Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
16. máj 2012

@irriss Tak si vykroj z hmoty take srdiecka ako ma @mizulienka alebo inu formicku, ktoru mas 😉 , daj na sparatko a mas akoby lizatko, ci cukrik 😉

bambula1307
16. máj 2012

@irriss ja sa pridam ak mozem. 😉 pre 50 deticiek by som dala obdlznik z celeho plecha a teda dobre vysoky..aby sa kazdemu kusok uslo. Ja z plecha nakrajam 50 kuskov len ako doboska.,.cize moc velke nie..sla by som trosku do vysky..aby bolo dost, pre kazdeho ...aspon z 30 vajec.

jakelina
16. máj 2012

@irriss a ty kinder vajíčka se neroztečou??? Kdybys je tam dala až na místě, tak to by už nemusely ne??? To by byl dobrý nápad

irriss
16. máj 2012

@jakelina
kinder vajicka to jsou ty mini v pytlicku, zabalene single..jsou dost tvrde.. 😉

mates22
16. máj 2012

Holky, tak prej už by to NEMĚLO VYHAZOVAT z českýho koníka na slovenskýho a naopak, ale jen u nových příspěvků

aduskatt
16. máj 2012

no, dievcence, mladez je vydrezurovana, hadam sa na nich aj nieco nalepilo, idem sa sem k nam odreagovat🙂)

mizulienka
16. máj 2012

@mamina1978 vobec sa nenahnevam, som rada, ze ju mas ulozenu 😉

mizulienka
16. máj 2012

@irriss lizatka mozes urobit kludne aj z hmoty takeho slimaka, tu to je
http://bakemeacakecarly.blogspot.com/2011/03/lo...

mizulienka
16. máj 2012

@irriss mozes urobit na cely plech, potiahnut bielou hmotou a navrch male jahodky alebo male lienky 😉 alebomozno do stredu vacsiu jahodku/lienku a okolo toho male 😉
50 lienok alebo 50 jahod 😀

peroli
16. máj 2012

@mamina1978 a co dvojbarevnou? třeba něco jako tohle? 😉

aduskatt
16. máj 2012

@peroli tie su kraaaaaasne🙂

peroli
16. máj 2012

@aduskatt dala bych jich i víc ale díky novému systému se musím začít krotit.. 😅 😀

mamina1978
16. máj 2012

@peroli Dakujem... To ja ale planujem len gulatu jednoposchodovku a bezpodmienecne biele alebo teda blede ruzicky...ale pretoze to je pre dve rozne pohlavia a chcem nieco jednoduche neprepchane.... kuk prosim , ci nemas take nieco? 😉
Ja mam zatial len veeeelku zbierku detskych torticiek 😢 a to mi teraz nepomoze 😢

Baby , dajte mi prosim typy na nejake dvojfarebne , blede kombinacie farieb 😕 😕 😕
Dakujeeeem 😉

irriss
16. máj 2012

@mizulienka

dekuju..mam pekne zamotanou hlavu..mela jsem s lentilkama jasno...a ted se odbarvily nejen z dortu ale i z mysli..
Znas to, kdyz si neco naprogramujes a naplanujes a najednou je to jinak, nez se clovek vzpamatuje a najde "nahradu"...tak to chvili trva ☹

aduskatt
16. máj 2012

@mamina1978 nieco taketo?.......mozno by som tu cervenu nahradila skor marhulovou🙂

peroli
16. máj 2012

@irriss pár puntíkatých.. 😉
ten novej systém je fakt naprd.. 😝

mishulle
16. máj 2012

@mamina1978 jedno patrovou nemám, ale tenhle motiv se mi líbí

mishulle
16. máj 2012

tak nakonec je jich víc, jejda ale co to s těma fotkama dělá?

mishulle
16. máj 2012

koukám, moc bledé nejsou🙂)

mamina1978
16. máj 2012

@peroli
@aduskatt
@mishulle tie farby si mozem aj zmenit 😉
Dakujem vam krasne za fotecky ....tak nieco pokombinujem 😉

irriss
16. máj 2012

@peroli
ta prvni se saskem..(bez saska) se mi libi..i to zdobeni okolo.. 😉

eliska22
16. máj 2012

baby pre 20 ľudí bude stačiť štvorec 24 x 24 ??

peroli
16. máj 2012

@mamina1978 jen barevné kombinace.. 😉 u té druhé bych tu růžovou vyměnila za oranžovou.. něco jak u té třetí dorty.. 😉
a ještě mě napadlo? co třeba něco ve stylu jing a jang když je to pro manžele? 😉

mamina1978
16. máj 2012
peroli
16. máj 2012

@eliska22 já myslím že asi nebude nebo to bude taktak... já teď dělala 20x20 a bylo toho tak 9-12 kousků.. ale taky záleží k jaké příležitosti... jestli je to například na nějakou oslavu kde bude hromada jídla tak pak by možná na každého po kousíčku na chuť vyjít mohlo.. ale jak říkám.. záleží k jaké příležitosti.. 😉

abriela
16. máj 2012

@peroli ani som nevedela, ze oranzovo zelena kombinacia je taka pekna

mamina1978
16. máj 2012
mishulle
16. máj 2012

chtěla bych se ještě zeptat, mám dělat taťkovi k narozeninám soudek vína, jak tu dělal někdo nedávno, nahoru jsem chtěla víno a listy, ale nemůžu najít vytlačovátko na vinný list a doma mám jen na břečťan, nevíte kde sehnat vytlačovátko, nebo nevadil by ten břečťan??

peroli
16. máj 2012

@abriela že jo? já už v těchle barvách viděla kdesi i koupelnu a byla moc pěkná!!!! 😵 😀 😀

eliska22
16. máj 2012

@peroli díky, urobím radšej asi väčšiu, alebo 2 posch. 😝