Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
22. máj 2012

@pristela jejda ty si fak umelkyna 😎 mala by si brat priplatok ..za dokonalost.
Ja by som chcela mm robit taku didikatu, chcem sa spytat ako robite ten korpus..do srdcovej formy a obliny vytvarujete puncovinou? Ci ako?

mailli
22. máj 2012

premiéra s bezlepkovým dortem 🙂 manžel se ráno smál u otevřené lednice, když ten dort viděl. doufala jsem, že i paní bude mít radost, ale přijala to tak nějak vlažně, až mi to bylo líto... 😔

pipka
22. máj 2012

@bzucinka2 no ten drot vyzera dost pevny...ale aj tak ho musim este asi len tou hmotou obalit.... 😅 ci?

asi tam zapichnem zvlhnute ohnute trubicky 😀 😀 😀

pipka
22. máj 2012

@maca77 presne ako @bzucinka pise..ja by som to urcite nezaplatila, ak im nieco nebolo jasne, mali ti zavolat a objasnit si to..

mne takto kedysi davno vo fotolabe spravili omylom asi 300 fotiek z dovolenky v rozmere 9x13 a ja som chcela 10x 15 ale bez mihnutia oka mi potom do druheho dna urobili aj moj rozmer a tie mensie mi dali gratis 😉 a navrhli to sami, ja som bola ochotna si to vziat ...ale bola som tam staly zakaznik, tak si to nedovolili 😎

takze dodnes mam doma 300 fotiek z dovolenky dvojmo 😀 😀 😀 😅

mia1111
22. máj 2012

@maca77 - nedaj sa. Ty si im dala predlohu, na základe ktorej mali urobiť oblátku. Z Tvojej strany nepadla požiadavka, že to chceš porozdeľovať, keďže sama si to pracne skladala do jedného obrázka. Keď si urobíš takúto kvázi koláž a dáš si napr. vo Fote vyrobiť fotografiu, tiež ti tú koláž nerozložia na jednotlivé obrázky a neurobia z každého fotku, ale vytlačia ten daný obrázok v celku. Ty si im dala 1 predlohu, z ktorej mala byť 1 oblátka. Bodka. To, že oni urobili chybu, nie je Tvoj problém. Každý robíme chyby, veď je to normálne, ale Ty predsa nemôžeš za to, že oni si urobili podľa seba. Ak si neboli istí, mali Ti zavolať skôr, ako to urobili. Ale keďže z Tvojej strany nepadla požiadavka ROZDELIŤ obrázok, tak to nie je Tvoj problém. A peniaze nazvyš tiež nemáš, Tebe to nikto nezaplatí, oni síce budú mať odpad, ale ten im vznikne vlastným pochybením...

maca77
22. máj 2012

... presne tak, ja si myslím že každý rozumný človek pochopí, že ak dostane v maili 2 prílohy typu .jpg tak otvorím obrázok, vytlačím.. otvorím druhý a vytlačím... a nie začať rozdeľovať ... ved ak by som chcela 6 obrázkov tak ich pošlem v šiestich prílohách ... no už mi je aj smiešne z toho, že také niečo vôbec mohlo niekoho napadnúť ... a keĎ neviem tak odpíšem alebo zavolám ... jednoznačne nech si ostatné nechajú....
.. takto som to poslala 😅

mia1111
22. máj 2012

@maca77 - vôbec to nerieš, požiadavku na rozdeľovanie si nezadala, tak hold, oni urobili chybu a hotovo. Ty si zadala jasnú objednávku, potrebovala si to PRESNE TAKTO - na jednej oblátke mať tri obrázky a na druhej oblátke ďalšie tri v tej konkrétnej veľkosti!!!. Nie z každého obrázka veľký formát ! Takže mali to vyhotoviť tak, ako si im to poslala. Neplať to, nie je to Tvoja povinnosť, keďže si si to neobjednala. Treba to vyriešiť v kľude, vrámci dobrých vzťahov, ale naozaj Ti nemôžu dať zaplatiť niečo, čo si si vôbec neobjednala 😉 .

