Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
31. máj 2012

@reruna
@janula.h máte pravdu,viem že ked nebude spokojná tak pani si viac neobjedná,ja len prosto trošku sa ventilujem,lebo ked jej minule jeden známy vynadal že čo mu to dala za 30ečiek,tak sa urazila...ale tak nejde vždy o váhu ved ja nemožem zobrať za hladku tortu tolko ako za krásne zdobenu čo ma stála viac námahy a strávila som pri nej hodiny len preto že má tu váhu nie?ale tak svet je aký je a aj ludia....dáme kafčo,sladké a skludním sa 😀 😀 😀

anibas
31. máj 2012

@dajna11 joj - moja zlatučká - aj to je dôvod, pre ktorý už neberiem objednávky ☹ ☹ ☹ ☹ 6 hodín pracuješ na torte a ani sa ti neohlásia - že pekná alebo dobrá, a ešte aj za lacný peniaz ju predáš .... ale to my sme blbé a njie zákazníci - vieš ???? nevážime si svoju prácu, rodinu a čas !!!

anibas
31. máj 2012

BABENKY : nepatrí to do témy ale JA MUSÍM :
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bianca/album...
JANKA @bianca idééééééééééééš !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miciatko
31. máj 2012

@anibas ako si mi to zobrala z ust, vcera mi mm hovori ze ked si prepocitam kolko som na torte zarobila a vydelim hodinami , tak viacej zarobim ked pozbieram flase po dedine a zanesem do obchodu 🙂)))))))))))))
niekedy neviem ci mi to stoji za to, keby som na dochodku a neviem co z casom tak je to ine, ale ta spust po kuchyni, tie nakupy a vsetko co zatym stoji , ale este stale ma tesi robit torticky a tesim sa na novu vyzvu, len neviem dokedy ..

dajna11
31. máj 2012

@anibas a ved ja nie že zákazník je hlúpy,mna len hnevá že by predsa mohla mať aj tú....sebakritiku nie?ja ked som aj nwbola sama spokojná so svojim tak som ho dala za menej....i ked oni nesuhlasili.....aby som zasa nebola svina že urobím špatu a zoberiem majlant pomaly... 😀

anibas
31. máj 2012

@miciatko presne s tými fľaškami: Budem piecť - ked budem - slobodná, bezdetná, nezamestnaná a na konci ulice mi postavia Lidl !!!!

dajna11
31. máj 2012

@miciatko presne o tom to je,ja viem že ked pojdem do práce tak s tým skončím.ale teraz ked som na MD tak sa chcem nejako aj inak realizovať ako len pri deťoch a variť,žehliť,prať a upratovať...ale tá kuchyna a bordel v nej ma neskutočne hnevá 😀

vlada111
31. máj 2012

@dajna11 normálne ti závidím 😉

dajna11
31. máj 2012

@vlada111 a čo také moja?

jakelina
31. máj 2012

@dajna11 dobře jsi to napsala, já mám taky někdy takové pocity a proto peču jenom pro radost, pár dortíků za měsíc, když si vezmu kolik nad jedním strávím času, tak mám někdy výdělek sotva 50 korun a peču většinou pro známé, tak mě to nemrzí, ale kdybych to měla dělat pro cizí lidi, tak to dělat nebudu.
To si raději čtu se synem, věnuju se prostě dětem a tam se mi to určitě vrátí v podobě slušně vychovaných dětí a od lidí se málokdy dočkáš vděku za pěkný a dobrý dort. Berou to jako samozřejmost, kolikrát otravují s požadavky, to chtějí tak a tak, pak zase něco jiného a jestli by to nešlo udělat takové a makové a pak odvezou dort a nevrátí ani podložku a neozvou se, jak byli spokojení. A určitě na to každá čekáme, na tu zpětnou vazbu. Pak třeba zavolají až chtějí další dort, že byl dobrý, ale za půl roku už na to teda nečekám 😖

dajna11
31. máj 2012

@jakelina presne,jasné že je hlavné aj ako vyzerá to už na prvej realkcii vidno že aký je,ale ako chutil,to je vizitka a tiež ma hnevá,žial je to väčšinou u cudzích,že nedaju vedeiť aký bol.či chutil......no čo už,nikto nepochopí že to robíme skor ako dobročinnosť a nie koli peniazom,lebo občas mám taký pocit akoby si mysleli že na tom celá tá konečna suma je moja odmena......a moja odmena je pritom iba tá chvála alebo ktirika...

mima595
31. máj 2012

ja upne s vami suhlasim..peciem malo, av podstate len pre rodinu...nemusim vymyslat darceky, lebo vymyslam torty...ked si predstavim, kolko casu stravim v kuchyni len pri zdobeni torty a modelovani figurok...vela, strasne vela 😠 😠
ale ja som taky maly amaterik, hlavne deti radi zdobia kvietkami torty, tak ich mame stale prezdobene, lebo š deti povykrajuju tolko kvietkov, že ich vsetky "narvat" 😉 na tortu je problem 😉 😉 😉

vlada111
31. máj 2012

@mia1111 u nás určite ten mascarpone, ale je príprava je pre mňa zdĺhavá, tak radšej pribináčikový. Aj sa mi s ním lepšie robí 😉

