Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. máj 2012

@mia1111 K2 je maksia a teda o dost. teda aspon pre mna. Mne sa teraz celkom dobre robi s PDT uz 5 kybel minam ked sa mi nechce zarabat MMF 😝

mariann2
29. máj 2012

@mia1111 tak ako vraví @dm aj ja som spokojná s PDT, robí sa s ňou super, aj s ňou modelujem, len na kvety používam smartflex

mariann2
29. máj 2012

@weronnka18 recept na cukríkový poťah máš na prvej strane od alionusky, čokoládový krém ja robím parížsky: 250ml 33% šľahačky, 100g čokolády / ja požívam 52% z lidl/, prevariť, nechať 12 hodín odstáť v chlade, vyšľahať, natrieť na korpus poobkladať s banánmi, je super, veľa zdaru, potom sa pochváľ výtvorom

mia1111
29. máj 2012

@dm1, @mariann2 - ďakujem... hľadám niečo, čo bude "menej sladké", ak je to vôbec pri poťahovkách možné 😀 . Ja pečiem len príležitostne, pre rodinku, vždy mi je ľúto, keď poťahovku vyhodia, tak by som chcela skúsiť niečo iné, či náhodou nenastane zmena 😀 . Tá PDT má aj nejakú príchuť, dá sa zjesť? 😅

mariann2
29. máj 2012

@mia1111 ja nemám rada poťahovky celkovo, ale moje deti mi pdt berú spod rúk a jedie, je celkom chutná, pekne vonia, ešte je aj PDT KOK, či ako sa volá, tá ma mandľovú príchuť, tá jej vôňa mi ale vadila, nemám ju rada

aduskatt
29. máj 2012

pozeram, ze PDT je tusim aj lacnejsia ako Smartflex....kvety s PDT neurobim?

mia1111
29. máj 2012

@mariann2 - ďakujem, tak idem to popozerať 😉

bzucinka2
29. máj 2012

@lucinka ja uvarim vanilkovy puding a dam maslo a vanilkovu aromu, alebo co tak slahacka s bielou cokoladou? 😉
@daducha super napad dat dam bielu cokoladu, preco ma to nenapadlo ked do cokoladoveho davam cokoladu 🙂
@mia1111 K2 je maksia🙂 ale ja som s nou velmi spokojna lebo 7 a 4 € je pre mna velky cenovy rozdiel na to mnozstvo co kupujem 🙂

mia1111
29. máj 2012

No, tak asi budem musieť skúsiť aj K2, aj PDT, inak nebudem kľudne spávať 😀

adka_praha
29. máj 2012

@mia1111 este mam K2 doma, tak dojdi ochutnat 😉 😀

mia1111
29. máj 2012

@adka_praha - fakt? Otváram okno, hoď mi prosím kúsok 🙂 😉 . Adi, úprimne, dá sa zjesť? 😅

mia1111
29. máj 2012

ja som už aj rozmýšľala, že by som WI s niečím zmiešala, ak je teda K2 taká mäkká, možno by to pomohlo, keby som zmiešala K2 s WI, len čo z toho potom vznikne 😕 😅

adka_praha
29. máj 2012

@mia1111 dojdi ochutnat... nemozem ti povedat, ze chuti, lebo tebe napr. chutit nemusi... 😒 ale je dost makka, ja ju na leto kupovat nebudem... ked je teplo, ani za svet nechce ztuhnut mrcha... eventualne ju budem miesat s mmf a veru ta cena je o dost nizsia ako u inych hmot... 😨

henulienka
29. máj 2012

Ahojte dievčatá, potichúčky vás tu už nejaký čas sledujem, aj som si už nejaké recepty popísala, a chcela som vás poprosiť, či neviete o nejakej stránke, kde je vysvetlený, prípadne nafotený postup výroby marcipánových ružičiek? A dajú sa robiť aj z toho mliečneho? Ospravedlňujem sa, ak to tu už niekde je, ale neviem prelistovať všetky stránky.
Ďakujem za rady!!!

adka_praha
29. máj 2012

@mia1111 inak hej, baby tu nieco s niecim miesali, myslim, ze tu k2 s niecim... len ked ja vzdy zabudnem... si musim kupit nejaky zosit a tam si vsetko zapisovat, lebo mam pamat jak ciernu dieru- vsetko zhltne, ale nic nevypluje ked to potrebujem... 🙄 😅

mia1111
29. máj 2012

@adka_praha - veď toto, cena je super, aj u tej PDT napríklad, čo mi babulky poradili, tak som na vážkach... len potrebujem poslať objednávku teraz, nech mi to friško pošlú, idem robiť na víkend tortičku a už nemám toľko hmoty, aby mi to vyšlo... 😒 😅

adka_praha
29. máj 2012

@mia1111 no ja uz mam len trosku, ta by ti moc nepomohla asi... a veru tiez budem musiet objednavat... 😝

aduskatt
29. máj 2012

tiez zacinam po tejto debate premyslat o PDT..nebude jej vadit leto? bude pekne schnut?

aduskatt
29. máj 2012

@henulienka celkom fajn fotopostupy na ruze su na stranke tortyodmamy, skus tam pohladat, su tam aj na ine kvety

henulienka
29. máj 2012

@aduskatt ďakujem, práve som ich tam objavila a s nemým úžasom som si niektoré fotky a videá pozrela 🙂

mariann2
29. máj 2012

@aduskatt v lete a hlavne v teple je pdt mäkšia, ale robím s ňou v pohode aj v lete, len treba dať pozor na sušenie figúriek z PDT na parapetnej doske okna 😖 pár krát sa mi stalo, že keď na ne zasvietilo slnko, musela som ich odznovu prerábať, lebo sa doslova roztopili 😝 😝 😝

aduskatt
29. máj 2012

@mariann2 tak na potah PDT a na ozdoby ostanem pri smartflexe🙂.boooze, to zas bude plna kuchyna kyblikov🙂)

jakelina
29. máj 2012

@aduskatt já dělám skoro všechny potahy z MMF, někdy smíchám s PDT, když chci sytou barvu, kytičky Smarflex a modeluju i z PDT a když se mi zdá měká, tak jak ji barvím, tak tam přidám trochu cukru moučka, ona je pak pevnější.

aduskatt
29. máj 2012

@jakelina ja praveze nerada robim s MMF🙂)pouzivam Smartflex na vsetko, ale PDT je lacnejsia, takze asi skusim, len skoda, ze nemaju mensie balenie ako 5kg

mishulle
29. máj 2012

tak jsem se dětem pustila do tý želvy, jak vkládala irriss, je jakože k MDD, ale protože o víkendu budem jíst další dort, tak jim ho dám dřív, ať nemaj dort 2 dny po sobě

dadka212
29. máj 2012

@aduskatt pdt predávajú v peceniehrou.sk po 1kg

aduskatt
29. máj 2012

@dadka212 jeee, dik, dobre vediet🙂

dadka212
29. máj 2012

ja som práve pdt prestala používať, už viac ludí mi hovorilo, že sa im hrozne lepila a roztápala, tak už len smartflex...

aduskatt
29. máj 2012

aky rozdiel je medzi PDT a PDT Special? dik