Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucka_o
16. máj 2012

@abriela ja odkedy peciem ani torty nejem 🙂 a predtym som sa ich nevedela dojest, kedze som velmi vyberava na chute 🙂 mne chuti napr. len K 2 inu potahovku nezjem 🙂 tak vela dobrych napadov a vela prilezitosti prajem 🙂

jakelina
16. máj 2012

@mizulienka taky peču na 150 😉

dm1
16. máj 2012

@aduskatt no ved to je jasne vsetky sme taky samouci internetovi 😀 . Ja som teraz zvedava ako sa popasujem s tymi silikonovymi zilkovacmi tesim sa na ne 😵

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 mne vcera prisli kostice a pozeram na ne ako puk🙂)))akurat viem, na co je ta s gulickou na konci🙂)ostatne budem musiet nejak asi vyskusat

ajka82
16. máj 2012

@abriela sak to uz som si vsimla, presne tieto rozdiely v cenach 😠
kedze som 2 tyzdne bola u mojich rodicov, striehla som na vsetkych moznych aukciach a pozerala vsetky akcie roznych predajni 😅 doma by som na to cas nemala 😉

bzucinka2
16. máj 2012

@dm1 ja kupujem na www.natortu.sk a mam tam nastavenu uz zlavu 5% takze mi to vychadza 6,50 a zvyknem kupovat viac, tak to postovne je potom 2,5 ked tam nakupim aj hmotu, len ma stvu, lebo nemaju SF ☹ ale praskove farby aj gelovky maju potom v super cene, ked budes chciet a nemas tam zlavu, napis mi do IP a ja ti objednam na tvoju adresu 🙂

@abriela tak to mas supeer u nas nikto takto nepredava ☹
@mizulienka ja peciem vsetko na 150C

dm1
16. máj 2012

@aduskatt ake si si kupila?

aduskatt
16. máj 2012

@jakelina tak ta je krasna🙂) ja robim bielu so zltymi ruzami a zlatymi listkami a zlatymi nabojnicami🙂)

jakelina
16. máj 2012

@dm1 a jaké přesně máš??? Já bych tu astromelii chtěla taky a pořád je mi líto peněz. 😒

dm1
16. máj 2012

@bzucinka2 no len to by som musela ozaj vaic kupovat aby sa mi to oplatilo voci tomu obchodu co mam priamo tu. keby to postovne bolo aspon vyssie. sa mi paci teraz co som objednavala tak tam je postovne 1,59 eru to je celkom v pohode

dm1
16. máj 2012

@jakelina uz ju nemaju na stranke 😝 . Ale stala cela sada 7,20. je to nieco taketo tie nizsie aj listy ruze som take vzala celu sadu http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/552/Si...

dm1
16. máj 2012

@aduskatt zo spodu:

1. nozik klasika na rezanie hmoty, zilkovanie, naznacovanie ciar...
2. napr. na ustocka postaviciek
3. gulicka - stensovanie, druha strana napr. na rukav - otvor pre ruku
4. na take zahladzovanie spojov, tvarovanie ksichtikov a take modelovacky
5. ihla na drobne detaily
6. nepouzivam 😀 . Mne sa ta modra sada zda lepisa ako tato biela a su za rovnaku cenu tusim

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 ze velky diiiiiiiiiiiiik🙂)

jakelina
16. máj 2012

@dm1 je to drahé jak fras, ten břečťan za 29 euro 😲 😝 , ale bez toho žilkovače jsou ty listy takové divné. 😖

abriela
16. máj 2012

@lucka_o ja kym som nezacala piect tvrdila som ze torty su onicom. Cesto plnka, bleee. Mala som radsej zákusky. Odkedy peciem, viem, ze aj torty mozu byt dobre. Marcipan zo suseneho mlieka poznam - je to naj mnamka. Ja robim len MMF (aj coko MMF) a neskutocne nam to chuti. Kupela som uz aj susene mlieko, ze spravim mliecny marcipan, no zjedli sme ho ciste 😀.
@ajka82 na dobry nakup potrebujes cas, ja ho mam pretoze cez tyzden som sama a deticky zial nemame.
@bzucinka2 pozeram ze si z okresu Levice. To sa mi paci, co pises, aspon mam pre draheho dalsi argument preco zostat byvat na vychode 😀

dm1
16. máj 2012

@jakelina take drahe neee to je zbytocne ja som vsetko kupovala sady tak za 8 eciek maximalne. tie dole pozeraj

jakelina
16. máj 2012

@dm1 já jsem taky ještě tu kostici s těma zoubkama nikdy nepoužila, vůbec netuším na co to je. 😖

