Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. máj 2012

@mizulienka do cesta ano do kremu nie tam neprejdu takou teplotou

zdenallicka
17. máj 2012

@mizulienka Můj dědeček je zemědělec a tvrdí mi, že vajíčka vydrží až 30 dní v teplotě kolem 10-15st. a nic se jim nestane.. Klidně bych je použila, pokud projdou tepelnou úpravou.. 😉

mizulienka
17. máj 2012

dakujem dievcata, bojim sa, aby sa nahodou niekomu nieco nestalo, kupila som nove 😉
ale pre nas ich spotrebujeme 😉

mates22
17. máj 2012

@mizulienka já bych je použila klidně, ale já teda syrová vůbec nepoužívám, ani do náplně. My máme domácí vejce, takže tam žádná doba spotřeby není a já to ani nehlídám, mám je v lednici a rozklepávám po jednoum do hrnečku, kdyby něco............

marci2305
17. máj 2012

@zdenallicka Ha......A v Taliansku ich predávaju v obchodiaku priamo z regála rovno pri múke, cukroch a iných suchých veciach..Som sa čudovala, že prečo niesú v chladiaku...Tak asi niečo na tom bude 😉

monika76
17. máj 2012

Ahojte, pridávam svoju žabiu tortičku.Pekný den všetkým 🙂 😉

ajka82
17. máj 2012

@marci2305 hej, moj pradedko nikdy nemal vajicka v chladnicke, vzdy len v komore na polici polozene 😉

petaskrdla
17. máj 2012

Pěkný den, přidávám amatérský dortík švagruši k 18-tým narozkám. Děkuji za inspirace 😉

mamina1978
17. máj 2012

Dievcata , dam vam sem par vajickovych, veselych obrazkov kuk 😉 😀 😀 😀 😀
Mozete si aj vy starsie vajka poznacit fixkou potom sa vam nepomiesaju 😉

mamina1978
17. máj 2012

Idem sa vam pochvalit ...Dnes je u nas den otcov a deti maju skolske volno....a toto pripravili moji dvaja starsi tatinovi k sviatku na ranajky + kaficko, ktore na foto chyba,prave si ho tatino popijal....... kuk 😉
PS. pismenka chlapci vykrojili zo syru nozikom... 🙂

jakelina
17. máj 2012

@mamina1978 ti jsou zlatí 😉

peroli
17. máj 2012

@mamina1978 😉 😀

mamina1978
17. máj 2012

@peroli kraaasne ........ taketo klickove mi deti pred 2- 3 rokmi priniesli zo skoly 😉 robili to na vytvarnej😉

mamina1978
17. máj 2012

@jakelina Nooo, ved chceli si splhnut u tatina, su to riadny lumpovia, ale aspon ze su kreativny ......po kom , ze to maju ???? 😉 😀 😀 😀
Este aj pre cerstve pecivo boli rano ,pokym sme my dvaja s najmensimi este sladko spinkali.....😉

jakelina
17. máj 2012

@mamina1978 vykrajovali a ještě u toho i posnídali 😀 😀 😀

mamina1978
17. máj 2012

@jakelina oni obaja syr nelubia !!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tie zbytky strcili tatinovy do oblozenej namaslovenej zemle.....

aduskatt
17. máj 2012

@monika76 uplne zlate zabulky🙂

irriss
17. máj 2012

Ahojky, jsem tu zas a hori jeste vic..
Jdu si pro inspiraci😉
Preferuju dort obdelnikovy nebo ctvercovy 😉
ale to jen kvuli tomu, ze mam super plech, 😉

mam marzapane 250gr

1kg potahovky - cukrova glassa
4 barvy - fialova, zluta, modra a ruzova...(gelovky)
1 barvu bilou na psani (tubicka gelova)

Predstavovala bych si tmavefialovy potah pres cely dort a na ni barevne puntiky ruznych barev..a jmena mych dvojicek bilou gel barvou
p.s. omlouvam se, ale sen s lentilkama se mi zboril a jeste mam chvili na rozmyslenou..i kdyz predstavu uz plus minus mam...

mamina1978
17. máj 2012

@irriss a kolko rockov maju tvoje dvojicky ?

