Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

salonka1981
20. máj 2012

@lubicakovac neviem ako iné baby ja keď chcem lesklé ružičky alebo postavičky tak to natriem olejom zo štetcom 😉

jakelina
20. máj 2012

@lubicakovac aby se leskly, můžeš potřít olejem, ale mně se to třeba moc nelíbí, mám raději matné dorty

zdenallicka
20. máj 2012

Tak abyste věděly - ten nápad se skleničkou s pivem (ze želatiny, co dávala @mamina1978 ), nefunguje.. 😒 Dělala jsem to třikrát a nic.. Poprvé jsem plátek rozpustila ve 4 lžících vody (podle návodu), to neztuhlo skoro vůbec.. Podruhé jsem ho rozpustila ve dvou lžících vody, nechala skoro vychladnout a vylila to do skleničky.. ale to bylo málo (a navíc to rychle tuhlo, na skleničce zůstávalay stopy a kapky, jak to stékalo).. potřetí jsem rozpustila plátky dva ve třech lžících vody a taky blbé.. to už sice ztuhlo docela hezky, ael zas to nejde z té skleničky vytáhnout,i když jsem ji měla pokaždé naolejovanou... 😠 😠 😠

pipka
20. máj 2012

@mima1311
@aduskatt dakujem babulky..aj som si myslela, ale pre istotu...sicher je sicher 😀 😉

aduskatt
20. máj 2012

@pipka jasne🙂

mamina1978
20. máj 2012

@zdenallicka Tak to ma velmi mrzi 😔 😔 ,Vies...... ja som to nemala odskusane, a ta dievcina z nemeckej stranky pisala, ze to ide rychlo a dobre..... ☹ dakujem , ze si nas varovala. Buduci tyzden, ak sa k tomu dostanem vyskusam tu nasu nem. platkovu zelatinu, ci to s tou vyjde a dam vediet 😕 😕
Ani tych medvedikov som nemala odskusanych ale tusim @dm ? to skusala a to vyslo.......Vies, ja ked sem dam nejaky postup,nemozem 100 % zarucit , ze funguje.....tak zelatina nefunguje a medvedici funguju.
Vazne ma to vsak mrzi , ze ti to nevyslo ☹

ajka82
20. máj 2012

ozaj baby, prosim neviete mi povedat, ci sa da v nejakom obchode dostat tie cokoladove "kamene" ? uz dochadzaju... kujem

janula.h
20. máj 2012

žienky pozrite akú fotku dala kámoška na FB to je moja torta čo sa s ňou stalo??? ☹ ☹ ☹

adka_praha
20. máj 2012

@janula.h to vyzera, akoby sa orosila... 😒 zeby vlhko v chladnicke? 😒

eliska22
20. máj 2012

@janula.h aj mne to príde ako orosené, určite to bolo chybne uskladnené.......

janula.h
20. máj 2012

@adka_praha akurát mi písala kámoška že mali zlú chladničku v reštaurácii že obe torty a a všetky koláče zmoknuté ☹ a to bolo pre kámošku cítim sa ako debil ☹ asi tak ako vtedy @pristela

daducha
20. máj 2012

Babulky prosim nemate niekto ulozenu bielu torticku s ciernou bodkovanou stuhou okolo? Konecne ju mam komu urobit a potrebujem mrknut na tie kvietky .dakujeeeem

eliska22
20. máj 2012

uskladnené aké blbé slovo na tortu, samozrejme myslím chladničku, mne sa raz rosil takto poťah a dala som za tortu kartón a bolo to už ok, to sa mi stalo vtedy, keď som mala 3 torty a tá torta čo bola najvyššie, tak sa orosila trošku 😝
teraz už dávam radšej vždy kartón

eliska22
20. máj 2012

@janula.h to je fakt na porazenie, mňa by to tiež mrzelo 😖 a teda to je sila, že reštika a nemajú poriadnu chladničku resp. nevedia skladovať koláče a torty 😠

