Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 🙂)tiez sa mi tak zda🙂

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 len este je otazka, do ktorych koncin Slovenska zavitas🙂

mamina1978
15. máj 2012

@aduskatt Kamenom k nam dohodis ..... 😉 som Bratislavcanka 😉 Do Trnavy som chodievala predtym, ved je to len par km 😉
KUK pre zaujimavost 🙂
http://www.kolko-km-je.ubytovaniesr.sk/

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 aj ja som bratislavcanka, v tt byvam len 10 rokov

mamina1978
15. máj 2012

@aduskatt Este povedz , ze si Petrzalcanka............................. 😉

simasa
15. máj 2012

@dada2007 Nie, to uz neprekrajujem.

@zdenallicka ja by som tiez dala ribezlovu.

simasa
15. máj 2012

@pristela Mrzi ma ta torta, lebo to bol ozaj skvost. A na mieste nevesty, by som to dala tomu zariadeniu (kde sa svadba konala) k nahrade.

meggle1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 no, som, rodicia a brat tam stale byvaju🙂

mamina1978
15. máj 2012

@aduskatt ......a volala si sa Adriana Hla........

iwulka23
15. máj 2012
ajka82
15. máj 2012

@pristela ☹ mna by asi vystrelo, keby sa "mojej" torte nieco take stane, by som personalu vycistila zaludok a nevesta nech si pyta nahradu 😔
@zdenallicka ku kavovemu ziadnu , ale ak by si ju pytali tak marhulovu

lola77
15. máj 2012

Baby prosím vás, poraďte mi, kde zoženiem postavičky rodinky Simpson /či už z marcipánu alebo z cukru/? Potrebujem ich na tortu pre moje krsniatko ☹

ajka82
15. máj 2012

@abriela kde ty chodis na take ceny? akoze je pravda, ze mne sa teraz zadarilo a za 30 eur mam doma jednu silikonovu babovkovu formu, tri okruhle formy tortove, ozdobny valcek na marcipan, dve sady list (jedna na krajky, jedna na ozdobne ornamenty) a pat sad vypichovacov po 3ks balene 😵

ajka82
15. máj 2012

@lola77 akoze tu som nieco nasla http://www.megi.sk/megi/9-MAME-NA-PREDAJNI ale to ti aj ja asi lepsie urobim a poslem postou 😅

ajka82
15. máj 2012

@lola77 neviem odkial presne si, ale zvyknu mat niekedy take figurky aj v predajnach darcekovych s cokoladou, alebo v cukrarnach...len treba natrafit 😉

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 Nie🙂)kde v Petrzke si byvala?

mizulienka
16. máj 2012

@aduskatt @mamina1978 s napatim som sledovala, co sa z toho vyvynie 😉
inac baby sviecku na PSP z coho robite? cisto z hmoty? to bude dost tazke, ze? citala som aj z kokosovej tycinky, to mi pride dost kratke? mate nejaky iny tip?
viem, zeby to islo aj z burizonovej hmoty, ale nemam doma cukriky a som chora a deti tiez, takze z domu sa nepohnem 😒

aduskatt
16. máj 2012
mates22
16. máj 2012

@zdenallicka žádnou, ale když už, co třeba višňovou nebo třešňovou

miciatko
16. máj 2012

joj baby musim sa postazovat, vcera som zobrala tu druhu tortu ze sak nieje nic zlozite ,spravim a dnes ku tomu taky mail co a ako mam urobit a ako presne si to predstavuje, no mam sto chuti zavolat a zrusit to

eliska22
16. máj 2012

@mizulienka ja som sviečku robila čisto z MMF, ale moc nepretŕčala cez tortu a bola dlhá cca 20 cm a torta mala priemer 24 cm 😉

mizulienka
16. máj 2012

@eliska22 dakujem, ved ja tiez iba taku mensiu si predstavujem, lebo chcu na torte okrem toho este aj kalich,knizku, kvety 😉 kde to vsetko popcham netusim 😕 skoda, ja by som ju urobila jednoduchsiu, ale ked si nedali povedat 😕

eliska22
16. máj 2012

@jakelina no už mám taký nápad, že tomu chlapcovi urobím štvorkolku a mamine nejakú peknú kvetinku, skúsim asi pivonku, len ma máta ako to predeliť,aby to aj vyzeralo 😝 a farebne som rozmýšľala, že torta by mohla byť zelenkavá, pivonka ružová a tá štvorkolka neviem ešte 😝

eliska22
16. máj 2012

@mizulienka to mám aj ja najradšej také objednávky, chcú tam všetko a potom zahlásia, že tak do 2,5 kg 😠
mne sa tiež nepáčia prepchaté torty, mám rada jednoduchosť 😉

miciatko
16. máj 2012

@pristela tak to by ma porazilo , hentak dokatuju taky skvost, hlavne to mohla byt pre teba nadherna prezentacia , skoda ze my doma torty opatrujeme a niekedy ked pre nu pridu , drbnu bars kde do kufra akoby to bolo z betonu

miciatko
16. máj 2012

@mizulienka aj ja mam tortu na psp, na buduci tyzden a ma byt velkosti plechu, tak sa tesim. . .

mizulienka
16. máj 2012

@mima1311 eej super, trubicku mam, aj som si myslela, zeby to mohlo byt, len sa mi zdala tenka, ale super napad, dakujemkrasne.