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
9 let...
ale svicek bude jen 9 (svicky maji barvu jakou chci docilit na dortu) - nechci davat na velky dort dvojnasobek😉 budou obe dve jmena, coz jsou dlouha jmena..nechci je kratit.. 😉

mam plech 38 na 38 a chtela jsem ho vyuzit na super velky dort..nevim ani kolik podlazi..chtela jsem 3..nebudu rozkrajovat, ale budu delat na platynka.. 😉

mamina1978
17. máj 2012

@irriss a este nejake zaluby, alebo co sa im paci........ kvietky atd.... 😉

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
jedna miluje potkany, mysi

a druha opice a motylky

a zaroven jsou kazda svemu oblilbenemu zviratku podobna
Franklyn je myska
Verunca je opicka

ale tento dort, co hori, potrebuju do skoly..tak pro 50 deti😉

dalsi potrebuju na nedeli a dalsi 2 na pristi pondeli..to jsem si myslela jahodu ..takze zhruba 5-6 dortu..zitra jeden dvojity

aduskatt
17. máj 2012

@irriss farebne motyliky🙂)

irriss
17. máj 2012

@aduskatt
@mamina1978
Prijdu za chvili, musim vyzvednout holky, prave prijizdi skolni autobus.. 😉 🙂
Jsem tu za chvili😉

mamina1978
17. máj 2012
mamina1978
17. máj 2012

@irriss alebo vytvaruj ,, ale z hmoty´´ okrasny vankusik s bielou korunkov
2x (napr. jeden ruzovy a druhy fialovy) daj ich do vrchnych rozkov obdlznikove torticky, trochu krizom a po kazde meno tvojej dcerky 😉

mates22
17. máj 2012

@irriss já bych do školy udělala fakt třeba puntíky, nebo proužky barevné přes dort.... a až na domácí oslavu třeba s myškama a motýlkama............. udělej to jak si psala, hodně barevné, ať je to veselé, stejně se na to ve škole vrhnout a bude po 🙂. Můžeš třeba dělat i ty puntíky některé dvoubarevné, na větší dát ještě menší, klidně nevycentrovaně na střed.

...jen možná bych potahovku nechala bílou, na ní ty puntíky víc vyniknout a pak i ty svíčky budou líp vidět a když tam budeš mít v tom odstínu i ty kolečka a třeba dole mašli okolo, tak to bude myslím hezké

irriss
17. máj 2012

@mamina1978

tak se ti podarilo mne rozbrecet...ale za to ty nemuzes, muze za to uplne nekdo jiny 😠 😢 ..a letos se s tim neumim poprat.. 😢 😎
dort ve druhe rade (t.j.pod hlavnim velkym) ten vlevo s miminkama vedle sebe jako berusky mne dostal.. ☹
ten urcite udelam na rodinnou oslavu v nedeli..jak spravne pise @mates22

do skoly bych vazne potrebovala neco efektivniho rychleho ...zitra je i detske divadelni predstaveni v opravdovem divadle.., pani ucitelky to vsechno zkloubi ..mam obavy, ze jak pise @mates22 nebude cas ani na "fotku" 😉

Fialovou jsem vybrala jako podklad, protoze jsem videla v TV v jednom poradu..s Buddy cake ale nemuzu ho najit, presne ty kolecka i byly na sobe, jak pises, jedno pres druhe i mimo centrum 😉

mates22
17. máj 2012

@irriss co něco takového, asi trocha vyšší a větší pro 50 dětí, a samozřejmě v barvách......... http://www.dorty.artmama.cz/node/51946

mamina1978
17. máj 2012

@mamina1978 ja som myslela, ze teraz chces ten iny dortik na domacu oslavu 😒
Ved vcera sme ti tu viacere radili , ked kuknes par stranok do zadu, ze na ten skolsky ,by bolo asi najkrajsie a najlahsie biely potah ,farebne puntiky, dookola cervena masla-(bud z hmoty alebo latkova), a ked chces este mozes na sparatku alebo drotiku podavat 50 maly srdiecok alebo kvetiniek vytlacenych hmoty obycajnou jednoduchou vykrajovackou, ktoru mas doma ..... 😉 🙂 🙂 🙂