Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. máj 2012
mates22
22. máj 2012

holky, tak trochu mimo, vím, že barviva se dává jen malinko, ale ptala se mě jedna kamarádka jestli nejde ten marcipán barvit nějak bez škodlivých éček - nevíte? Já vím, že žlutá a červená snad existují nějaké neškodlivé, ale třeba modrá fakt nevím ☹

pipka
22. máj 2012

@dm tu su este nejake klubikove 😉

bambula1307
22. máj 2012

@mates22 ja tiez nie velmi rada konzumujem moc farebne. Ked tak len kvietky figurky farbim..teda ak vyslovene nepytaju farbene. na hnedu davam kakao..ani mliecny nazltly marcipan nebielim, ak si to vyslovene neziadaju.
No, minule som poslala mm do jedneho obchodu, ze nech mi kupi prachove farby na kvetinky a ono tam na nich je napisane ,ze nejedle....ale netoxicke... 😠 😠 😠 akoze...dovi dopo.. 😠 ..na stanke to napisane nieje.
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

aduskatt
22. máj 2012

@mates22 na ruzovo a cerveno som farbila stavou z cviklovej zavaraniny, na hnedo sa da kakaom, na cierno zivocisnym uhlim, na zeleno spenatom, ale zbytok ti neporadim.a tak isto nerucim za intenzitu farieb........este na zlto asi safran, ale to by bola drahota🙂

eliska22
22. máj 2012

@csina no to budeš asi musieť 😉

artepf
22. máj 2012

@dm1 tuhle jsem dělala já, měla necelá 4 kg 😉

heni79
22. máj 2012

@pristela
Ja som včera kúpila v Tescu, v krabici. Z jednej strany je napísané Podmáslí kysané a z druhej Cmar kysaný.
Nemôžeš sa pomýliť 😀 😀 😀
Hľadaj v pulte okolo acidiek. 😉

lussy23
22. máj 2012

@mailli krásna @aduskatt krásna tortička @pipka nádherná tortička, úžasné postavičky @artepf krásna @macicka84 nádherná
@irriss smutné. naozaj nehápem. Prečo zase ublížili deťom?☹ A to zemetrasenie... naozaj mi je smutno. A o to viac, že Taliansko je môj vysnívaný štát☹

miciatko
22. máj 2012

@irriss to je strasne moc prajem nech sa uz nic take neopakuje

peroli
22. máj 2012

@janula.h ještě něco potřebuješ? 😕

lussy23
22. máj 2012

@pristela dokonalé obrázky. To sú umelecké diela ! WAW Superžena.@alenv nádherný @maya30 krásna @pristela parádna torta

pristela
22. máj 2012

@heni79 kujeeeeeeem 😵 😵
jak blb sa pýtam 😀 😀 😀 😀 😀 ale vsak ja cmar este v zivote nepotrebovala 😀 😀 😀 , tak aby som vypadala v obchode inteligentne radšej sa opýtam vás predom 😅 😅 😅 😅

Musim skusit ten velveťák , urobím muffiny pre nás, no a ako vas citam asi don dam menej soli 😝

heni79
22. máj 2012

@pristela
Nemáš zač!
Jasné, že sa spýtaš. A v obchode nebudeš potrebovať pomoc.
Ja som si ten cmar kupovala normálne na pitie.
A velevt som robila aj s kefírom z Lidla. 2x sa podaril, 3.pokus nie, odvtedy som ho ešte nerobila. 😅 Mramorvý korpus to istí. Mne sa tie objednávky nejako nevdeia rozbehnúť. Teraz mám jednu na 2.6., inak zas iba pre rodinu pečiem.

janula.h
22. máj 2012

@peroli heeeeej 🙂 niečo na 2O pre babu niečo šik 😉

chanella
22. máj 2012

ahojte cukrarky 🙂 s priatelom budeme mat 13. vyrocie a rozmyslam, ze mu upeceim marcipanovu tortu. A tu je zadrhel 🙂 Este nikdy som ju nerobila 😀 Vedeli by ste mi poradit ako na to? Recept na samotnu tortu nejaky hadam najdem, alebo ak mate overeny dobry, vsetko uvitam 🙂 no a potom tu potahovku ci ako sa to vola, to sa dava hned na tortu alebo ako, nemam sajnu. Chcela by som ju okruhlu bielu a na nej biele vykrojene srdiecka a jedno medzi nimi bude cervene. Kde kupim ten marcipan a ma nejaky specialny nazov? Velmi som vam vdacna za kazdu radu 🙂

mrka2
22. máj 2012

@macicka84 jeej, ta je milucka 😵 😵 😵

janula.h
22. máj 2012

@irriss juuuuj to je strašnéééé ☹((( to už aké hovado to bolo ☹ prečo to robia deťom,ktoré za nič nemôžu ☹ dúfam že ho už chytili

aduskatt
22. máj 2012

@chanella tortu pred potahovanim treba natriet.moznosti je viac, ale najcastejsie maslo s cukrom🙂 potom zachladit a zachladene potiahnut🙂 Potahovka sa da bud kupit hotova, alebo vyrobit z marshmellow cukrikov, postup je na prvej strane v tejto teme🙂

chanella
22. máj 2012

@aduskatt dakujem ti, ano prave som si citala ten recept na potahovku na 1. strane, reku zacnem pekne po poriadku 😀 a nevedela by si mi poradit recept na nejaky overeny dobry korpus?

chanella
22. máj 2012

@aduskatt ozaj a na taku jednoposchodovu tortu asi z kolkych balickov tych cukrikov?

aduskatt
22. máj 2012

@chanella ja robim najradsej korpus z piskotoveho🙂 zo 170g cukrikov potiahnes a ostane ti aj na ozdoby🙂
ak chces kakaove, tak urcite mnozstvo muky nahradis kakom, ak orechove, tak orechami🙂 a mas tri varianty korpusov jednoduchou vymenou surovin🙂

chanella
22. máj 2012

@aduskatt dakujem 🙂 no, uz teraz mam z toho stres ale musim to nejako zmaknut 🙂 ak sa vydari, hodim foto 🙂

lucka_o
22. máj 2012

babyyyyyyyy pri mascarpone plnke davate 33% slahacku? ci na varenie?????????????dakujem

aduskatt
22. máj 2012

@lucka_o 33🙂

mizulienka
23. máj 2012

baby som zufala, neviem si nejak poradit, idem robit to srdiecko, chcu ho 6kg, take velke nemam, tak budem robit nieco pod to...obdlznik, kruh alebo nieco...robili ste uz niektora nieco take...ake rozmery mam urobit?
radte baby 😉)) dakujeeem

mates22
23. máj 2012

@bambula1307
@aduskatt holky díky moc, jen s tím špenátem nevím, včera jsem chvilku hledala na netu a všichni psali, že tím špenátem to nějak nechytalo, bledlo, nebo rozplizalo hmotu ☹ . No takže je to asi tak, že nebarvit potah, nebo jen na růžovo či červeno, příp. tou žlutou nezávadnou a figurky raději nejíst ☹

zdenallicka
23. máj 2012

@mizulienka Já jsem dělala tohle. spodek je 30cm, srdíčko má v nejširší části 21cm. Vypadalo to celkem dobře, jen teď už bych trochu doladila i ten spodek..🙂 Připadá mi holý.. Tehdy se mi nezdálo..🙂 Bylo to pro chlapa, nechtěla jsem to nijak moc zdobit..

miciatko
23. máj 2012

babenky poradte mi neake vase odskusane recepty na tiramisu a medove rezy, dakujem vam