Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
25. máj 2012

@danielik79 tam mi otvorilo len nejake oblecenie, ale tak ja nemam ziadnu spicku, tak to sa mi asi nebude dat ☹ super, len teraz neviem aka je to ta spicka 😀 ale vyzera to super, ukladam si ho 🙂
dakujem

bambula1307
25. máj 2012

@danielik79 dievcence original krem do likerovych spicov sa robi tak ,ze sa da varit voda s cukrom, ked vrie prida sa kakao, sojova muka a cokolada..to sa rozpusti, necha vychladnut do druheho dna a potom sa prida margarin a vyslaha sa na hladky krem.
v cukrarni si na spice pecu buflere..co su tie piskotky.

mamina1978
25. máj 2012

@aduskatt Tak sa ti krasne podarila ta jazykova obluda 😉 😀 aj cela torticka je peknuska....a este mi prosim ta prezrat, netecie to zo spodu a drzi ten potah pekne po bokoch? 😕

danielik79
25. máj 2012

@bzucinka2 recept som dala potom nižšie na 2955 strane

aduskatt
25. máj 2012

@mamina1978 dakujeeem🙂)no ja som boky potrela klasikou pod potah, maslo cukor kasa z muky, vrch torty som dorobila puncovinou, prekryla potahom a ostatny cely stred torty ostal cisty korpus a na ten som dala polevu, ked bola trosku stuhnuta, dala som tam tu jazycnicu🙂 zospodu zatial netecie, ale to som ju vcera po 6 hodinach prevratila naopak🙂

bzucinka2
25. máj 2012

@danielik79 nasla som ho, len to som pisala, ze aka spicka sa na to pouziva neviem 🙂

lussy23
25. máj 2012

@aduskatt aha takže takto to bolo myslené🙂 Ja som ešte nevidela takúto tortu, tak som sa spýtala🙂 ale je krásna, waw.

dada2007
25. máj 2012

micky......pls. o radu.......idem farbiť prasa.....a ked chcem zmiešať gelovku s alkoholom a kakaom.......kolko toho alkoholu?????? idem to robiť prvýýýýý krát......dakujéééééééééééém

aduskatt
25. máj 2012

@lussy23 no jasnacka🙂)ked robim len tak z lasky pre mojich chlapov, tak vzdy vyskusam nieco nove.som rada, ze sa ti paci🙂 mne sa paci tiez 😀 😀 😀 😀 😀

danielik79
25. máj 2012

@bzucinka2 ja používam túto

maca_p
25. máj 2012

@bambula1307 to je linecke trene pecivo? mozes poskytnut recept?
ja co robievam, tak sa mi strasne mrvia.

vierkasteffi
25. máj 2012

ahojte nemate nejaké fotky na marcipanovu tortu latrínu?

mrka2
25. máj 2012

@danielik79 mnaaaaaaaaaaaaaam taka provokacia!!! 😀 😵

no nic, pridavam svoju - farby chceli zelenkavu a oraznovu - a ani vas necitam, idem 😔 krasny vecer, isto je polovica z vas v kuchyni a maka na tortach 😎

danielik79
25. máj 2012

@mrka2 na 2955 dala aj recet link tam nefunguje 😉

makinka2
25. máj 2012

@macicka84 To je nádhera 😵 😵 😵 😵 😵

vierkasteffi
25. máj 2012

maminky a namet na tortu zahradku so zeleninkou 🙂

larah
25. máj 2012

ahojte kocky, nastupila som do prace, tak vas vobec nestiham citat. Len nachytro olajkujem 🙂 A tu su moje posledne pracicky 🙂

alenv
25. máj 2012

právě dodělaná.. já osobně bych nechala jen kytičky.. ale kočka tam musela být

janula.h
25. máj 2012

haleluja!! 😀 dokončená kombinovaná na birmovku a narodky v jednom 🙂 a zajtra šup na stretko cukrárok 🙂 jupiiii (ehm DNES) 😖 😔 pekné sny 🙂