janula.h
20. máj 2012

@eliska22 mne sa to ešte nestalo a to som včera mala v chladničke 3 torty a nič s nimi nebolo ☹ mrzí ma to

alenv
20. máj 2012

holky prosím dělala některá z vás dort pro policajta co dělá u zásahové jednotky? Díky za tipy

lussy23
20. máj 2012

@gumkacka1 krásna
@aduskatt ja si to kopírujem, keď idem na dalšiu stranu. 🙂

adka_praha
20. máj 2012

@janula.h mne sa raz stalo to iste... skoro ma slahlo a este viac som sa citila trapne a neschopne, ze som este bola u toho... som robila pata a mata na hokejovom ihrisku... branky uplne padli a okraje tiez pustili... okraje sa za pochodu trochu opravili, len tie branky uz boli v tahu... ale vzali to "sportovo", ze ved ich robili pat a mat, nie? 😅

mamina1978
20. máj 2012

@daducha mas na mysli tieto ? 😉

janula.h
20. máj 2012

@adka_praha koksoooooo ale ja mám také bruchabolenie veď tam bola šľačkova a tvarohová plnka nemohlo sa niečo stať??? to je už riadny primitivizmus!!!

janula.h
20. máj 2012

@mamina1978 kam Ty na tieto nádhery chodíš???

jakelina
20. máj 2012

@janula.h to je škoda, já jsem to viděla ne u mojí dorty, ale na svatbě, kde měli v lednici zákusky a dorty a jak to pořád otevírali a venku bylo horko, tak z toho úplně tekla voda, na zákuscích kapky a na svatební dortě z prstýnků odteklo to zlato a rozpuštěné růže, takové měkké blééééééé. No asi fakt blbá lednice. Je to škoda, dort je krásný a vím jak tě to mrzí. 😖

janula.h
20. máj 2012

@jakelina hmm veľmi o to viac že to bolo pre dobrú kámošku ☹ aj ona písala že všetky zákusky boli mokré ☹

zdenallicka
20. máj 2012

@mamina1978 Jejda, to není vůbec tvoje chyba!! 🙂 Já jsem to možná i blbě napsala, omlouvám se ti.. 😔 Jen jsem vám to chtěla napsat, varovat vás... je možné, že jiná želatina bude lepší, možná čerstvá (tuto jsem tu měla otevřenou od Kuvajtu napadení 😅 ).. Medvídci mě taky napadli - to rozpustím jen tak nebo taky ve vodě? Já bych ale potřebovala čirou "skleničku".. 😕

daducha
20. máj 2012

@mamina1978 dakujem moooooc, ty si zazracna vila 😵 😵 😵

A pridavam tohtotyzdnovu oddychovku 😀 .Ta s Mc queenom bola na spol.oslavu ocka syna, ocko je orientacny bezec ..

daducha
20. máj 2012

Páni, preco to hadze take velke obrazky,vidno kazdu chybu 😀

adka_praha
20. máj 2012

@janula.h ja si nemyslim, ze sa nieco tomu malo stat, len to proste vsetko navlhlo... ☹

daducha
20. máj 2012

@janula.h no tak to zamrzi ☹ ,videla som ju pred tou nehodou a bola krááásna 😵 .Ked uz v restike nevedia dat pozor ,tak uz neviem kde 😠

mamina1978
20. máj 2012

MOJA VLASTNA TORTICKA...........
Moja dnesna torticka , ktoru som robila pre manzelsky par.... obaja oslavuju dnes 61 narodeniny..........
Mala byt az na zajtra poobede , ale zmena planu, musela som hodit rychlovku a mat ju hotovu uz dnes poobede. 😝 Vcera vecer o 22:00 som zacala len korpus piect. 😝 Ale stihla som ju 😉 🙂

mamina1978
20. máj 2012

@janula.h To by si rada vedela hmmmmm 😉 🙂