Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
18. máj 2012

@eliska22 mňaaaaaaaam na túto si brúsim zuby 🙂

abriela
18. máj 2012

@lamps strieborne, zlate a rozne papiere ma kik 😉

lamps
18. máj 2012

@abriela problém je v tom, že u nás kik nie je ☹

aduskatt
18. máj 2012

@yokralovnayo ja som robila 22cm tuto zelenu s labutami jedenkrat prekrojenu, nemyslim, ze bola nizka.........

abriela
18. máj 2012

@maca77 lebo je potom lepsia, preto. Prejde chut vsetkych surovin 😀 😀 😀 . A uz som pisala, v piatok som robila pribinackovsku, jedli sme ju do nedele ale v nedelu bola naozaj najlepsia.

abriela
18. máj 2012

@lamps ☹ ked pojde s do ineho mesta, musis sa poobzerat. Ved leteli tu aj podlozky z kiku a ja som ju este ani nevyskusala

aduskatt
18. máj 2012

@mamina1978 ten pokus ale vobec nevyzera zle🙂

79zuzana
18. máj 2012

Ahojte, tuto som robila pre nasho Palka k pr.sv. prijimaniu 🙂

aduskatt
18. máj 2012

@79zuzana krasna🙂

aduskatt
18. máj 2012

@79zuzana ten povrch je krasny...je pre mna zahadou, ako dokazes tak krasne vyhladit potah a pritom ten otlacok tam zachovat🙂 mam co trenovat

iwulka23
18. máj 2012

Takže na dnes padla 😀 dokončene...obidve..chvála bohu..tá s tou oblátkou bola ale prkotina :( ooj už nikdy..

aduskatt
18. máj 2012

baby, myslite, ze ten duhovy sa da robit z akehokolvek cesta?....ja myslim, ze ano, ale mozno mate inu skusenost.chcela by som robit cesto na sposob piskotu, ale cast muky nahradit orechami a cesto rozdelit a nafarbit......ja myslim, ze by to slo..a vy?.dakujem za kazdy nazor🙂

79zuzana
18. máj 2012

@aduskatt dakujem velmi pekne. Ten povrch vobec nehladim, pred tym ako dam hmotu, tortu natriem maslom s cukrom a poriadne to vyhladim. Potom uz len polozim hmotu, jemne pritlacim a orezem zbytok. Hmotu musis mat dost vacsiu nez je torta a potom sa ti nevytvoria ziadne zahyby 🙂 Dufam, ze som ti trosku pomohla 🙂

bambula1307
18. máj 2012

@aduskatt podla mna sa to da z kazdeho cesta,ale lepsie je asi nejake ako na babovku..take tazsie.
No ja co som tu videla ten duhovy korpus..bol pekny..,ale jest by som ho nechcela. Mozno by som zvolila farebnu kombinaciu..cesto bez zltok, so zltkami, trebars aj orechami a nakoniec s kakaom..pripadne jemne ruzovy. Ja neviem,ale mne tie farby nejdu na chut 😉

adka_praha
18. máj 2012

@aduskatt no ja som robila to farebne cesto piskotove... 😉
@bambula1307 u nas sa to farebne doslova spraskalo... 😅

aduskatt
18. máj 2012

@79zuzana mne nejde o to, ja tortu potiahnut viem a dokonca pekne a rovno, ale este som to neskusala s tym ornamentom🙂))na to som sa pytala, ze ako to tak pekne urobit, ze ornament vynikne🙂

aduskatt
18. máj 2012

@adka_praha super, dik, skusim🙂

aduskatt
18. máj 2012

@bambula1307 no ja si veru z neho dam, teda ak sa podari upiect, mne nevadia take farebne pokusy🙂

aduskatt
18. máj 2012

@79zuzana a pomohla si dost, hned zajtra to vyskusam🙂uvidime, co z toho bude🙂skusim na kruhovej, to je asi najjednoduchsie s ornamentom

zdenallicka
18. máj 2012

Berunky, koupila jsem si abecedu GROOVY a neumím s ní pracovat.. mohly byste mi popsat, jak na to, prosím?? Dnes jsem ji málem hodila oknem do háje.. 😠

mrka2
18. máj 2012

tak pridavam aj ja svoju dnesnu a idem 😔 olajkovala som dufam kazdeho!!! 🙂

janula.h
18. máj 2012

aj ja pridávam dnešnú poslednú a idem cha 🙂 brú noc želám 🙂

pristela
19. máj 2012

ach baby ☹ dnes mám zas tú chvílu kedy si vravím , že táto bude moja posledná a končím s tortami ☹ ☹ sáááákra aj s takouto objednavkou 😠 😠 že biela čoko - ziaden iny koment to nepotrebuje 😔

katulkaaaaaa
19. máj 2012

@pristela som strasne zvedava na tu nadheru z bielej coko...ale s tym ze posledna tak po tomto vikende uplne chapem...

bzucinka2
19. máj 2012

@maca77 jaj tak potom co sa cuduju???

mates22
19. máj 2012

@irriss jak dopadl dort do školy? jestli jsem ho teda nepřehlídla..............

bzucinka2
19. máj 2012

@pristela ty zvladnes vsetko a bude urcite uzasna 🙂

janula.h
19. máj 2012

@pristela silno držím paleeeeec

marci2305
19. máj 2012

@mamina1978 Ahoj...Neviem či je to ešte aktuálne....Tu JE TEN KVET:
http://cakecentral.com/tutorial/fantasy-flower-...

janula.h
19. máj 2012

babyyyy ako sa robí ta mreža po bokoch torty?? plííís