Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
26. máj 2012

@isabella_fly a co sa tyka tej slahackovej plnky, ja som tiez vcera robila slahackovo tavrohovu plnku bola to ta madagaskar a nastastie sa mi netopila, ale ja to robim vzdy tak ze si tortu naplnim a potriem hrubsiou vrstvoou maslo+cukor+korpus pekne vyhladim celu tortu, a nerovnosti a dam stuhnut poriadne do chlanicky, aj na noc, alebo apson na min, 4hodiny a az potom potiahnem tortu marcipanom a vtedy ti to pojde pekne potiahnut kedze je torta stuhnuta 😉 a potom ju ked ju potiahnem dam znova do chladnicky na mar minut aby zase aj s potahom ztuhla a az potom dozdobujem a pocas zdobenia ju davma do chladnicky ked uz citim ze zacina maknut aby vzdy bola tuha 😉

monikad1
26. máj 2012

@mishulle Citrónový koláč
Piškót: 7 bielok+150g. cukru=sneh,7žĺtok,70g.orechov, 70g polohr. múky,1 pr.do peč., citrónová kôra.
Plnka: 250ml. mlieka, 2pol. lyžice hl. múky,2 žĺtka- uvariť kašu, dáme vychladnúť a zmiešame s vyšľahanou druhou časťou: 120g. ml. cukru, 180g. masla, Z dvoch citrónov šťava
Plnku navrstvíme na vychladnutý piškót a posypeme mletými orieškami.
Dobrú chuť

mia114
26. máj 2012

@eliska22 no to ti verim, ze ju nehces robit, ja na 3d torty vooobec niesom 😅 raz som mala robit 3d tortu a nakoniec som zakaznicku presvedcila na postavicky 😀 tie mne idu super. ale ako sa hovori ked neskusis tak nevies, to aj mne ludia hovoria stale, ale ja sa aj tak bojim 3d toriet 😀 ja mam robit krivu tortu v juni a uz z toho mam strach , ze des 😅

marecek4
26. máj 2012

holky,potřebuju poradit,odhodlala jsem se k potahované dortě,je něco co by jste poradili-propracovat tu hmotu,nahřát,jak s ní vůbec poprvé pracovat?mám maďarskou potahovací hmotu na doporučení prodavačky v Gostolu

isabella_fly
26. máj 2012

@mia114 a vdaka aj za tento typ, ja pod potah hrubu vrstvu nedavam, ale v takychto pripadoch to asi budem robit, lebo ta plnka je skvela a nerada by som od nej upustila len preto, ze sa mi s nou tazko pracuje 🙂 paradoxne som s takymito makkymi tortami zacinala 😀

isabella_fly
26. máj 2012

@marecek4 ja si to rozohrejem rukami a miesim to ako cesto kym sa s tym neda pracovat, ale zasa nepoznam tu potahovku co mas ty, tak ti mozno baby este aj nieco ine poradia

mia114
26. máj 2012

@isabella_fly ono to nieje az taka hruba vrstva, je to taka vrstva aby zakrila tu plnku a ked ztuhne a vyberiem ju tak ked vidim ze je viediet este plnka tak ju este torsku potriem. 😉

eliska22
26. máj 2012

@mia114 ja som robila nejaké 3D torty, napr. tenisku, autá, dyňu, loptu, rybu, ale toto je pre mňa už silné kafčo 😝 😝 😝 a keď bude trvať na tej 3D, tak to odmietnem......

heni79
26. máj 2012

@dada2007
Inak to prasa vyzerá chrumkavo. 😀 Super si trafila farbu. 😉

marecek4
26. máj 2012

@isabella_fly nojá ji mám v lednici,tak učitě asi večer vytáhnout,protože je to ztuhlý jako šutr

