Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
14. máj 2010

sloni ja tiez tento robim ale mala som vzdy sirup no tu som ho este nezohnala.Kolko davas medu?Robis rucne ci davas do pekarne ci robota?Ja som davala do pekarne no nasa je niekde v krabici a rodicom nechem riskovat ze ju poskriabem cukrom

bianca
14. máj 2010

zdeni uuuuuuuuuuzasne torticky

zdenallicka
14. máj 2010

Bianco, moc dekuji.... 😵

zdenallicka
14. máj 2010

Ali, diky, od tebe me to obzvlaste tesi..🙂

No, delam tri dny na dvou dortech, ty udelas tri za den... 😀

sloniiicek
14. máj 2010

bianca - ja to robim s medom, tak ako tam je pisane, tusim 2 lyzice. a miesim to rucne a ide to super lahko. doma nemam pekarnicku. ale uz som citala, ze sa to da aj v tom. a sirup som niekde citala, ze v zdravej vyzive, alebo v niecom takom. ale zatial som nehladala. a inak bianca, ked das ten sirup alebo glukozu, tak je fakt biely ten marcipan?

sloniiicek
14. máj 2010

zdeni - krasne torticky. sikulka. ta pre to dievactko nema chybu. 🙂

sloniiicek
14. máj 2010

inak babulky, nevedeli by ste mi poradit, co take spravit pre knaza na 30-tku?

zdenallicka
14. máj 2010

Ali.. 😲 😲 😲

TO teda cumim!!! 😵 Moc hezky tyranosaurus... 😵 A libi se mi ta s Puem... 😵 Na tom modrem jsi pouzila nejaky valecek?

zdenallicka
14. máj 2010

SLoni, dekuji...😵

sloniiicek
14. máj 2010

alionuska - tak tie tvoje torticky su uuuzasne. klobuk dolu. to sa mam este co ucit. 🙂

bianca
14. máj 2010

ali skoda komentovat.Ako vzdy genialne

sloni no je taky mliecny.Prave ze v CR mali v kazdej zdr. vyzive i viac druhov a tu no skoda hovorit.Prave som poslala mamu do obchodu na kys.citronovu na glukozu tak skusim

alionuska
14. máj 2010

Dakujem vam strasne moc...
Zdeni pobavila si ma s tymi tromi tortami...ze ty urobis jednu za tri dni a ja tri za den 😀 😀 😀 na tom modrom s tigrikom som pouzila taku podlozku na cokoladu...stala len 2 eura a pouziva sa na pralinky a podobne... ale super to ukaze,ked sa prejde valcekom po hmote... 😀 😀 😉 maju to na stranke svet pecenia....

zdenallicka
14. máj 2010

Ali, to je ten cokotransfer? Da se to tedy pouzit opakovane? 😕

A nesmej se mi - je to pravda, ale makam na tom/na sobe..🙂)

alionuska
14. máj 2010

zdeni nie cokotransfer... 😅 pockaj najdem ti na to link...da sa to pouzit az kym to nezoderies 😀 😀 😀 😀 a nesmejem sa ti.Obdivujem kazdu jednu z vas co sa na to da...lebo pecenie je umenie! 😀 😀

alionuska
14. máj 2010

http://www.adal.biznisweb.sk/online_obchod/folie/

Je to tam dole...ze štruktur Arabesky... 😉

zdenallicka
14. máj 2010

Ali, j, to jsem myslela, ale spatne jsem se vyjardila..🙂

anibas
14. máj 2010

ahojteeeee

No Ali - už sme čakali na tvoj prídel - min. 5 torty musia byť 😀 😀 😀 😀 😀
Ako vždy na 1 - hviezdičku neviem dať - a každá je iná 😕 😕 😕 😕

anibas
14. máj 2010

myslelala som - iná štýlovo 😉 😉

julinka25
14. máj 2010

caute maminky-cukrarocky 🙂
pridavam svoje dnesne vytvory 🙂

julinka25
14. máj 2010

tu su: 😝

bianca
14. máj 2010

hojte.Tak som tu.Neodolala som a sla skusat.

nakoniec som si vytvorila svoju vlastnu hmotu s cukru,mlieka Hami,medu,vody a esencie.Stale som nemohla utrafit tu pravu konzistenciu.Stale sa mi to lepilo ale nakoniec sa relativne podarilo.Sice sa mi to trochen rozteka ale da sa s tym aj tak krasne pracovat.Floral sada teda otestovana a zajtra decka som uplna sama doma (teda s malou) tak budem cele poobedie modelovat kym bude nas diablik hajat.Akurat ma totalne sklamala modra wiltonka.Neni gelova ale tekuta.Asi sa niekde stala chyba ☹ nakoniec som to zafarbila skoro tak ako som chcela ale musela som je dat vela.Milo prekvapila ta nestastna cervena.Zafarbila skvele.Krasnu cervenu mam

martinex
14. máj 2010

ahojte dievcata,

moj dnesny vytvor, prvy krat som robila s jedlou oplatkou a celkom to islo 🙂

miska73
14. máj 2010

martinex - a jak jsi přidělala oplatku k potahovací hmotě? Mám glukózové lepidlo, ale mám strach, aby se mi hmota pod tím neroztekla..

miska73
14. máj 2010

jinak dortík vypadá dobře 🙂 , moje dcera by z něho měla radost 😉

alionuska
14. máj 2010

Anibas..este mam dve v chladnicke nedokoncene...jednu na zajtra a jednu pre sestru k narodkam..ale ta ma narodky az v utorok... tak tu si necham naposledy,ako taky bonbonik..aby mi nebolo v nedelu luto,ze nic nerobim s tortami 😀 😀 😀 😀 tak sa budem hrajkat🙂 Dakujem...

martinex
14. máj 2010

miska obycajne maslo vymiesane s cukrom... 😀 😀 😀 uuuplne tenka vrstva,pekne to drzi 🙂

alex21
14. máj 2010

ahojte, pozrela som fotecky a krasne torticky. Jedna krajsia ako druha. Pridam aj ja svoju.

alex21
14. máj 2010

este raz s fotkou 😀

bianca
14. máj 2010

alex nadhera.A tie volaniky proste uzasne.Aspon raz v zivote by som toto chcela dokazat