Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
2. jún 2012

@jakelina dakujem, zabradlie je z takych slzickovych goralok, ja som cez to prevliekla drotik a zapichla do torty

jakelina
2. jún 2012

@lamps no já se přiznám, že mně se to taky nelíbí, ale čekala jsem, že tam něco z toho budou chtít nebo alespoň něco napsat. No uvidím, však dobrá je, je tam samé ovoce, mňam a pribináčkový krém, ten už jsem jim do dortu dávala a strašně jim chutnal.

jakelina
2. jún 2012

@ladydia aha, já jsem myslela, že je to jedlé, tak jsem dumala, co by to mohlo být. 😉

jakelina
2. jún 2012

@pristela díky, no snad neřeknou, že je to pohřební. To by mě piclo, kdyžtak si to vyndají a budou mít bílý propíchaný dort 😀 😀 😀

lamps
2. jún 2012

@pristela no to som aj ja dostala takú objednávku, že orechový korpus, plnka káva a karamel. Ostatné je na tebe, ale nech je taká, že wáááááw a váha 3kg, ale potom to zmenili, že môže byť aj väčšia 😅

heni79
2. jún 2012

@ervenka
Ahoj. Na mnohé kvety existujú formičky - vypichovače, vykrajovače. Myslím, že ruže väčšina z tohto spoločenstva robí bez formičky.
Záleží aj na tom, čo vlastne ideš robiť.

ladydia
2. jún 2012

@jakelina nie jedle to nie je 🙂 tie jedle gulocky sa nedaju navliect na drotik

heni79
2. jún 2012

@jakelina
Torta je super a z toho zadania si zvolila perfektný variant. Krásne si sa vynašla.

heni79
2. jún 2012

@ucitelka70
Recept na tú hmotu z cukríkov máš na prvej strane tejto diskusie.

jakelina
2. jún 2012

Tak se mi ulevilo, dala jsem dort na FB a kočce se líbil, tak nemusím předělávat. 😀 😀

levandulka3
2. jún 2012

Dúfam, že sa nenahneváte keď vám vstúpim do vašej diskusie, ale ja hoci sa nezapájam, poctivo a veľmi rada čítam všetky vaše príspevky, pred nedávnom tu niektorá z vás hľadala námet na tortu Upírske denníky,ja som práve dnes jednu dokončila tak snáď pre inšpiráciu

macicka84
2. jún 2012

@ladydia UUuuuzasna 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
2. jún 2012

@lokalistin prosiiiiiim......... dala by si mi recept na tu roladu 😕 🙂 🙂 🙂

dajna11
2. jún 2012

@jakelina moc moc krásne

jakelina
2. jún 2012

@levandulka3 klidně se zapojuj, my jsme určitě rádi, za každou fotečku a inspiraci. Dort máš krásný.

levandulka3
2. jún 2012

@jakelina ďakujem pekne, ja na vás chodím už dlho len som nevedela ako to tu chodí a nechcela som rušiť 😔

eliska22
2. jún 2012

@lifinka ďakujem, hej každý lupeň je zvlášť na drôtiku a potom som to zväzovala po jednom lupeni 😉
ja som zase skúšala ľaliu bez drôtiku a sa mi rozpadla úplne 😝 😀

eliska22
2. jún 2012

@levandulka3 krásna tortička 🙂 a kľudne píš, veď to to nie je uzamknuté pre nikoho 😉

jakelina
2. jún 2012

@levandulka3 budeme určitě všechny rády, já teda určitě. Já se tady kochám každý den, jak jsou holky šikovné. 😉

miculienka
2. jún 2012

@lokalistin - no vieš , rozčúlila som sa , to je pravda , až príliš , lebo ja so zas taká , že keď vidím v našej téme niekoho sa niečo pýtať , tak odpovedám , tak som očakávala aj tu , no a je to aj moja profesionálna deformácia , keď sa pýtam, tak hneď očakávam odpoveď - skratka keď nie je , tak je to za 5 😀 😀 , ale už som sa tu ospravedlnila , ja ako nepečúca som ani netušila, že piatky sú náročné , no a potom som sa sem ešte chodila kukať , stále tu nejaké baby písali a pridávali fotky a na moju otázku nikto nič , tak to vo mne vyvrcholilo 😅 , no čítať skoro 3000 strán - tak to by bolo až do konca dvoch nasledujúcich rokov , zas len kde tu prečítať , tiež veľmi nemá význam , to by mi nedávalo zmysel , no a pri malej sa to ani nedá , ale dnes som si vyhradila čas na tú stránku čo mi odporučila včera niektorá z vás - pardon , že si nepamätám meno , ale kukla by som na predošlej strane , len zmizlo by mi už napísané - torty od mamy - tak už som čosi naštudovala a som o niečo múdrejšia , no a ešte k tomu , že pýtať sa jednej osoby - keby som tak tušila kto je tu najväčší odborník 😅 😅 😅 - veď keď kukám na tie fotky , tak si neviem vybrať , všetko je také kráásne 😵 😵 asi som mala napísať ,mená na lístky a vyžrebovať 😀 ,tak ešte raz - mrzí ma moja výbušná chvíľka 😔

mamina1978
2. jún 2012

@jakelina dakujeeeem..... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

vierkasteffi
2. jún 2012

a aký robievate korpus pod marcipanový poťah?

jakelina
2. jún 2012

@miculienka nic se neděje, já jsem sem začala chodit a taky jsem se kolikrát zpočátku na něco ptala a nikdo neodpověděl, taky mě to mrzelo, ale časem jak jsem četla a četla, tak jsem našla skoro na vše odpověď a čím dýl tu jsem, tak už si troufnu i já někomu poradit. Ale vždycky se to fakt časově nedá nebo to přehlídnu.

jakelina
2. jún 2012

@vierkasteffi může být jakýkoliv, jaký máte rádi. 😉

miculienka
2. jún 2012

no a keď tu už zas otravujem , TAK SA ZAS IDEM PÝTAŤ 😵 - tie nafarbené marcipány čo majú 250g - stačí to na potiahnutie jednej okrúhlej torty takej klasickej veľkosti ? či radšej ten wi nafarbiť a potiahnuť tým ?

jakelina
2. jún 2012

@miculienka nestačí, potřebuješ alespoň třičtvrtě kila.

mia1111
2. jún 2012

@miculienka - ja na potiahnutie jednej tortičky - okrúhla, priemer 26cm, spotrebujem cca 600- 700 g hmoty. 😉

miculienka
2. jún 2012

@jakelina @mia1111 - ďakujéém 😵 😵

mia1111
2. jún 2012

@miculienka - hmotu si vyvaľkaj nie moc na tenko - také 3-4mm 😉

mia1111
2. jún 2012

@miculienka - teraz kukám, Ty si od nás 😅 - aj ja som z CA 😀