marecek4
26. máj 2012

koukám koukám dál po netu a vykoukala jsem že je to K2,tak nevím

isabella_fly
26. máj 2012

@marecek4 to urcite, to by si sa zblaznila nez to rozpracujes 😀

marecek4
26. máj 2012

@isabella_fly no držte pěstičky,jestli se povede tak dodám foto,bojim bojim ☹

briketa
26. máj 2012

Dievcata, prosim vas idem ku vam po radu.
Syn v skole bude mat vystavu na ktoru idem piect, ci tvorit.
Na temu ARKTIDA. Cize tucniaci, tulene, iglu, sneh.
Rozmyslala som takto
1. bud upiect tortu z parizskeho kremu, navrch dat sneh z marshmellows hmoty (dobre sa tvaruje, uz ho mam hotovy) a uplne cele to prekryt aby parizska torta vo vnutri bola uplnym prekvapenim.
Navrch postavit iglu z Rafelo guliciek, ale namiesto guliciek robit tehlicky a tak to postavit.
No a nakoniec dvoch realistickych tucniakov z marcipanu. Kupila som fixky na potraviny, tym ich vymalujem. Tak isto som kupila strieborny sprej na ozobu shenu, nech to nie je fadne.
2. alebo tortu nepiect (drzalo by to vobec na parizskom kreme cely ten zverinec?) a len dat na strieborny plech snehovu marshmellow hmotu a na to postavit Rafaelo iglu a to bude hlavnym "zakuskom" a potom este prizdobit tymi dvoma tucniakmi.

Alebo mate nejaky uplne iny arkticky napad, obrazok, myslienku, poznamku? Vdaka za kazdy postreh.

vecernicci
26. máj 2012

tak děvčata, ráno mi volala paní, že kdy si má přijet pro dortík, já si spletla datumy a myslela jsem, že je na zítra, takže dortík mám hotový včetně naplnění a potažení komplet za třičtvrtě hodiny, to je můj rekord 😝 😀 😀

salonka1981
26. máj 2012

@eliska22 to je nádherný obrázok minnie s dovolením si ho uložím,tiež chcem malej za 2 týždne robiť takúto tortu k 2.rôčkom ale určite nie 3D, tých sa bojím ale toto vymodelovať ako postavičku by som chcela aj keď ani si neviem predstaviť ako to dopadne 😀

danielik79
26. máj 2012

@bzucinka2 nevadí dajú sa spraviť aj pomocou sáčku .
No a moju tortičku mám na svete nakoniec ju potiahla ráno

salonka1981
26. máj 2012

@vecernici tak to si dobrá,mne sa to už tiež stalo že som doplietla deň a mala som na to 3 hodiny urobiť komplet tortu a nemala som ani nič prichystané ani postavičky ani kvietky nič iba upečené korpusy ale boli to riadne nervy 🙂

salonka1981
26. máj 2012

@briketa ja by som volila tú prvú možnosť,upiecť aj tortu 🙂 ešte aby to nebolo také fádne by som prehodila farebné šály tým tučniakom,prípadne aj nejaký stromček by som tam dala.Neviem či som dobre pochopila že ich vyrobíš bielych a dokreslíš fixou,ak ano skôr by som nafarbila hmotu a s tej modelovala tučniakov.Ja som robila takúto,bolo to síce na mikuláša ale mám tiež tučniakov,možno ti to pomôže.Uvidíš baby ti ešte asi viac poradia 🙂

monika76
26. máj 2012

Pekny víkend pridávam svoju dnešnú 😉

salonka1981
26. máj 2012

Pridávam aj ja moju jednu tohto týžňovú 🙂

timonko
26. máj 2012

@vecernicci wooow...a to sa aj dá?! si šikula 😉 😉 🙂

timonko
26. máj 2012

na želanie v červenom spodnom prádle 🙂

mima1311
26. máj 2012

@salonka1981 ta je krasaaaaaasna ...

mamina1978
26. máj 2012

@briketa Ja som robila takuto torticku s tucniacikmi , bola to moja prvotina a slo to lahko.....Snad ti to trosku pomoze😉
Videopostup na tucniacikov:

https://vimeo.com/2153021


Videopostup na stromcek:

https://vimeo.com/329899


PS : poznamka mojho najstarsieho k mojej torticke:
,, Mamina, to je nerealne, tam, kde ziju tucniaci nie su stromy!`` 😅
Takze neviem, ci by si tam tie stromy mala tam davat 😕

mrka2
26. máj 2012

@danielik79 aaale, ja na take nemam momentalne cas a isto by to len tak fuklo 😝 😀

danielik79
26. máj 2012

@mrka2 tomu ver u nas ako písala robila 3dávky a už sú skoro fuč 😲

peroli
26. máj 2012

@briketa někde přidat vločku, někde tučňáka.. apod.. 😉

mamina1978
26. máj 2012

@dada2007 chcela by som sa spytat, pri tej knihe dole, to je len tenky lem dodokola s hnedou hmotou, ci je ta torka polozena na hmote? 😕

peroli
26. máj 2012

dalších pár návodů jen tak.. 😉
doufám že jsem tu už já nebo někdy jiný něco stejnýho nebo podobnýho nedával.. kdyžtak omluvte chybu tisku.. tímto se redakce případně omlouvá.. 😀 😀 😀