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 ja neviem porovnat, co je lepsie zatial, bnakupujem zivelne stylom toto by sa mi mohlo hodit🙂)))

jakelina
16. máj 2012

@dm1 dívala jsme se i dole, ale já po tom břečťanu toužím 😀 😀 😀

bzucinka2
16. máj 2012

@dm1 jasne , len aj ten obchod co tu mame, vyuzivam ked potrebujem len 1-2 veci, ked objednavam viac tak vyuzijem tu stranku 🙂

dm1
16. máj 2012

@jakelina 😀 tak si najdi niekde lacnesji hento by som ozaj nedala ufff

@aduskatt no ved to som aj ja tak kupovala zo zaciatku... teraz mam aj bielu sadu, aj modru aj zltu cinansku + vykrajovacie kolecko male radielko to je super! v tej modrej je aj mala gulicka, potom taka spachtlicka na zahladenie, aj taka muskicka na otlacanie na okraj torty co sa pouziva a tiez aj kostica ktorou robim stredy kvietkov

dm1
16. máj 2012

inak to prepinanie na ceskeho kona ma poriadne zacina rozculovat zakazdym ked mam upozornenie z ceskeho kona ma vyhodi a musim sa znova prihlasit na slovenskeho 😠

dm1
16. máj 2012

@bzucinka2 pockam na to vyuctovanie a ked ma neklepne tak potom sa ozvem a nieco objednam 🙂

aduskatt
16. máj 2012

@dm1 treba sa prihlasit aj na ceskeho a nebude ta vyhadzovat, len sa potom musis prepnut....proste des a hruza☹

irriss
16. máj 2012

Tak se hlasim tesne pred popravou..
cekaji mne narozeninove dorty pro moje dvojcatka - v patek 2, v nedeli 2 a pristi pondeli asi 3 ☹
(jeste na nektere nemam vymysleny design)

Mam potahovaci hmotu, ALE je uz desne teplo-hlasi skoro 30C na patek, deti maji v patek divadelni predstaveni..ve skole lednice neni..

Jak to vyresit? Co zvolit? kdy udelat korpus a jak veliky, aby si pochutnalo (ne pouze olizlo) 😉 50 deti? k tomu 4 uklizecky a 5 ucitelu???

Marcipanove zdobeni jsem se rozhodla , ze nedelam - mam strach, ze se mi roztece jako vloni, ... 😖 ☹ 😢
kdyz vypadal kralicek jak postreleny...

Myslela jsem neco takoveho:
http://www.tortypredeti.sk/lentilkova-torta-duha/
Mam nekolik zrejme stupidnich otazek...Stojim tu u vas jak pred maturitou ☹
Potrebovala bych radu, jestli takto kulaty a nebo muze byt i ctvercovy.. 😔 😔 😔 😔
a jestli udelat jednu vrstvu kremu nebo radeji dve...podotykam, ze nekdo z deti bude minipizzu..nesmi sladke..Dort ponesu okolo 13.te hodiny - pujdu asi 30 minut pesky..v tom horku se to zvladne?nebo se to roztece? a mam se zaridit jinak?
Plus minus kolik lentilek je treba?
plech ctverec je 35cm / 35cm
a nebo kulaty diametr je 35 cm

Dekuju za pomoc

aduskatt
16. máj 2012

@irriss no dievca, tych 30 stupnov ti zavidim🙂) ten zvysok uz nie az tak moc☹...v tom horku sa asi aj tie lentilky za pol hodku roztecu☹jedine skusit krabicu, polystyren a naplne do mrazaku a urobit si prenosnu chladnicku..ale to asi lepsie poradia baby, co uz torty transportovaLI. iNAK TA LENTILKOVA DUHOVA JE KRASNA🙂

irriss
16. máj 2012

@aduskatt
uz mam na ni minilentilky snad budou stacit...

ale vyrobit lednici na tak velky korpus ☹ to nezvladnu...a kdyz udelam mensi..kolik pro ten pocet deti/lidi??

dada2007
16. máj 2012

@irriss viem že kamošky z netu robili podla tohto receptu...a tuším tá, čo dala lentilky den pred oslavou, tak jej vybledli-krém pod nimi stiahol farbu..... a čo sa týka ostatných vecí-bez chladničky a prevoz-netuším.....možno keby si zoberieš taxík a tých 30minút skrátiš na 5? no...fakt neviem......
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=45864

aduskatt
16. máj 2012

@dada2007 ja som robila lentilkovu, bola cez noc v chladnicke a ostal na tych lentilkach taky zvlastny povlak, tak som este pred odovzdavanim natierala jemnucko tukom, aby som ich vylestila🙂
@irriss ja som na tu lentilkovu spotrebovala pol velkej krabicky, takze pocitam, ze ked chces robit taku obrovsku, tak minimalnee dve, ale kedze budes vyberat farby, tak by som asi pre istotu mala aj tri v zasobe, no, na dospelakov sa rata tak 150 -200 g na porciu, tak na deti by som mozno skusila tych 100 g