si ho nakoniec previazala? inak nádherná slaná torta

pipka
13. máj 2012

@mizulienka ten je perfektnyyy 😉 a naaahodou nemas na toho rytiera nejaky postup ? 😕 😉

artepf
13. máj 2012

@zdenallicka
@jakelina
@vecernicci
holky moc díky, kik tady zrovna máme, tam jsem ještě balící papíry nezkoumala 😀
a taky dík za odkaz na tu burizonovou hmotu, určitě ji vyzkouším, jo a nemáte prosím ještě některá uložený recept na ten korpus red velvet a nezkoušely jste ho už? Je to opravdu "červený samet" 😀 ?

artepf
13. máj 2012

jinak se nemůžu vynadívat na ty krásné dorty zase, co sem všechny dáváte, nestíhám si je ukládat do inspirací, opravdu jenom díky tady té diskuzi jsem vychytala hodně věcí, moc díky všem, co sem dáváte užitečné rady 😵. Zakázky se mi začínají množit, což mě ještě nedávno ani nenapadlo, že by po mě mohl někdo chtít upéct dort 😀 . A to mě v blízké době čekají i dva hlavní svatební 😝 .

pristela
13. máj 2012

@mizulienka ach vidím mojho milééého 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
13. máj 2012