Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
26. máj 2012

Ahoj, tak já po dlouhé době přidávám svůj další dortík... jeden jsem pekla ještě pro mamku k narozeninám, ale nestihli jsme ho vyfotit... takže tentokrát jeden na zakázku - krabička cigaret Petra - světlý korpus, karamelový krém ze Salka - váha 2,8 kg

janulkamartinko
26. máj 2012

@aduskatt davam baliaci ozdobny papier a este foliu...

aduskatt
26. máj 2012

@janulkamartinko dakujem🙂.vobec to nevyzera tak, ze by tam este ta folia bola, preto som sa pytala🙂

dadka212
26. máj 2012

a ešte posledná, samozrejme zabudla som jednu odfotiť....

bambula1307
26. máj 2012

@maca_p aj mne sa obcas trene mrvi a lame..to ked prilis vyslaham margarin.
ja robim 17dky pr. cukru, 3 zltky. 2 palmariny a 65dkg hl muky. 😉 ked davam kakao odoberem z muky.

bambula1307
26. máj 2012

@vecernicci ze jaka sikovnica si 😀 . Mne tak raz mama prisla s obejdavkou na zakusky a tortu..a pomylila si datum o tyzden. pani v piatok vecer zvoni na zvoncek, ze idem si pre kolace 😕 ..a ja , prosim? sok ☹
Tak so rana so upiekla aj zakusky aj tortu...ale teda ze fofry ☹ .
Najlepsie ked si sama zapisem do mojho zostitka kedy co a ako..poratam si tam suroviny a mam zaznam co som kedy a komu piekla..co ma vysiel material a co som zarobila 😀

jakelina
26. máj 2012

@mishulle Do formy 26 cm dělám z pěti nebo 6 vajec.

vecernicci
26. máj 2012

@bambula1307 jenže já Karkulka si to psala sama a ona mi ještě posílala jeden mail, ale prostě já jsem trubka 😝

jinak děvčata, už mi z toho hrábne, náš prcek odpoledne hrál s bráchou fotbal a upadl a překulil se zlomil si klíční kost, tak jsme před chvílí přijeli z pohotovosti, naštěstí to má rovně ty kosti, tak bude tři týdny doma za školky, no ... ☹

jakelina
26. máj 2012

@vecernicci ty jo, no děti jsou děti. 😒

daducha
26. máj 2012

@vlada111 ani som nemusela hadat kto ju urobil hned som vedela 😉 ,je náááááááááááádherná 😵

anibas
26. máj 2012

@vecernicci no Majka má pravdu - na deti sa nalepí vždy nejaký úraz alebo choroba - naše majú teploty len čo päty z domu vytiahnem 😀 😀 😀 😀 už sa teším o mesiac na dovolenku, s ktorým budeme utekať na pohotovosť v Tatrách 😝 😝 😝

anibas
26. máj 2012

@vlada111 no nehovorila som????? načo tebe predlohy !!!! 😀 😀 😀 😀 nááááádhernááá 😵 😵 😵

mariann2
26. máj 2012

@dadka212 na tej vláčikovej torte máš akú zelenú farbu? je krásna

anibas
26. máj 2012

ešte tortičky: notebook pre bratrancovho synátora - ináč ho nerobím 😝

mariann2
26. máj 2012

@anibas moja nestraš, v Tatrách asi nie je pohotovosť, až Poprade 😉

dada2007
26. máj 2012

@briketa mica, tu máš pre inšpiráciu moju tučniakovú čo som robila synovi..... 😉

vlada111
26. máj 2012

@daducha jej si milá, aj ja tvoje hneď spoznávam

vlada111
26. máj 2012

@anibas juj Sabi, ale ja to tak všetko pokukám a potom mi svitne. Ale táto bola o nervy. O jedenástej večer som kukala na tie kvety na torte, že čo dám na vrch. Do druhej som robila vtáčiky a ráno som to dala dokopy s malou dušičkou 😝

vlada111
26. máj 2012

@anibas krásne tortičky 🙂

mia114
26. máj 2012

ahojte
pridavam este moju jednu dnesnu, na zelanie ten zajacik, nejak mi tento krat neslo spravit 3d postavicku zajacika tak je len 2d ☹

mia114
26. máj 2012

@dadka212 krasna zelena farba, aka je to? ja mam zo zelenou same blbe skusenosti neviem nikdy trafit pekny odtien ☹

mia114
26. máj 2012

@vlada111 kraaasna torticka, ty robis len par torticiek ale vzdy ich tak di detailu pekne ozdobis 😵 😵

lussy23
26. máj 2012

@vera_vila perfektná
@mia114 nádherná je
@dada2007 krásna
@anibas úplne nádherná
@dadka212 krásna

mia114
26. máj 2012

babulky, vsetky torticky su kraaaasne, a kolko ich dokazete spravit na vikend, tak to kukam 😕 ja ked mam robit 4 tak to som mimo 😀
buduci tyzden budem toho mat nejak vela, 4torticky, potom muffiny pre moju malu a este detom na karneval tie pops, som zvedava ko to spravim 😅
ale minule mi volala moja teta ze chce tortu pre koleginu a ja ze aku velku a ona ze pre 4ludi 😕 a ma to byt otvorena kniha 😕

lussy23
26. máj 2012

@lucula73 krásnučká
@timonko parádna kabelka
@janulkamartinko prenádherné tortičky
@vecernicci zlatučké zvieratko
@79zuzana krásna
@katulkaaaaaa nádherné

lussy23
26. máj 2012

@vlada111 nádherná
@mariann2 nádherné
@pipka krásna

micmo
26. máj 2012

@vlada111 NADHERNA!!!! S dovolenim si ji ukladam jako inspiraci...🙂

lawli
26. máj 2012

Moja tortička ,tento týždeň...iba jedna 🙂

aduskatt
26. máj 2012

dievcata, prosim o pomoc.no, ved klasika 🙂 mam k dispozicii taketo nieco. Nie je mi uplne jasne, ako dostanem na marcipan ten ornament ruze, keďze je to smerom dnu☹ asi mi to fakt nemysli.
http://www.pravacokolada.sk/sk/vykrajovace-a-vy...

luciahromadkova
26. máj 2012

@aduskatt dakujem vyskusam najskor tu pudingovu a nejaky lahky korpus spolu s ovocim a kupim WI