vecernicci
22. máj 2012

děvčata, krásně dortíky jste přidaly, večer pokoukám zbytek a olajkuju, teď vůbec nestíhám, na víkend mám 6 dortů a z toho tři patrové a vzala jsem takové specialitky jako horolezce, harleye, vodáky na loďkách a méďu Pú s kamarády, tak mám o práci s modelováním postaráno už od začátku týdne 😝 😉

vecernicci
22. máj 2012

@pristela holčičko moje, fakt jde s tou bílou čoko dělat tak blbě? Já mám na neděli požedavek na ovocný dortík obložený bílou čokoládou 😝

ajka82
22. máj 2012

baby prosim pouzivate niektora kliestiky na marcipan z umelej hmoty? ja len ci to je dost pevne alebo radsej len kovove ...kujem 😉

dadka212
22. máj 2012

@ajka82 ja mám jedny držia dobre, ale neviem radšej mám kovové....

dadka212
22. máj 2012

@mailli ja som tej torte nepochopila 😅

mailli
22. máj 2012

@dadka212 😀 to nevadí 😀 manžela totiž večer napadlo, že když ten pán (pro kterého byl dort objednaný je tak vášnivý sportovec a hráč badmintonu), tak bych mu mohla na dort vymodelovat panáčka, který jakoby běžel pro ten badmintonový míček, zakopnul a ten míček padá před něj... takže asi tak 😅

dadka212
22. máj 2012

@mailli 😀 ja že je to prso 😅 😅 a nejako vtipne podané, že tá žena nemá cecky tak ich naháňa 😀

mailli
22. máj 2012

@dadka212 tak teď tady brečím smíchy 😀 doufám, že tohle nenapadlo i tu paní, co si dort přebírala 😀 možná proto to brala tak nějak vlažně 😀 😀 😀

pristela
22. máj 2012

@vecernicci jeej to bude suprove sa tesiiiim 😵 😵 aale s bielou sa dá ale pokial je to len okolo torty , ale nie tieto polkruhy blbé čo som mala ja ☹ si sikula zvladas v pohode 😵

@bambula1307 je dakuejm 😵 ale prosim ta od dokonalosti to ma daleko 😝 , a ano prsa urobis presne ako si písala 😉

holky , ktora to tu davala ten kvietok a chcela foto ked ho urobim na babulku ? @mamina1978 dufam, ze sa nemýlim 😅 😅 tak tu je , som ho vculeky robila , len ja to nelepila ale zošívala, deťom by som nemala odvahu dat lepenu vec 😝 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3740861... isto ho skusim aj na torticky, vypada super a aj lahko 😉 dekovala za postuuuup 😵 😵

dadka212
22. máj 2012

@mailli no ale keď je to pre hráča bedmintonu tak to hádam pochopili 😀 😀

mamina1978
22. máj 2012

@pristela Ano to som bola ja ................... a tiez diky...............
naaaaaadherny je ...a aj ta tvoja babika.....................no nemam slov............ 😵 😵 😵 😵

ajka82
22. máj 2012

@mailli nahodou, ja som pochopila hned tu torticku 😵 😉 inak dobry napad, neviem kolko by mne trvalo vymysliet ten "lietajuci" kosik 😅

maya30
22. máj 2012

@florentina ja som si krizovku stiahla z netu, je tam moznost zadat vlastny obrazok, davala som si velkost A5 a bolo to akurat (ak by si chcela mozem ti ju poslat na mail)...lepi sa to len vodou, navlhcis potah a polozis na to obrazok, ja som to asi navlhcila malo, bala som sa ci to nepokazim a trochu sa mi to na niektorych miestach akoby odulo...mozes to aj zatazit aby to bolo rovne...neboj, urcite sa podari 🙂

anibas
22. máj 2012

@mailli ja som to pochopila a páči sa mi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mailli
22. máj 2012