mia1111
31. máj 2012

@dajna11 - a aj pre toto ja nerobím torty na zakázku... iba pre rodinku, prípadne pre kamarátky. Môj manžel keď vidí, koľké hodiny strávim nad výrobou jednej tortičky, tak len krúti hlavou, on je vlastne jediný, kto naozaj vie oceniť ten čas strávený výrobou a zdobením, lebo reálne vidí, že torta nie je hotová za hodinu, ako majú mnohí predstavu... 😒 . Mňa pečenie aj zdobenie veľmi baví, ale ... čas strávený so synom je pre mňa oveľa dôležitejší, než zárobok pár eur 😉 (ktorý v konečnom dôsledku ani nie je zárobkom, lebo keď príde vyúčtovanie za spotrebu vody a elektriny, tak z toho človek rýchlo vytriezvie, nehovoriac o pomôckach, ktoré si musíme na začiatok zakúpiť, aby sme si uľahčili prácu 😉 ). Ale u mňa je pečenie tortičiek len záľuba, takže o nejakom zárobku sa hovoriť nedá, keďže beriem peniažky len za suroviny 😉

mia1111
31. máj 2012

@vlada111 - ďakujem Vladi, idem veru vyskúšať ten pribináčkový, keď je taký tuhý, len ešte dumám nad tým ovocím, či rozmraziť úplne, či len trošičku 😅 .

vecernicci
31. máj 2012

tak můj první tenhle týden, aby se to nepletlo, tak zase zvíře 😀 😀 😀

mishulle
31. máj 2012

@mariann2 albert mívá taky

anibas
31. máj 2012

@vecernicci kráásna - ešte ju máš doma ???? daj do očí hviezdičky ako iskričky 😉 😉 😉

mia1111
31. máj 2012

@vecernicci - neskutočne milá kravička, úplne ako z rozprávky 😵 😵 😵

adul67
31. máj 2012

@vecernicci si macherka na zvieratká krásna je 😉

aduskatt
31. máj 2012

@vecernicci nadherna🙂)
dievcata, drzte palce, premierovo skusam mramorovy korpus, uz je v rure.....do mrrrrch mu budem pre istotu nadavat az potom ked sa nepodari 😀 😀

lifinka
31. máj 2012

ahojky, holky, potřebuji poradit, jak byste to vymyslely? Mám udělat logo firmy, ale je tam přechod od písmene "e" je to žluté a pak to přechází do oranžové...To bych musela namalovat, že, nebo co vy na to?Děkuji za každou radu.
http://www.websitemaster.cz/soubory/logo-estran...

dajna11
31. máj 2012

@mia1111 no ved áno,ja pečiem tiež málinko lebo viem že by som viac toriet za týžden nezvládla,často som s edťmi sama a to sa nedá...takže každú jednu si vychutnávama väčšinou je to pre známych takže je to fajn....tu sa na tom nedá zarobiť a tak ma hnevá ked niekto stoj čo stoj chce viac a viac a nehladí na to či to za to vobec stojí,tá práca myslím na tej torte

lifinka
31. máj 2012

@pristela tak já také zkoušela red velvet a čtu, že ti taky nechutnal, mě také ne 😝

bambula1307
31. máj 2012

@vecernicci moj manzel zasne jaka je kraaaasna kravicka 😀 😎

Dievcence, ja som sa tiez chcela postazovat na nevdacnych zakaznikov. Co som robila tu 60 , tak pani mi napisala asi 50 mailov ..s otazkami..co som ako robila, z coho je toto a hento..no unavena som bola len z pisania a vysvetlovania.
Tak, ale pacila sa im. Ale ked zjedli, tak pani pisala, ze ona ma radsej viac kremu a ,ze bola suchsia.
Ze mohlo tam byt viac vrstiev kremu..,ale ze ona v zivote neupiekla tortu..tak nevie kolko vrstiev kremu sa dava.
Tak som jej vysvetlila, ze vacsinou davam 2x krem a 3x korpus, ale na zelanie dam aj viac vrstiev aj viac kremu.
Tiez som jej povedala,ze torta s parizskou slahackou sa nepolieva..a neviem cim by som ju mala poliat.....tak co mam na to povedat.
Som rada, ze dali vediet aka bola...ale unavena som viac z pisania a vysvetlovania ☹

Inak mi mm trochu naznacil,ze by som sa mala v peceni krotit , ze mam male dieta a zanedbavam ho 😒
Tak musim uznat, ze ma pravdu a musim trosku zmiernit tempo.
Co mam objednane ,ale musim dorobit a potom jednu tortu na dva tyzdne dam 😎
No kamoska spominala, ze by chcela fotak na jun, tak ten by som este rada skusila 😎

Dnes som odovzdala 3,5kg vcielku maju , velmi sa pacila. Rano som jej este vymenila papier, bo bol mastny...a este mam v chladnicke ihrisko...ktoremu som zabudla vyznacit kuty 😖

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka no, uz som citala viac nazorov, ze red velvet nie...a tak ho asi piect nebudem

lifinka
31. máj 2012

@aduskatt tak jsi se ještě neodhodlala péci? 🙂 a přitom v TV ho pořád pekli, že? 😅
Ani jsem nevěděla, že Báječné dorty v TV skončily 😖

aduskatt
31. máj 2012

@lifinka ten red velvet asi ani nie, vacsina tu hovori, ze bleee...akurat som vytiahla z rury mramorovy🙂.este chcem vyskusat rainbow🙂ale to len ofarbim nastavovany piskot🙂toho sa nebojim🙂....a ked nazbieram dostatok odvahy, tak dobosove platy skusim spravit tak, aby boli rovne a rovnako hrube🙂

vecernicci
31. máj 2012

@aduskatt vidíš a nám fakt chutná a i kámoška se po něm může utlouct 😉 sto lidí, sto chutí, já se asi přestěhuju do Ameriky a budu vydělávat tisíce dolarů za dortíky ve tvaru zvířat 😀 😀 😀

aduskatt
31. máj 2012

@vecernicci no genialny napad🙂ale nezabudni na konika davat fotky🙂)