Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
30. máj 2012

@irriss no ved za meterial urcite ano, aj energie....jedine, co tam nezahrniem bude moja praca................to necham na nej..........

irriss
30. máj 2012

@mariann2
pekne 😉

super napad, diky😉
jeste jsem se chtela zeptat, prodavaji tady fixy na psani na potahovku..funguji dobre??

aduskatt
30. máj 2012

@awooojky zacinam mat pocit, ze najhorsie je robit pre dobre kamaratky.........

awooojky
30. máj 2012

@aduskatt veru a pre známych lebo cudzí cudzí ale známi to potom ti to stale mozn pripomenu

dida38
30. máj 2012

@kvojtanikova jaaaaj, dakujem za odpoved....toto som nevedela, ze ako sa to robi...ci sa to len takto miesi alebo sa ta hmota musi rozpustit, dat farba a potom zas nechat stuhnut.....tak vyskusam....este raz vdaka 😀

dada2007
30. máj 2012

@larah @awooojky @aduskatt @irriss aj ja som začiatočníčka v pečení......a tiež bolo pre mňa najťažšie určiť si cenu.......ale pak som po debatách tu a v mojej hlave prišla na to, že si ,,musím" započítať sumu za suroviny, elektrika(pečenie, chladenie, šlahanie), voda na umývanie, čas strávený pri komplet výrobe ozdôb, poťahovaní atd. a tiež opotrebovanie pomôcok............a áno, najhoršie je, ked robíte pre rodinu či ,,dobrých" známych...myslia si, že to nakúpime za 5eur.....spravíme za hodinu a ked si vypýtame príííííklad za 5kilovú tortu 30eur či 25eur, tak sa čudujú, že taaaaaak vela? 🙄 ☹

hejdita
30. máj 2012

prosim vas 😀 objednala som si smartflex flower a som prekvapena ako je to tvrde ta hmota staci rozpracovat v rukach? alebo v mikrovlnke nahriat??? kto ma skusenosti? 🙂 dakujem

a este mam otazku :D v sade flover je taka zlta podlozka s priesvitnym predkom to je co? tam sa kvety ukladaju aby nevysichali? a tie dve biele nozky ci co to je to sluzi naco? akoze stojanek na tu knihu? 😕 😅 😀 no mam otazok prihluplych :D

mishulle
30. máj 2012

Tak já rodině peču zadarmo, což je možná moje chyba, ale prostě si u rodiny neumim říct

mamina1978
30. máj 2012

@lamps Dakujem 🙂 , ale ty mas fotky len pre priatelov 😒 Inde nemas tvoje fotky ?
Ty si robila take fialove velke kvety na tortu, mohla by si mi sem prosim teda hodit este raz foto??? 😕

aduskatt
30. máj 2012

@hejdita ja si smartflex nachvilku chytim do ruky a od okrajov zacnem trosku stlacat a ona mi vzdy velmi rychlo povoli a da sa s nou skvelo pracovat........

dm1
30. máj 2012

@hejdita co sa tyka floral sady uhadla si uplne presne. prve je na odkladanie a zakrytie vykrojenych casti aby neobschli a to biele su stojanceky na knizku - brozuru. Co sa tyka Smart.flower tak je ozaj tvrdsia ale staci rozpracovat v rukach pripadne nachvilku do mikra a ona zmakne

aduskatt
30. máj 2012

@dada2007 pre mna nie je tazke si urcit cenu🙂)problem je, za peciem kamaratke a ta si mysli, ze ta torta asi padne hotova z neba🙂

aduskatt
30. máj 2012

no, prave som dokoncila Transformers znak na tortu, dufam, ze sa krpcovi bude pacit🙂.a idem si zarobit moje oblubene MMF..to zas bude nervov🙂

mishulle
30. máj 2012

holky prosím na jak silno musím vyválet potahovku, když chci zdobit kleštičkami?

dada2007
30. máj 2012

@aduskatt a aké máš ceny pls?

aduskatt
30. máj 2012

@dada2007 podla narocnosti torty od 8 do 10 eru za kg

awooojky
30. máj 2012

@dada2007 veru presne tak. nikto nerata co kolko stojí a kolko sa pri tom nastojíme kym to spravíme.. a cuduju sa...

aduskatt
30. máj 2012

@dada2007 za 5 kg tortu 30 eur je zalostne malo......to ti pokryje akurat tak naklady.........

dada2007
30. máj 2012

@aduskatt viem micka....ja som dala len ozaj príklad.....

aduskatt
30. máj 2012

@dada2007 jaj tak🙂

pristela
30. máj 2012

Baby 😀 😀 😀 ja nestastnica som prave dostala objednavku na tu poschodovu s fialovymi ruzami 🙄 no nieje ten svet krááásny? 😅 😅 😅

dada2007
30. máj 2012

@pristela 😀 😀 😀

mamina1978
30. máj 2012

@pristela na tu krasnu, krabicovu, co sa vtedy ta prva v restike roztiekla 😕 😕

aduskatt
30. máj 2012

@pristela 😀 😀 😀

pristela
30. máj 2012

@dada2007 čo rehlííš !!! pockaj , vsak ti cukor zkamenie !!! 😀 😀 😀 😀

@mamina1978 tú, tú , aspon , ze naplne nechali na mne , a ma byt len 6-7kg 😅 no ale ja im ju zmenim , bo by ma piclo robit to iste 😖 aach , spomienky ☹ to mas tak ked nechas celu noc slahacku bez chladnicky 😠 😠

aduskatt
30. máj 2012

@pristela no ved trening uz mas, tak to pojde jedna radost🙂

eaka
30. máj 2012

Kočky, ďalšia akcia pre Vás:
http://www.najzlava.sk/zlava/modelovacie-dlatka/

🙂

pristela
30. máj 2012

@aduskatt 😀 😀 nee, to ja bych nemohla robit presne taku istu 😝 by ma porazilo, malinko im ju zmením 😅 a buddem pak dufat 😅 ved aj tato bola hodne zmenena od predlohy, tak snad to predychaju.
a mam nutkanie skusit tu vanilkovu plnku 😅 😅

dada2007
30. máj 2012

@pristela a to pre tých istých ideš robiť????????

pristela
30. máj 2012

@dada2007 si sa s konom zrazila ??????? isto nie ! ani keby na kolienka klakli ☹ ne, to inej mojej stálici 😵 😵 😵