@ajka82 děkuju, já myslím, že by ti to tolik práce nedalo 😉
@anibas děkuju 🙂

irriss
22. máj 2012

Preji krasny den vsem😉 a mooooooooooc mne potesilo, ze se Vam libil nas "syrovy dort s mysickama" 🙂 🙂 🙂
Na rozlouckovy den mne pani ucitelka pozadala o VELKY dort,...a starsi dcerka bude spolecne s profesory a se tridou oslavovat v pizzerii..zatim jsem ve fazi rozhodovani....
Verim, ze mi pomuzete s inspiraci..😉
Jeden ma byt pro male deti a druhy pro slecny a pany kluky 😉

Neozvala jsem se drive, u nas je tu smutne rusno...
V sobotu doslo k atentatu pred skolou na Jihu Italie, kde prisla o zivot studentka a dalsi jeji sopoluzacky byly zasazeny atentatnikem, ktery stal opodal a jakmile uvidel, ze se devcata pred branou skoly nashromazdila a cekala na zvoneni, ze vzdalenosti par metru odpalil naloz dalkovym ovladanim..(naloz pry byla umistena v popelnici a v krovi pred branou skoly)
Nektera devcata (16 let) maji pred sebou zivot na vozicku s popalenym telem... 😢

O par hodin pozdeji primo v nasem mestecku vybuchla take naloz,ale nastesti ponicila jen popelnici a nekolik aut mistni policie...Zatim se nevi, nikdo se k utokum neprihlasil, ale panuje panika, predevsim rodicu ☹ zrejme kazdy "utok" mel jiny objekt, u nas to pry byly volby, ale volby se konaji ve skolach...
Deti zatim vodim do skoly osobne..i kdyz nevim, kdy mi strach odpadne.. 😎 a zase pojedou samy skolnim autobusem..
Ja jsem si spojila vsechno dohromady,takze strach mam "jen" jeden = deti.. 😎

K tomu se pridalo zemetreseni a uplne znicene mestecka jako po bombardovani - a tak resime jeste ubytovani vzdalene rodine.. ☹

Jeste ze jsou MARCIPANY a budu se moci diky Vam nejak odreagovat a soustredit na dobroty pro deti, na konec skoly - t.j. 8.6.....
Mejte se krasne..a tesim se na inspirace .. 😉 🙂

zdenallicka
22. máj 2012

@irriss To je mi moc líto... je to strašné... Nikdy nepochopím, co se musí s člověkem stát, že je schopen ubližovat dětem... ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔

mariann2
22. máj 2012

@irriss to je hrozné, behajú mi zimomriavky po chrbte 😢

jakelina
22. máj 2012

@irriss to je smutné a nechápu lidi, co se mstí na nevinných lidech a ještě tomu dětech 😝

mates22
22. máj 2012

@irriss tak jsem si zaslzela, hrozné co někteří "lidé" dokážou. Zemětřesení je bohužel věc matky přírody, není to o nic menší hrůza, ale to, že někdo jde, počká si na shromáždění dětí a pak do nich odpálí bombu........ to prostě nějak nepoberu. Myslím na tebe, držte se.

mates22
22. máj 2012

@mailli je super, skvělej nápad..... a paní je asi takový ten typ, co mu nikdy není nic dost dobré. A pochopila jsem to okamžitě 🙂

irriss
22. máj 2012

@zdenallicka
@mariann2
@jakelina
@mates22
Pred chvili mluvil lekar, soucasna uroven plasticke chirurgie pry hodne pomuze, naklady plati stat a privatni sponzori...
horsi to bude s amputacemi...
Ja jen prosim o jedno, at je to pouze izolovany a ojedinely pripad, at se nemusime bat o nase deti pri odchodu do skoly a ze skoly ☹

p.s. radeji koncim, jsme mimo tema, omlouvam se kucharkam, cukrarkam ... za smutny vstup.. 😎

mailli
22. máj 2012

@mates22 díky za pochvalu 🙂 no, uvidíme, jestli se mi ozve, jak byli spokojení s dortem i ostatní... zbyl mi kousek mléčného marcipánu, co jsem na dort nevyužila, tak ho po odchodu té paní pořád uzobávám. na obalení nervů skvělá věc 😀