Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
1. jún 2012

@vecernicci fajn napad🙂)))

zuul
1. jún 2012

@eliska22 mam uz jednu abecedu na liste,
nieco taketo http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/abeceda-... ale nejdu mi urobit tie pismenka. 😝

dm1
1. jún 2012

@mia1111 a aj zapacha? pretoze presne tak nejak vypadala hmota co vyhrala kamoska na stretku a pritom bola v zaruke.....ale vymenili jej to bezproblemov. takze taka hmota sa moze kludne k niekomu dostat aj domov 😒

eliska22
1. jún 2012

@zuul ja robím tak, že si vyvaľkám na tenko hmotu, potom si to rozrežem na štvorčeky, ešte prevaľkám, a vykrajujem to tak, že si dám pod lištu potravinársku foliu na to hmotu na to foliu a až tak pritlačím písmeno, pochodím po stole s tým hore dole, a to písmenko ešte kde je prichytené špáradlom opatrne vydolujem 😀

zuul
1. jún 2012

@eliska22 takze sa tie pismenka nevylamuju?

reruna
1. jún 2012

@zuul mrkni do diskuze Marcipánové dorty 2, postupy..., tam jsou ukázky, jak na písmenka.
@mia1111 reklamuj!

bianca
1. jún 2012

cafte kocky.Neda mi a musim reagovat aj ked dlhodobo nepisem ale hliadkujem na FB

@miculienka si to trosku zrovnaj v hlave a nerozculuj sa ked ti niekto automaticky neradi.Skus radsej najprv par stran precitat (tak ako kazda ktora zacina ) a mozno by si sa vobec nemusela pytat a keby aj tak nie hned takuto prehnanu reakciu.Skoro mi oci vypadli ked som si uplne nahodou precitala tvoj nemiestny vylev

vecernicci
1. jún 2012

děvčata, kolik může vážit svatební dort čtvercový, základna 30x30 a pak 20x20 a 10x10 nebo jaký mám nechat rozestupy, asi budu dělat tenhle a chtějí vědět přibližnou váhu a cenu plus minus
je to jen inspirace, ten není můj ....

eliska22
1. jún 2012

@zuul som pozerala tú lištu čo máš ty, ale zle je to vidieť.....neviem či tam máš aj na vytláčanie niečo, lebo ja takú abecedu nemám....mám len čisto lištu, písmenko mi ostane keď ho vytlačím medzi tými foliami orezané a opatrne ho tým šparadlom oslobodzujem od tej prebytočnej hmoty 😀 neviem to už inak popísať 😝

zuul
1. jún 2012

@eliska22 dakujem ti velmi.
@reruna dakujem, uz som to preluskala pred chvilou, paradne postupy ale abecedu som tam nenasla.

reruna
1. jún 2012

@vecernicci tak 8-9 kg ?

anjelicek26
1. jún 2012

Listujem novou temou z navodami, nemate niekto tip, ako spravit kaktus? Dumam nad tym uz par dni a nejako daleko som sa nedostala 😝 Teda maly kaktus ako jedna z ozdob na torte. Vdaka za kazdy napad!

reruna
1. jún 2012

@zuul no jo, je tam toho moc🙂 já mám takovou abecedu http://www.urybicky.cz/2011/02/jak-na-pismenka/ a dělám podle toho návodu

eliska22
1. jún 2012

@anjelicek26 ja keď som robila kaktus malý, tak som si ho vymodelovala a dopichala špáratkom 😀 tak mi tu niekto radil vtedy 😉

reruna
1. jún 2012

@anjelicek26 já jsem udělala prostě válečky a kleštičkama jsem to okleštíkovala

anjelicek26
1. jún 2012

@reruna - chcem robit nieco podobne, len auticka davam kupene, hracky, na to si fakt netrufam, som zvedava, ako to vypali, o tyzden ma maly 2 rocky 😵

mia1111
1. jún 2012

@dm1 - neviem, či zapácha, mám nádchu, ale zajtra im skúsim zavolať. 😒 .

mia1111
1. jún 2012

@vecernicci presne to ma napadlo, že tie bodky sú plieseň... určo to skúsim vyreklamovať, ďakujem

mamina1978
1. jún 2012

@mia114 no ved prave to, ze som mala novy recept 😠 ,vobec pekne nevyrastli a kopcove boli a pri zarovnavani sa trusili .....no des 😝 .........to modelovanie formuliek bolo oproti tomu zabavna rychlovka 😉 🙂

zdenallicka
1. jún 2012

@mariann2 Děkuji... protože už to nezvládám.. včerejší dort jsem dělala do tří do rána.. Po 12h službě je to moc fajn.. 😔 Zanedbávám muže, domácnost, sebe.. 🙄 A další důvod - 13kg dort mi při posledních úpravách sjel z lednice, spadnul na zem a bylo po něm.. Vzteky jsem s ním hodila do popelnice!!! Než jsem ho dodělala, spala jsem tři dny po 4h a pak toto... ☹ ☹ ☹ Takže proto...

zdenallicka
1. jún 2012

@dm1 Po mně chtěli taky 3D auto, ale odmítla jsem a nabídla tohle.. Chytili se..🙂

zdenallicka
1. jún 2012

@dajna11 Asi někončím navždy, ale na nějakou dobu určitě..🙂

adka_praha
1. jún 2012

@mia1111 😨 no to je vazne na zlost... 😖 ja som vcera vyhadzovala kus ciernej zafarbenej... prosim pekne, uplne strasne smrdela a normalne polovica bola cierna a polovica zelena... a cele take mazlave... no bleeee... 😖

jaja555
1. jún 2012

@mamina1978 nádhera ... radosť detí istotne stála za to.

ervenka
1. jún 2012

@eliska22 Da sa to objednat aj do inej krajiny? Alebo vedela by si mi poradit nejaku stranku, kt. je medzinarodna? Dakujem

mia1111
1. jún 2012

@adka_praha - Adi, no na nervy, ešteže som objednala viac WI teraz, tak vpoho modelujem aj z nej, len som nešťastná, lebo ak mi to nevyreklamujú, tak 10€ je tatam a ak aj áno, aj tak ma hmota vyjde pekne draho vďaka poštovnému 😒 . A či páchne sa musím zajtra opýtať mm, ja mám nádchu, ale veru by som sa tomu nečudovala ☹ . Ty si kupovala hotovú čiernu, či si si farbila mmf?

eliska22
1. jún 2012

@ervenka to ti neviem povedať 😝

mia1111
1. jún 2012

@monika76 - kráááásne tortičky, si šikulka, že toľko stíhaš 😵 Ja až teraz kukám, čo sa mi nezdá na tej pre Bianku - máš naopak - zrkadlovo písmenká "t" a "p" - to si tak úmyselne dala? Vyzerá to zaujímavo 😉 Ale neber to prosím v zlom, ja to myslím dobre 😉 , náhodou to vyzerá zaujímavo 😉

alenv
1. jún 2012

ted dodělaný a hurá volný víkedn

simasa
1. jún 2012