mishulle
26. máj 2012

holky prosím, dejte mi recept na nějakou osvědčenou citronovou náplň

bzucinka2
26. máj 2012

@danielik79 tak taku nemam ani omylom, smola, tak spice sa nerobia ☹

dada2007
26. máj 2012

ahojte micky......tú sú moje tohto víkendové.... 😉 znovu dík za rady 😵 😵
....inak to prasa je Dia-dia korpus, dia čoko plnka aj dia džem........náklady ako svina a má leeeeeen 3kg!!!! ten korpus mi narástol ledva na 3cm zo 6 vajec......bohužial, to nie je ako s klasika cukrom..... :-P

heni79
26. máj 2012

@mia114
Krásne sa ti vydarili zvieratká. Super.
@janula.h
Ten macko je super, nemá chybu. 🙂

bzucinka2
26. máj 2012

baby nechce niektora kupit jogurtovy zensen, som si kupila a nejako sa nemam k cinu to vyskusat ☹

isabella_fly
26. máj 2012

ahojte kocky, prave som dokoncila svoju prvu poschodovu a prvu s margarinovou plnkou, doteraz som robila len slahackove a tvarohove a v tomto teple to je na obesenie, makke je to aj tak, tak si neviem vynachvalit ako to slo s poriadne tuhou plnkou... no ale samozrejme nejake chyby este treba vychytat, no chcem sa vas na zopar veci spytat.... pri tej poschodovej som vystuzila a dala kartonik s potrevinarskou foliou pod horne poschodie, no zostala mi tam nejak prilis velka medzera a musela som to zakryvat kvietkami... aj vam tam taka zostava? to potom len niecim prekryt, alebo sa s tym da nejak vybabrat? lebo buduci mesiac robim este jednu poschodovu na svadbu a chcela by som to urobit lepsie... lebo inak mi zostava jedina moznost, potiahnut ten vrch na zaver a rovno to tam capnut s dlhsou potahovkou, ale medzera tam bude aj tak stale, len nebude tak vidno...
inak nizssie je aj moj prvy pokus o stencils s cera hmotou, katastrofa, skoro som nad tym plakala... kedze to bola slahackova plnka, torta makka, kraje neboli rovne, mysela som, ze sa zblaznim, nakoniec som to musela robit na extra kusky potahovky a popriliepat na tie nevydarene casti... este aj kvet som chcela na drotikoch a nedaril sa mi, aj malo casu aj malo skusenosti, nakoniec nez som ho uplne pokazila som ho radsej dala dolu z drotikov a pospajala ho bez toho... nuz... kazdy sa ucime na vlastnych chybach 😠

bzucinka2
26. máj 2012

a tu su konene moje charitne 😀

isabella_fly
26. máj 2012

@janula.h to je predsa cisto tvoja vec co si das do svojho albumu na fb... to ti nemoze nikto zakazat pokial tam nedavas fotku nejakej osoby... nonsense...

mia114
26. máj 2012

@isabella_fly ked nechces aby bolo vidiet ten karton, teda tu medzeru, musis si naplnenu tortu dat hned na ten karton a spolu snim obalit marcipanom a tak ho zakrijes a potom vlastne zoberies tu postiahnutu tortu spolu s karonom a polozis na tortu. 😉

isabella_fly
26. máj 2012

@mia114 dakujem, to ma nenapadlo 😵 😵 😵

eliska22
26. máj 2012

kočky práve som dostala takýto obrázok, že či by som urobila takúto 3D tortu 😕 tak som odpísala, že možno 2D a odhováram ju od toho, od tej 3D.....a ona, že veĎ to je pre mňa výzva a oni si priplatia, vtipnááááááááááá 😔 tak som jej odpísala, že keby mi išlo o peniaze, tak torty nepečiem 😅 veď ja by som bola vyklepaná aj z tej 2D 😕